24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Neobjasněné události
Byl Kristus synem Julia Caesara a Kleopatry?
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 5.6.2020
3.8tis
Caesar
283
SDÍLENÍ
3.8tis
ZOBRAZENÍ

Říká se, že Ptolemaios XV., zvaný též Kaisarion (Caesarion), byl plodem lásky Julia Caesara a egyptské královny Kleopatry. Že jej po smrti jeho matky nechal zabít vládce Říma Octavianus. Jenže co když všechno bylo úplně jinak?

Caesar Na plavbě po Nilu počal Caesar s Kleopatrou Caesariona. Podle některých teorií byl jejich syn samotný Ježíš.  Trnovou korunu nosili také králové z Edessu.

Milovníci lechtivých pověstí z královských ložnic znají tu o seznámení Caesara a Kleopatry určitě nazpaměť. Budoucí vládkyně Egypta se nechala donést zabalená v koberci přímo k Caesarovi.

A ten se zachoval jako skutečný vládce: Odvážnou Kleopatru prohlásil za královnu Egypta.

SVATEBNÍ CESTA BEZ SVATBY

Pak s ní vyplul na dvouměsíční plavbu po Nilu. Romanticky založení dějepisci ji tenkrát označili za cestu svatební. Co na tom, že si Julius Caesar a krásná Kleopatra nikdy neřekli ono posvátné „ano“. Možná že právě během dlouhých nilských večerů s ní zplodil syna.

Dostal jméno Ptolemaios XV., ale nikdo mu neřekl jinak, než Caesarion – malý Caesar. Matka označila za otce mocného císařského vládce. A ten otcovství nikdy nepopřel. Ostatně i historici došli k názoru, že Kaisarion byl skutečně Caesarův syn.

Nic na tom nemění fakt, že se po vraždě Caesara zjistilo, že na svého jediného mužského potomka ve své závěti vůbec nemyslel. V poslední vůli o něm nebyla ani zmínka. Po smrti Kleopatry bylo ještě hůř. Nový vládce Říma Octavianus nechal Kaisariona popravit.

Na plavbě po Nilu počal Caesar s Kleopatrou Caesariona.

PROČ SE HO OCTAVIANUS TOLIK BÁL?

Milovníci konspiračních teorií mají vcelku jasno. Octavianus byl pouze Caesarovým prasynovcem, co kdyby si Kaisarion dělal nárok na trůn? Proto se ho Octavianus zbavil. Historici ale upozorňují na to, že Octaviana Caesar během svého života řádně adoptoval, a jelikož neměl legitimního mužského potomka, udělal z něj tím právoplatného dědice.

Jelikož se Caesar s Kleopatrou nevzali, měl Kaisarion podle římských zákonů prostě smůlu. Nemohl se v Římě ucházet o žádné úřady, natož o císařský trůn. Proč se ho tedy Octavianus tolik bál?

ZNAMENÁ JEŽÍŠ VE SKUTEČNOSTI SYN ISIS?

Jenže existuje stále víc lidí, kteří věří tomu, že se tehdy celý příběh odehrál úplně jinak. Že Kleopatra a Caesar ve skutečnosti zplodili Ježíše. Možná je jen náhoda, že sama Kleopatra VII. o sobě ráda hovořila jako o převtělení nejuctívanější bohyně starého Egypta, Isis.

Mají pravdu ti, kteří tvrdí, že Ježíš ve skutečnosti znamená syn Isis? Život mladého Kaisariona vůbec provázela spousta podivuhodných náhod. Archiváři upozorňují na to, že v knihách se o něm hovoří jako o králi králů a pánovi pánů.

Astronomové připomenou fakt, že hvězda, která se v době narození Ježíše objevila nad Betlémem, je kometa často nazývaná Caesaris astrum (Hvězda Caesarova). A další věci přidali i vysvětlení, jak se do Bible dostala zmínka o Třech králích.

Nebyli to snad skuteční mocní vládci velkých zemí, kteří dorazili na korunovaci malého Kaisariona egyptským králem?

Podle některých teorií byl jejich syn samotný Ježíš.

V INDII SE ZRODIL SVATÝ ISSA

Matka Kleopatra nechala Kaisariona už během dětství prozíravě zasvětit do tajů egyptské medicíny a léčivých praktik zdejších kněží. Sám se pak vydal za dalším poznáním Indie, aby se zde věnoval studiu místního náboženství.

V Indii mu pak jeho věrní dali jména svatý Issa. Nezemřel rukou vraha, ale v Kašmíru. O tom, zda to bylo též ve věku 33 let, se legenda nezmiňuje.  Každopádně je tu další kupa náhod.

HISTORICI NECHTĚJÍ MLUVIT O POSLEDNÍM FARAONOVI

Další teorii pak přednesl spisovatel a badatel Ralph Ellis. Podle něj kolovala rabbimu Ješuovi, uprchlíkovi do Judey, v žilách skutečně Kleopatřina a Caesarova krev. Jednu ze svých knih dokonce Ralph Ellis nazval příznačně Ježíš:

poslední z faraonů. Právě ten se stal terčem kritiky historiků. Ti upozorňují na to, že Kleopatra VII. neměla s faraony společného vůbec nic. Pocházela totiž z makedonského rodu. Biblický historik Ralph Ellis se ale nenechal svými kritiky odradit.

Výsledek? Oznámil světu, že na staré minci z prvního století našeho století objevil první a jedinou dochovanou podobiznu Krista. Bronzová mince má velikost 24 milimetrů a dosud vědci věřili, že na ní je zobrazen „jen“ Izas Manuel, válečník a král mezopotamské Edessy, která se nachází na území dnešního Turecka.

Trnovou korunu nosili také králové z Edessu.

KRÁLOVÉ Z EDESSU NOSÍVALI TRNOVOU KORUNU

Ellis je však přesvědčen, že svými důkazy všechny pochybovače přesvědčí. „Mince byla třešničkou na dortu v tom smyslu, aby se vybudovala pravá Ježíšova identita a genealogie,“ uvedl v jednom z rozhovoru britský historik.

Jaké jsou Ellisovy trumfy? Muž na minci prý po své smrti býval titulován buď jako král Izas Manuel, případně jako Ježíš Emmanuel. Panovníci z Edessy se nechávali rádi vypodobňovat se spletenou korunu s trny, která jako by z oka vypadla té Ježíšově trnové.

A je tu ještě maličkost, která znovu svádí pozornost směrem ke Kaisarionovi: Izas podle něj má blízko k sv. Issovi i k synovi Isis.

VADIL CÍRKVI POHANSKÝ MESIÁŠ?

Znamená to, že se kruh kolem syna Kleopatry a Caesara uzavírá? Pokud ano, musíme se ptát: Proč bylo potřeba vytvořit tak složitou teorii o životě Mesiášově? Připadal snad levoboček římského císaře – pána pánů – a pohanské, nepříliš urozené makedonské ženy nové církvi málo vhodný?

„Ježíš jako nejdůležitější osobnost histori, si zaslouží, aby konečně vystoupil z biblického kontextu a dostal reálný historický charakter,“ nechal se v britském deníku Daily Mail slyšet Ralph Ellis. Objevil tu skutečnou tvář právě on?

Foto: Wikimedia Commons
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 374
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]
od Jan Šedivý 22.5.2022 1.2tis
Nový zákon je z velké části postaven na myšlence, že se Spasitel opět vrátí. Druhý příchod bude znamenat celospolečenskou obrodu. Není tak překvapující, že se najde mnoho lidí, kteří sami sebe za Ježíše či Mesiáše považují. Krišna Venta Narozený jako Francis Herman Pencovic (1911–1958), se proslavuje v 40. až 50. letech minulého století. Na veřejnosti nosí jen róby, […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 1.7tis
Psal se rok 2013 a tehdy jedenadvacetiletá studentka Elisa Lam byla prohlášená za nezvěstnou. Brzy po nahlášení se její tělo objevilo ve střešní nádrži na vodu v Los Angeles. Jak se tam dostalo? Tělo objevil pracovník údržby v hotelu Cecil poté, co se vypravil nádrž zkontrolovat pro časté stížnosti na divnou chuť vody a její […]
od Pavel Polcar 18.5.2022 1.7tis
Příběh popsala jistá žena z New Yorku v USA známá pouze jako Allyson. Když se ráno připravovala do práce, zjistila, že jí v kabelce chybí peněženka, což bylo zvláštní, byla si jistá, že večer byla ještě na svém místě. Allyson a její manžel mají v bytě umístěné kamery, jelikož se k nim již několikrát někdo […]
od Dalibor Vrána 18.5.2022 3.1tis
Statistika říká, že pád ze třetího patra domu přežije jen polovina lidí. Z desátého patra téměř nikdo. A ze 47. patra mrakodrapu? To přežije patrně jedině Alcides Moreno (*1970), bývalý umývač oken na výškových budovách! 7. prosince 2007 se spolu se svým mladším bratrem Edgarem vydává do práce, čeká je zakázka na Solow Tower, mrakodrapu […]