26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Vesmír a technologie
Havarovalo u města Dalnegorsk UFO? Podivný případ se podařilo zamést pod koberec
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 19.2.2021
3.6tis
Havarovalo u hornické města opravdové UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
584
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Dalnegorsk je ruské hornické město ležící opuštěné v nehostinné krajině. A právě na toto zvláštní místo se v roce 1986 zaměřila pozornost milovníků UFO z celého světa. Jeden neznámý létající objekt zde měl totiž havarovat.

Havarovalo u hornické města opravdové UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Právě někde v těchto místech mělo k podivné nehodě dojít. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

K nehodě mělo dojít na konci ledna, kdy stovky obyvatel města spatřily na obloze rudě zářící objekt, který se rychle snášel ke kopcům za městem. Stovky lidí poté viděly, jak rozměrný objekt zmizel mezi stromy na úpatí hory Izvestkovaya.

Jeho zmizení prý následoval zářivá světelná exploze, která prý však nevydala žádný slyšitelný zvuk. Ještě několik dalších hodin pak na úpatí hory zářilo podivné světlo.

K opuštěnému a těžko dostupnému místu, kam objekt spadl, se lidé dostali až po několika dnech. Na místě našly malý kráter obsypaný kusy kovy, které byly potaženy podivným černým filtrem. Na místě také zapáchaly neznámé chemikálie, a vzduch byl nabitý statickou elektřinou.

Podle některých výpovědí pak lidé, kteří místo navštívili, trpěli několik dní nevolnostmi a bolestmi hlavy. Také všechny fotografie, které byly na místě pořízeny, měly být z neznámých důvodů zcela rozmazané a nepoužitelné.

Zameteno pod koberec

Ruští vědci odmítali, že by se mohlo jednat o UFO, přestože vzorky materiálů odebrané na místě byly zcela rozdílné od v té době známých technologií. Z výbuchu vinily americký satelit, nebo nový druh zbraně. Americká vláda však jakoukoliv spojitost s děním v Dalnegorsku odmítala.

Během několik dní po zvláštní nehodě, začaly lidé nad horou vídat další a další létající objekty, které jako by pátraly po zříceném kolegovi. Podobná svědectví přicházela v nemalém počtu téměř rok, a často se v popisech UFO velmi shodovala.

Přesto však ruská vláda stále odmítala jakoukoliv možnost existence něčeho mimozemského, a snažila se humbuk kolem záhadné havárie uklidnit. To se nakonec podařilo a na příběh se ve světě téměř zapomnělo. A možná právě proto není dodnes jasné, co se vlastně v blízkosti hornického města stalo.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.1.2022 1.3tis
Hodně se hovoří, u piva i ve vládních úřadech, o osudovém vlivu člověka na život na naší společné planetě. Dost možná, že se i přeceňujeme. V pravidelných intervalech je Země vystavena smrtícímu záření z vesmíru. Příští vlna prý přijde za deset milionů let. Jednou si lidstvo bude muset zabalit na dalekou cestu… Přibližně každých šedesát milionů let […]
od Mirek Brát 23.1.2022 3.0tis
V okrese Louny se v přírodním parku Džbán, konkrétně pak na náhorní plošině Rovina nad Kounovem, nalézá záhadná památka nejasného stáří a účelu. Kamenné řady u Kounova jsou nyní chráněny jako kulturní památka. Tvoří je čtrnáct řad složených z více než dvou tisíc neopracovaných kamenů. K tomuto místu se váže řada různých teorií. Může to být […]
od Dalibor Vrána 17.1.2022 2.7tis
METI je zkratkou pro mezinárodní neziskovou výzkumnou organizaci, která do vesmíru posílá zprávy a doufá, že na ně někdy dostane odpověď. A právě skutečnost, že jsme přes veškerou snahu nedostali z těch miliard hvězd a galaxií vůbec žádnou zpětnou vazbu, přivádí odborníky k myšlence, že tady něco nehraje… Mladá rodina se prochází po zoologické zahradě: […]
od Eva Soukupová 17.1.2022 3.0tis
Asteroid o velikosti přes jeden kilometr bezpečně proletí kolem Země a vrátí se za dalších 83 let. Objekt spadá do kategorie potenciálně nebezpečných asteroidů, které by se jednou mohly srazit ze Zemí. Zatím nejblíže se však dostal na vzdálenost 1.1 milionu kilometrů. Nový filmový hit K zemi hleď! (originální název Don’t Look Up, pozn. red.) v […]
od Mirek Brát 16.1.2022 1.7tis
Jedno moudré arabské přísloví říká: Všichni lidé se bojí času, jen čas se bojí pyramid. Člověk se opravdu nemůže přímo měřit s těmito kolosálními prastarými stavbami. Arabští učenci ale nepočítali se zlatými českými ručičkami a českou kreativitou. Právě český fenomén totiž uvedenou citaci poopravil do podoby: Všichni lidé se bojí času. Výrobci holicích strojků se […]