reklama
5. října 1925: Archeolog Howard Carter vstupuje do pohřební komory údajně prokletého faraona Tutanchamona.
Domů     Vesmír a technologie
Austrálie – země klokanů a obřích pavouků, kde jsou UFO štamgasty
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 10.6.2021
3.8tis
Na slavnou oblast 51 zapomeňte. Za UFO je třeba jet na jih Austrálie. Foto: Pixabay
477
SDÍLENÍ
3.8tis
ZOBRAZENÍ

Když se řekne Austrálie, kdekdo si vybaví klokany, koaly a možná i ikonickou budovu opery v Sydney nebo pavouky velikosti kočky. Málokdo by ale u protinožců čekal mekku blízkých setkání s UFO.

Na slavnou oblast 51 zapomeňte. Za UFO je třeba jet na jih Austrálie. Foto: Pixabay Svědectví hovoří o létajících talířích různého tvaru i o postavě ve skafandru. Foto: Pixabay Dvojici mužů v 80. letech setkání s UFO vymaže několik hodin života. Foto: Pixabay

Na jihu Austrálie se to UFO přímo hemží. Už 22. dubna 1955 na jedno takové narazí jeden nejmenovaný svědek na opuštěné silnici nedaleko města Tintinara. Stříbrný létající talíř nejdřív jen visí nad silnicí, když se ale řidič přiblíží, vesmírná loď se k němu připojí a stejnou rychlostí letí nad silnicí po jeho boku.

Teprve po 25 kilometrech UFO zničehonic vystřelí do vzduchu a zmizí.

Svědectví hovoří o létajících talířích různého tvaru i o postavě ve skafandru. Foto: Pixabay

Mimozemšťan ve skafandru

Jiný řidič zase v červenci 1967 projíždí hustou mlhou nedaleko města Murray Bridge, když se najednou zblázní rádio a začne vydávat uši drásající, pronikavý zvuk. Vzápětí se vypne motor a rozbliká se kontrolka, že nejsou klíčky v zapalování.

Tehdy se mlha rozestoupí a svědek spatří neznámý létající objekt, který vydává šedomodrou záři. Krátce nato objekt zmizí, motor ožije a rádio opět vyhrává hudbu.

V únoru 1972 zase muž příjmením Hunt a jeho kamarád Frinkler nedaleko města Kimba spatří „červený a oranžový trojúhelník světla“, který visí nízko nad zemí – a u něj člověku podobnou postavu v ochranném obleku, která byla 180 centimetrů vysoká.

Hunt a Frinkler to nahlásí na policii a ukáže se, že stejné UFO a postavu ve skafandru v oblasti nahlásili další dva lidé. O dva roky později, rovněž v únoru 1974, se létající talíř ve tvaru trojúhelníku a mimozemšťan v ochranném obleku na místo vrátí a spatří je čtyři lidé.

Dvojici mužů v 80. letech setkání s UFO vymaže několik hodin života. Foto: Pixabay

Záhadná amnézie

Někdy v 80. letech minulého století UFO překvapí i dvojici svědků nedaleko Port Lincolnu, kteří podle jejich svědectví vjedou do „bílého, nekonečného prostoru“ a probudí se o několik hodin později, když už se setmělo. Bohužel ani hypnóza nedokáže oživit vzpomínky na to, co zažili.

Dne 20. ledna 1988 zase jedno UFO v podobě světelné koule doslova terorizuje rodinu Knowlesovu v pouštní oblasti Nullarbor. Neznámý objekt se posadí na střechu vozu a vypustí oblak kouře, než auto i s jeho vřískající posádkou zvedne ze země. Když auto zase dopadne na zem, rodina se prchá schovat do nejbližšího křoví.

A takových případů je celá řada, až se člověku zdá, že je jih Austrálie v turistickém průvodci mimozemšťanů označený jako top lokalita na výlety.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 5.10.2022 1
Americký vynálezce ve 2. letech minulého století přichází s tvrzením, že se mu podařilo sestrojit revoluční zařízení, které by v budoucnosti mohlo sloužit jako pohon vesmírných lodí či letadel. Slibné začátky ovšem vystřídá pád a Brownovi kolegové najednou prohlašují, že žádné antigravitační zařízení nikdy neexistovalo.     Ještě když byl americký vynálezce Thomas Townsend Brown […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 912
V červenci 1952 ve Washingtonu dochází k sérii pozorování neidentifikovaných létajících objektů. UFO pozorují nejen svědkové na zemi, ale také zaměstnanci letiště na svých radarech a piloti letadel ve vzduchu. Incident se pokoušela vysvětlit celá řada vědců, ale původ objektů zůstává dodnes nejasný.   Je letní noc 19. července 1952 a pomalu se blíží půlnoc. […]
od Mirek Brát 2.10.2022 1.6tis
Epsilon není jen písmeno řecké abecedy, ale údajně i název tajné organizace sdružující prominentní osobnosti z Řecka minulého i současného. Organizace Epsilon má tak svoje pevné místo v konspiračních teoriích a moderním řeckém folkloru. Názory souznící se světonázorem členů Epsilonu jsou souhrně nazývány epsilonismus. Členové tohoto elitního klubu se pak mohou označit za epsilonisty. Byl Aristoteles mimozemšťan? […]
od Mirek Brát 1.10.2022 2.8tis
Mezi úvahami, které se věnují teoriím vzniku života na naší planetě, je dozajista zajímavá hypotéza takzvané panspermie. Ta tvrdí, že první život na Zemi se objevil v podobě mikroorganismů pocházejících z vesmíru. Jak myslíte, že je tato hypotéza stará? Už téměř dva a půl tisíce let! První úvahy na téma zanesení života na Zemi z vesmíru proslovil […]
od Mirek Brát 29.9.2022 3.0tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]