Skip to content

Japonští psi s lidským obličejem. Fikce, nebo realita?

Na normálních psech není nic podivného ani děsivého, že? Pokud však navštívíte Japonsko, každého psa si dobře prohlédněte předtím, než se ho pokusíte pohladit. V této zemi totiž údajně dodnes žijí podivní psi s lidským obličejem.

Říká se jim Jinmenken.

Jinmenken jsou obyčejně velcí jako středně velký pes a zdálky připomínají opuštěného pouličního psa. Při bližším pohledu se však pod zacuchanou a špinavou srstí ukrývá obličej podobný lidskému. Obličej Jinmenken údajně vypadá velmi smutně a vzbuzuje v lidech lítost.

Pokud se s tímto tvorem setkáte, obyčejně se vás bude stranit. Dokonce vás může lidským hlasem poprosit, ať ho necháte na pokoji. Pokud to nestačí, mají Jinmenken schopnost vsugerovat těm, kdo je spatří, strach a náhlou potřebu odejít.

Z CIRKUSŮ DO MĚSTSKÝCH ULIC

Příběhy o Jinmenken existují od sedmnáctého století a přetrvávají dodnes. V minulosti byly údajně dokonce někteří z těchto tvorů drženi v zajetí v misemono, které jsou něco jako naše cirkusy. Pokud v misemono nemohli nějakého živého Jinmenken sehnat, vystavovali alespoň vycpané ostatky tohoto podivného zvířete.

Dnes svědectví přicházejí nejčastěji ze zapadlých uliček velkých japonských měst, kde je kolemjdoucí téměř vždy nejprve považují za opuštěné psy. A to až dokud nespatří jejich smutný lidský obličej.

Foto: Wikimedia Commons
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další fotografie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články