Skip to content

Mrazivá svědectví o reinkarnaci: Návrat ztraceného otce

Od nepaměti lidstvo trápí myšlenky na to, co přichází po smrti. Jedni tvrdí, že smrt je definitivní konec všeho. Druzí však věří, že duše je nesmrtelná, a i když lidské tělo zemře, ona zůstává živá. Podle této teorie se má duše po smrti tělesné schránky převtělit do jiné bytosti a začíná další život.

Můžeme právě takto vysvětlit záhadné případy malých dětí, které s neochvějnou jistotou hovoří o své dřívější existenci?

Maličký Gus Taylor. Foto: thespiritscience.net

Malý americký chlapec August „Gus“ Taylor již ve velmi útlém věku tvrdí, že je převtělením svého dědečka Augusta, který zemřel rok před jeho narozením. Doslova tedy spíše říká, že on je ve skutečnosti jeho dědeček.

Znělo by to jako dětský výmysl, ale Gus ví ze života svého dědečka, kterého nikdy neměl možnost poznat, až neuvěřitelné detaily. „Když byl Gus asi rok a půl starý, jednou jsem mu měnil plenu, když náhle povídá: ,Víš, když jsem byl v tvém věku, taky jsem ti měnil plenky,‘“ vzpomíná na první Gusovy podivné zmínky o minulém životě jeho otec Ronald Taylor. Tehdy mu slova jeho syna znějí zmateně, později ale začíná chlapec vyprávět stále děsivější historky. Když Gus hovoří o svém dědečkovi, mluví zásadně v první osobě a svého otce často oslovuje synu.

V rodinném albu poznává Gus věci, které nemohl znát. Foto: youtube.com
NAD RODINNÝM ALBEM

Gusova rodina je v podivné situaci bezradná. Ukazuje se, že v rodinném albu chlapec dokáže bez problémů identifikovat svého dědečka v dětském věku na velmi starých školních fotografiích. K různým snímkům v albu je schopen vyprávět i historky, o kterých neměl možnost se jakkoli dozvědět.

Poznává například úplně první auto svého dědečka. Historky si teoreticky může vymýšlet, jak ale vysvětlit, že poznává svého dědečka jako chlapce mezi desítkami dalších?

Jak je možné, že toho Gus tolik ví o minulosti? Foto: youtube.com
GUS ZNÁ RODINNÉ TAJEMSTVÍ

Jednoho dne Gusova matka Cathy dostává nápad pohovořit si s Gusem o jeho údajném minulém životě. „Když jsi byl děda Augie, měl jsi nějaké sourozence?“ ptá se. Chlapec jí odpoví, že měl sestru, ale ta zemřela.

Dědeček August skutečně sestru měl, byla však brutálně zavražděna a o její smrti se v rodině nikdy nemluvilo. Zkrátka se dělalo, jako by vůbec neexistovala. Je tedy velice nepravděpodobné, že by se takové citlivé informace nějak dobralo malé dítě.

Gus dokonce zná i některé podrobnosti vraždy. Ví třeba, že mrtvá byla nalezena ve vodě. „Nemohl jsem tomu uvěřit. Jak může všechno vědět? Nikdy jsme o tom nemluvili. Tady se děje něco, čemu nerozumím,“ přiznává Ronald Taylor.

Je možné, že duše Gusova dědečka se skutečně převtělila do těla nového přírůstku v rodině? Takové příběhy známe z lehce mrazivých filmů, může se to ale stát v reálném světě?

Jitka Krulcová

Foto: zena.aktualne.cz, thespiritscience.net, youtube.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další fotografie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články