reklama
25. června: Den zjevení v bosenské Medžugorji připomíná sérii mariánských zjevení z roku 1981.
Domů     Vesmír a technologie
Gary Galka a jeho převratný vynález: Umožňuje komunikaci s mrtvými?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 30.12.2021
2.8tis
Mel prý dokáže komunikovat ze záhrobí…. Foto: Pixabay
317
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Američan Gary Galka, který tvrdí, že se záhrobím dokáže komunikovat. Sestrojil pro tento účel speciální zařízení, jež prý dokáže přítomnost duchů zaznamenat a jejich vzkazy nahrát! Je to skutečně tak?

Mel prý dokáže komunikovat ze záhrobí.... Foto: Pixabay Zvonek sám  zazvoní, světla se rozvítí... Dělá to Mel? Foto: Pixabay Gary Galka se proslaví i v pořadu Paranormal Challenge Foto: Travel Channel - Paranormal Challenge/ Creative Commons - Děvče narazí s autem  do stromu. Později ji musí odpojit od přístrojů. Komunikuje s rodinou dál? Foto: Pixabay

Kdybychom tak mohli mít přístroj, který by nám umožnil komunikovat se zesnulými bližními! Taková představa je pro většinu lidí utopií, ne však pro inženýra elektrotechniky Garyho Galku z amerického Connecticutu.

Ten údajně sestrojil zařízení, skrze které se dorozumí se svou tragicky zesnulou dcerou. Je zřejmé, že jeho dílu předcházel srdceryvný příběh plný zoufalství a bolesti. Rodina Galkových přichází v roce 2004 o teprve sedmnáctiletou Melissu.

Na den, kdy se psalo 15. září 2004, už rodina Galkových do smrti nezapomene. Mladá řidička jízdu nezvládne. Narazí do stromu. Melissa je zaklíněná v autě a v bezvědomí.

Je napojena na přístroje a celé čtyři dny vede zápas o přežití. Jenže její mozek už nepracuje. Není už jiná možnost, než mladou dívku, která měla těsně před maturitou, od přístrojů odpojit.

Zvonek sám zazvoní, světla se rozvítí… Dělá to Mel? Foto: Pixabay

OZVALA SE MEL?

„Když jsme se poprvé vrátili domů z nemocnice, dala o sobě okamžitě vědět, a to skrze to, co je nazýváno posmrtná komunikace,“ líčí Gary. Všichni mají pocit, jako by se v domě kromě nich nacházel ještě někdo.

Brzy nastoupí nevysvětlitelné úkazy, které se neznámo proč projevují skrze elektronická zařízení. V domě se samy od sebe přepínají programy, zapínají se či vypínají světla a rádio, tu a tam zazvoní zvonek u zcela opuštěných domovních dveří.

Z Garyho přesvědčení, že je Melissa zpět, mrazí. Je to jen jeho zoufalý způsob, jak se vyrovnat s její smrtí, nebo má pravdu a duch dívky pronikl zpět do světa živých? Sám Gary ducha své dcery údajně na vlastní oči nikdy nespatřil, její touhu komunikovat se světem živých však prý cítí neustále.

Gary navrhuje speciální zařízení, které dokáže vnímat a reagovat na okolní elektromagnetické pole a aktuální teplotu. Jeho senzory jsou natolik citlivé, že údajně zachytí přítomnost entit z „druhého břehu“.

Galka dá přístroji jméno Mel-meter a vytváří ho v několika typech a designech. Ten nejúspěšnější označuje jako Mel-meter 8704, kde první dvojčíslí označuje rok dívčina narození a druhé pak rok jejího úmrtí, tedy dobu přechodu na druhý břeh.

K přístroji navrhuje i další pomocná zařízení. Jedno z nich dostává název Spirit box a údajně dokáže nahrát případné audioprojevy duchů.

Děvče narazí s autem do stromu. Později ji musí odpojit od přístrojů. Komunikuje s rodinou dál? Foto: Pixabay

POZDRAVY, ZE KTERÝCH MRAZÍ

Osm let po dívčině smrti prý Galka s pomocí převratného Spirit boxu zachytí následující vzkaz: „Ahoj tati, miluji tě.“ Jelikož je zvukový záznam poměrně zřetelný, a dokonce zní jako Melissin hlas, vypadá to, že Gary přišel s opravdu převratným vynálezem!

Do jeho domu míří skupina vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří pro televizi Travel Channel natáčejí americký seriál Ghost adventures (Dobrodružství duchů). Přijíždějí ke Galkovým a poslouchají tajemné nahrávky.

Jeden z nich, Zak Bagans, při jejich poslechu fascinovaně kroutí hlavou: „To, že se stejný hlas ozývá v krátkém časovém úseku, je na tom to nejpřesvědčivější.“ A to ještě není vše. Vzkazy se množí. Pomocí speciálních přístrojů se Galkovým nedlouho poté podaří nahrát zvuk, který zní, jako by někdo říkal:

„Hello“ (Ahoj). Hovoří sama Mel? Vyšetřovatelé i rodina se domnívají, že ano, blíží se totiž její narozeniny, kdy by jí bylo 25 let.

DUŠE ZEMŘELÝCH

V další fázi paranormálního průzkumu přechází skupina vyšetřovatelů přímo do Melissina pokoje. Zak a Gary zapínají Spirit box a „rušidlo“, z jehož šumu prý mohou duchové zformovat slova. To, co přijde, je neuvěřitelné!

Zak pokládá otázky a šum se formuje do podivného elektronického a prokazatelně dívčího hlasu, který jednoslovně odpovídá na otázky. Později se zdá, že v pokoji není jen Melissa. Ozývají se totiž i jiné, hlubší, jakoby mužské hlasy, které zdraví a kladou otázky.

V pokoji se opět vybíjejí baterie kamery a jeden člen štábu se cítí náhle naprosto vyčerpán. Poté, co se Zak zeptá, kolik duší v místnosti je, začnou se linout hlasy, které říkají číslice: 8, 12, 10. Všichni jsou přesvědčeni, že komunikují s dušemi zemřelých.

Jejich nahrávky jsou naprosto fascinující. Umožnilo Garyho zařízení skutečně spojení s oním světem? „Toto změní tvář paranormálních jevů, změní to váš pohled na smrt, změní to, jak přemýšlíte o svých milovaných, kteří zemřeli,“ říká Zak Bagans.

Dokázal se Gary prostřednictvím svých přístrojů skutečně napojit na pověstný „druhý břeh“?

Gary Galka se proslaví i v pořadu Paranormal Challenge Foto: Travel Channel – Paranormal Challenge/ Creative Commons –

DUCHAŘINA NA PRODEJ

Takových lidí, jako je Gary, existuje mnoho. Proto se tento inženýr rozhodne vyrábět svá zařízení ve velkém. „Nikdo nevyráběl nic podobného,“ zdůvodňuje rozhodnutí a sortiment své firmy, zabývající se do této doby lasery či různými měřícími zařízeními, rozšíří až o 30 přístrojů, které mají rozeznat přítomnost duchů a umožnit komunikaci s nimi.

Jejich cena se v přepočtu pohybuje mezi 1480–6570 Kč a klientela roste geometrickou řadou. Mel-meter, stejně jako Spirit box, si získávají celou řadu spokojených uživatelů. Garyho zásluhy v oblasti výzkumu paranormálních jevů jsou nesmírné.

Část výdělku z prodeje speciálních přístrojů navíc věnuje organizacím, které se zabývají pomocí lidem, kteří přišli o své bližní. Záznamy komunikace s druhým břehem zní přesvědčivě. Přestože se někteří skeptikové domnívají, že zařízení nahrávají spíše vnější vlivy, zvuky a změny prostředí vyvolané přítomností živých lidí, Gary Galka na ně nedá dopustit.

Foto: Creativ Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 23.6.2022 694
Kde je voda, tam může být život. Tak zní ve zjednodušené podobě vědecká poučka. První molekula života se vykulila na souš právě z oceánu. I z toho důvodu je dávána možná existence živých organismů mimo naši planetu do souvislosti s vodním prostředím. Kde hledat ve vesmíru vodu? Voda ve vesmíru existuje. Najdeme ji v mezihvězdných […]
od Adriana Vojtíšková 21.6.2022 3.0tis
Pruhy zcela obyčejné, nebo mající hlubší význam? Takovou otázku si pokládá veřejnost při pohledu na snímky ze sondy Mars Reconnaissance Orbiter.   Tmavé i světlé svažující se pruhy (tvarem připomínající pánskou kravatu) se na Marsu vyskytují především v oblasti Arabia Terra. Klesající pruhy jsou většinou malé útvary o délce maximálně několika stovek metrů. Americké profesorky […]
od Mirek Brát 19.6.2022 2.0tis
Historicky první jaderný test provedly Spojené státy americké 16. července 1945. Byl nazvaný celkem příznačně: Trinity (Svatá Trojice). Jednalo se o pokusný výbuch plutoniové jaderné zbraně. Pro některé tehdejší vědce to však byly hrátky s osudem celého lidstva. Čeho se obávali? Jaderný test Trinity se uskutečnil v odlehlé části Nového Mexika. Konkrétně se jednalo o […]
od Adriana Vojtíšková 14.6.2022 1.9tis
Ten den se zapíše do historie celého vesmíru. Pozemšťané totiž začínají mapování legendární rudé planety, Marsu. Píše se 27. listopad 1971 a poprvé v historii kosmonautiky přistává sestupný modul sovětské meziplanetární stanice Mars 2 na povrchu planety Mars.     O necelý týden později dosedá i sesterská stanice Mars 3 a prostřednictvím mateřské sondy začíná […]
od Filip Appl 11.6.2022 808
Vývoj umělé inteligence probíhá už celá desetiletí a v poslední době stále sílí diskuse o tom, zda se blíží doba, kdy vznikne skutečná UI, která si bude uvědomovat sama sebe. Bývalý seniorní inženýr společnosti Google nyní oznámil, že se to dost možná už podařilo. LaMDA. Takovou zkratkou je označována nová umělá inteligence společnosti Google. Je […]