Doktor Henry Howard Holmes byl vzdělaný muž, který žil zdánlivě úplně normální život. Pod maskou elegána se však skrývala bezcitná zrůda s rukama pošpiněnýma od krve. Seznamte se s prvním americkým sériovým vrahem a jeho „zámkem vražd“!
Holmes byl mimořádně pilný a nadaný už jako student. Medicínu miloval natolik, že se jí usilovně věnoval i mimo školu. Říká se dokonce, že ho již v tuto dobu fascinoval pohled na mrtvá těla v márnicích a pitevnách, která po nocích zaujatě zkoumal.
Přestože se mu jeho píle vyplatila a on se stal chirurgem, nevepsal se do dějin jako někdo, kdo životy zachraňuje, nýbrž jako ten, kdo je bere…
Celé to začalo jeho stěhováním do Chicaga v roce 1885. Holmes si tu otevřel lékárnu hned naproti svému velikému domu. Protože žil ve skutečně prostorné nemovitosti, nechal ji přestavět na hotel a začal tu pronajímat pokoje. A tedy to začalo…
Holmes tu vybudoval tajné místnosti, které mu sloužily jako mučírny a dokonce tu měl i vlastní krematorium. Na práci prvního amerického sériového vraha dějin bylo zaděláno.
Jeho nejčastějšími oběťmi byly ženy, které mu před svou smrtí ještě nezřídka posloužily jako milenky. Ale Holmes nepohrdl nikým. Jednou z jeho prvních obětí se stal Benjamin Pitezel, který vrahovi pomáhal vybudovat síť mučíren.
Holmes zlikvidoval jeho i jeho tři děti – zametl tak jednu ze stop vedoucích k jeho možnému dopadení.
Což o to, vraždy by možná i utajil, ale vaz mu definitivně zlomilo jeho nelegální handlování s koňmi. Respektive, spíše jeho upovídanost.
Když byl Holmes za své podvody odvezen do vězení, pochlubil se tam svým spoluvězňům, že je to ještě prkotina oproti tomu, co policie neví – tedy, že je mnohonásobným vrahem. Jeho hloupé vychloubání ho však stálo život.
Spoluvězeň si s vidinou pozitivních bodů u policie nenechal nic pro sebe a mužům v uniformách Holmesům příběh popsal.
Když policisté nahlédli do skrytých částí jeho „zámku vražd“, zjistili, že vězňova výpověď byla do puntíku pravdivá. Nalezla se celá řada předmětů obětí, kosti, vlasy a spousta dalších věcí, usvědčujících Henryho Howarda Holmese z minimálně devíti vražd. Podle všeho jich však mohlo být až 100!
V roce 1896 byl Holmes odsouzen k trestu smrti a oběšen. Podle jeho posledního přání byl hrob zalit betonem, protože se vrah obával, aby jeho mrtvola nebyla vykopána a „lynčována“. Konce se dočkal i jeho hotel smrti, který byl vypálen neznámým pachatelem…