3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Havarovalo u města Dalnegorsk UFO? Podivný případ se podařilo zamést pod koberec
Havarovalo u města Dalnegorsk UFO? Podivný případ se podařilo zamést pod koberec
od 19.2.2021
3.6tis
Havarovalo u hornické města opravdové UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com
584
SDÍLENÍ
3.6tis
ZOBRAZENÍ

Dalnegorsk je ruské hornické město ležící opuštěné v nehostinné krajině. A právě na toto zvláštní místo se v roce 1986 zaměřila pozornost milovníků UFO z celého světa. Jeden neznámý létající objekt zde měl totiž havarovat.

Havarovalo u hornické města opravdové UFO? ZDROJ: mysteriousuniverse.com Právě někde v těchto místech mělo k podivné nehodě dojít. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

K nehodě mělo dojít na konci ledna, kdy stovky obyvatel města spatřily na obloze rudě zářící objekt, který se rychle snášel ke kopcům za městem. Stovky lidí poté viděly, jak rozměrný objekt zmizel mezi stromy na úpatí hory Izvestkovaya.

reklama

Jeho zmizení prý následoval zářivá světelná exploze, která prý však nevydala žádný slyšitelný zvuk. Ještě několik dalších hodin pak na úpatí hory zářilo podivné světlo.

K opuštěnému a těžko dostupnému místu, kam objekt spadl, se lidé dostali až po několika dnech. Na místě našly malý kráter obsypaný kusy kovy, které byly potaženy podivným černým filtrem.

Na místě také zapáchaly neznámé chemikálie, a vzduch byl nabitý statickou elektřinou. Podle některých výpovědí pak lidé, kteří místo navštívili, trpěli několik dní nevolnostmi a bolestmi hlavy.

Také všechny fotografie, které byly na místě pořízeny, měly být z neznámých důvodů zcela rozmazané a nepoužitelné.

Zameteno pod koberec

Ruští vědci odmítali, že by se mohlo jednat o UFO, přestože vzorky materiálů odebrané na místě byly zcela rozdílné od v té době známých technologií. Z výbuchu vinily americký satelit, nebo nový druh zbraně. Americká vláda však jakoukoliv spojitost s děním v Dalnegorsku odmítala.

reklama

Během několik dní po zvláštní nehodě, začaly lidé nad horou vídat další a další létající objekty, které jako by pátraly po zříceném kolegovi. Podobná svědectví přicházela v nemalém počtu téměř rok, a často se v popisech UFO velmi shodovala.

Přesto však ruská vláda stále odmítala jakoukoliv možnost existence něčeho mimozemského, a snažila se humbuk kolem záhadné havárie uklidnit. To se nakonec podařilo a na příběh se ve světě téměř zapomnělo.

A možná právě proto není dodnes jasné, co se vlastně v blízkosti hornického města stalo.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 2.4tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith
od 24.11.2022 3.3tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. [ga
od 23.11.2022 2.8tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje pap