25. února 1950: Umírá kněz Josef Toufar, během jehož kázání mělo dojít k Číhošťskému zázraku.
Domů     Ďábelská kytara Patricka Crosse. Ovládaly ji temné síly?
Ďábelská kytara Patricka Crosse. Ovládaly ji temné síly?
od 20.12.2023
3.2tis
321
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1995 kupuje americký hudebník bílou elektrickou kytaru ve tvaru „V“, která je vyrobena z javorového dřeva a která rovněž přežila mohutný požár v michiganském baru. Zanedlouho začne nový majitel slýchat ve svém bytě divné zvuky. Co jsou zač?

I přes varování si Patrick koupí proketý nástroj, díky kterému zažívá hotové peklo. Zabydlel se v kytaře zlý démon, který páchal zlo? Satanistická kapela Zorn.

Hudebník Patrick Cross, uznávaný především ve Spojených státech, v roce 1995 kupuje bílou elektrickou kytaru ve tvaru „V“, která je vyrobena z těžkého javorového dřeva a která, jak později zjišťuje, zůstala v jednom michiganském baru během požáru.

Všechno je spáleno, kromě kytary, která přežila zcela neporušená. Její majitel je údajně pohřben ve smrtících plamenech, a kytara tak skončila v Oakville v Ontariu. Cross si vzpomněl, že ho to k ní podivně přitahovalo. Bylo to, jako by ho to volalo a říkalo:

„Hraj se mnou.“ Nástroj koupí a vezme si ho domů. Později se ale začnou v jeho domě dít nevysvětlitelné události. Ovládají kytaru zlé síly?

I přes varování si Patrick koupí proketý nástroj, díky kterému zažívá hotové peklo.
I přes varování si Patrick koupí proketý nástroj, díky kterému zažívá hotové peklo.

Pekelný nástroj?

Patrick vstoupí do prodejny hudebních nástrojů a rozhlíží se kolem. Hledá novou kytaru, která ho bude doprovázet na jeho turné. Najednou ji zahlédne, je ve tvaru „V“ a je vyrobena z těžkého javorového dřeva.

„Nevím, co to bylo, ale nějaká neviditelná síla mě ke kytaře přitahovala,“ tvrdí později Cross. Je to, jako by ho to volalo a říkalo „Hraj se mnou“. Ostatní kytary ani nezkoumá, protože tuhle nedokáže odložit.

Podle prodavače nástroj přežil děsivý požár v michiganském baru, kde uhořel i bývalý majitel. Legenda praví, že duch uhořelého hudebníka mohl najít nový domov právě uvnitř kytary. Patrik, který na pověry nevěří, udělá bez váhání obchod.

Po dvou dnech od momentu, kdy kytaru koupil, se ale začaly dít divné věci. V bytě, kde žil, se začaly ozývat divné zvuky. Dostihla muzikanta skrze nový nástroj temná kletba?

Zabydlel se v kytaře zlý démon, který páchal zlo?
Zabydlel se v kytaře zlý démon, který páchal zlo?

Hotový blázinec

Zvuky, které Patrik během noci slyší, vycházejí očividně ze skříně ve druhé ložnici, kde je nástroj uložen. Po zádech mu běhá mráz. Jak dny ubíhají, začínají se uvnitř Crossova bytu dít mnohem šílenější a děsivější věci.

Klíče od jeho auta zmizí a později se znovu objeví. Muž také spatří, jak se na stěně pohybují stíny a později slýchává děsivé kroky, rány nebo klepání. Dveře skříněk se samy otevírají a zavírají.

Tehdy si Patrick uvědomí, že do jeho života vstoupilo něco opravdu tajemného. Dne 16. května 1999 se hudebník zúčastní jako hostující řečník konference o paranormálních jevech, kde se snaží objasnit zlou přítomnost uvnitř kytary.

Další účastnice konference, americká publicistka Eugenia Macer-Story, si je následně jistá, že je ke kytaře připojena živá bytost.

Mluv se mnou

Jenže ani tím to nekončí. Později začne skrze Eugenii kytara dokonce promlouvat! Všichni jsou zděšeni, když je jim sděleno, že entita, která kytaru vlastní, založila mnoho požárů a přežila.

Duch uvnitř kytary chce být prý uvolněn do lidské podoby, aby mohl zabíjet a ničit. Patrick neváhá a pokusí se kytaru zapálit, ale oheň stále zhasíná. Nakonec ji polije benzínem a škrtne. Jak plameny stoupají výš, Cross zaslechne vysoký výkřik.

Zní to jako nemocné zraněné zvíře. Stojí tam a sleduje plameny, které ničí údajné zlo. Po návratu domů pocítí hudebník pocit úlevy. Neslyší žádné hlasy, nevidí ani necítí kolem sebe žádnou strašidelnou aktivitu. Cross už u paranormálních jevů zůstane.

Od svého zážitku se pustí do vyšetřování nadpřirozených úkazů a údajného výskytu duchů. Nikdy se mu prý ale už nestalo nic tak tajemného, jako to, co se odehrálo kolem strašidelné kytary. Byl snad nástroj skutečně ovládán zlými duchy? Nebo to celé byl jeden velký výmysl, jak tvrdí někteří skeptici?

Satanistická kapela Zorn.
Satanistická kapela Zorn.

Satanisté a hudba

Čtyři muži procházejí davem a nesou rakev. Uvnitř je Eric Teofilak ze satanistické kapely Zorn. „Nejsem morbidní člověk, ale démoni mě prostě berou!“ vypráví a dodává, že když je v rakvi, cítí se šťastný.

Thomas Thorn (*1964) je vysvěceným knězem v Církvi Satanově a jeho kapela The Electric Hellfire Club, jejíž písně odkazují na sériové vrahy, uctívání ďábla, tělesný chtíč a orgie, se stává doslova hudebním peklem.

Skupina Mayhem vznikla v roce 1984 v Norsku a její pekelný zvuk a násilný životní styl slouží jako ztělesnění pravého norského black metalu. Jak jde čas, kapela se stává temnější s depresivními texty zaměřenými na smrt a okultní věci.

Jeden z členů spáchá v roce 1991 sebevraždu tím, že si vystřelí mozek brokovnicí.

Uchovávají snad tyto kapely v sobě opravdové zlo, které nutí lidi dělat šílené věci?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, facebook.com, youtube.com,
Lokalita:
reklama
Související články
od 23.2.2024 2.7tis
Navzdory tomu, že se dnes Česká republika počítá mezi země s nejmenším podílem věřících obyvatel, v minulosti tomu tak rozhodně nebylo. Dokládá to i množství poutních míst, na kterých se údajně odehrávaly zázraky. Jedno z těch nejslavnějších se nachází ve Zlatých Horách ve Slezsku. Opravdu se tam uzdravily stovky lidí?   Zadýchaná žena jménem Anna Tannheiserová si otře pot z čela a ztě
od 22.2.2024 2.9tis
Dne 4. července 1849 se dvěma dětem zjevila ve vsi Mcely překrásná paní v zeleném dlouhém rouchu. Následně s nimi dokonce rozmlouvala a prohlásila se za matku Božího syna. Viděly snad děti Pannu Marii? Je 4. července 1849 a po malé vsi Mcely kráčí dvě mladé dívky Kateřina Halšová a Františka Fričová, když najednou zahlédnou překrásnou paní v zeleném dlouh
od 8.2.2024 3.4tis
Duchovně založená Terezie Neumann von Konnersreuth (1898–1962) se narodila jako nejstarší z jedenácti dětí do velmi chudé rodiny krejčího Ferdinanda Neumanna a jeho manželky Anny a už od dětství měla pořádnou smůlu. Dne 10. března 1918 částečně ochrnula po pádu při hašení ohně ve stodole svého strýce. Pak ještě několikrát upadla a poranila se. Jen o rok p
od 6.2.2024 3.0tis
Oči jsou oknem do duše. Jak se ale o tato „okna“ starat? Skvělým pomocníkem je světlík lékařský (Euphrasia officinalis). EnigmaPlus.cz vám prozradí, jak pomáhá také levandule nebo růženín...     Obklady ze světlíku jsou skvělé proti únavě očí. Pomohou ale i pokud vás trápí zánět spojivek, ječné zrno či jiné oční záněty. Světlík se osvědčil
od 4.2.2024 2.9tis
Kostel Nejsvětější Trojice v polském Gdaňsku tone v šerosvitu. Právě se ho chystá opustit poslední věřící. Zvedne proto hlavu, aby si naposledy prohlédl dominantu svatostánku. Je jí dřevěná socha Krista. „Ale vždyť…“ hlesne dotyčný. Plastika by totiž měla mít zavřené oči. Muži se ale zdá, že je má otevřené! Co to znamená? A nešálí ho zrak? Františkánským
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kdo jí sebral roli princezny?
nasehvezdy.cz
Kdo jí sebral roli princezny?
Krásná Lucie Borhyová (45) se sice objevila několikrát v seriálech v rámci epizodních rolí, ale nejvíce známá je určitě jako moderátorka televizního zpravodajství. Kdysi ale mohlo být všechno jinak.
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
21stoleti.cz
Americký kosmický aparát po více než půl století znovu dosedl na Měsíc
Robotický modul Odysseus je prvním americkým modulem na Měsíci od Apolla 17, které v roce 1972 naposledy dovezlo na našeho vesmírného souseda lidskou posádku. Od té doby hvězdy a pruhy na Měsíci chybě
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
epochalnisvet.cz
Raffaelovy gobelíny: Papež za ně zaplatil horentní sumu
Sixtinská kaple je svědkem mimořádné podívané. 26. prosince 1519 jsou její zdi ověšeny obřími gobelíny, jejichž autorem je Raffael Santi. Celkem jich v Sixtinské kapli tehdy visí sedm.   P
Fenomenální pozvednutí očního okolí
iluxus.cz
Fenomenální pozvednutí očního okolí
Naše oči mají pozoruhodnou schopnost vyjadřovat emoce, a to rezonuje s významem cílené péče o oční kontury. Od svého vzniku klade kolekce Skin Caviar od La Prairie zvláštní důraz na péči o oči a nabíz
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
21stoleti.cz
Šlechtici modrou krev nemají, někteří živočichové ano!
Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o krvi šlechtické. Tento historický mýtus je už dnes naštěstí překonaný. Přesto se v přírodě najdou živočichové, kteří modrou krev skutečně mají, a dále
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
epochanacestach.cz
Při procházce obejděte celý (rybník) Svět!
Jihočeské rybníky jsou pojmem, který asi zná každý turista. Na některou ze zdejších vodních plopch narazíme takřka na každíém krokuj, Některé z rybníků mají ale delší historii a zaslouží si etaké výjimečnou pozornost. Třeba ten, který ve svém názvu zahrnuje celý Svět. Kariéra naší rybníkářské legendy Jakuba Krčína z Jelčan začala nenápadně. Do školy chodil v Kolíně, tedy
Unikátní ultra-temná galaxie
epochaplus.cz
Unikátní ultra-temná galaxie
V mnohém připomíná Mléčnou dráhu s dostatkem materiálu pro vznik miliard hvězd. Jak se ale zdá, J0613+52 žádné hvězdy nemá. Je osamoceným chuchvalcem prachu a plynu unášeným vesmírem od počátku věků. Tak alespoň galaxie pojmenovaná J0613+52 na první pohled vypadá. Tým vedený astrofyzičkou Karen O´Neilovou bizarní objekt vzdálený 270 milionů světelných let za pomocí radioteleskopu
Můj dědeček osvobodil Husa
panidomu.cz
Můj dědeček osvobodil Husa
Oblíbený herec Václav Vydra byl opět hostem zábavné talk show Hovory W, s níž už několik let baví své diváky jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros, kteří svůj pořad nejen moderují, ale rádi si i zazpívají za pravidelného doprovodu klavíristy a skladatele Karla Štolby. „A za to Husovo osvobození tehdy mohli pánové Voskovec
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Gábince by bylo osmnáct
skutecnepribehy.cz
Gábince by bylo osmnáct
Byla by plnoletá. Moje vnučka. Co by asi dělala? Čím by se chtěla stát? Měla by život před sebou. Když se vám stane něco takového, smíříte se s tím, že dítě už není mezi živými. Jinak by vás ta nejistota zničila. Stejně si ale občas řeknete: „Ona určitě někde je a je moc spokojená.“ Byla naše sluníčko
Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?
epochaplus.cz
Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?
Kouření škodí zdraví, to je fakt. Jenže zbavit se závislosti není snadné. Když se to ale někomu přeci jen podaří, jeho tělo se mu za to odvděčí. Některé zdravotní benefity se projeví téměř okamžitě, jiné až po letech, ale rozhodně stojí za to. „První změnou, ke které může dojít už během několika hodin