22. června 1633: Svaté oficium v Římě donutí Galilea Galileiho (1564–1642), aby po bouřlivé polemice odvolal své kacířské názory, že Země není středem vesmíru a je kulatá.
Domů     Incident v Alagashi: Byla čtveřice turistů unesena do UFO?
Incident v Alagashi: Byla čtveřice turistů unesena do UFO?
od 20.5.2024
2.9tis
Zažila čtveřice kamarádů skutečný únos mimzemšťany nebo si vše vymysleli?
314
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

V srpnu 1976 se vydávají čtyři muži na výlet, který jim změní život. Až se vrátí, už nic nebude jako dřív. Pronásledováni nočními můrami si postupně vzpomínají na únos do UFO a malé bytosti, které je zkoumaly.

Jejich příběh o nepříjemném setkání s mimozemšťany obstojí i před detektorem lži!

Zažila čtveřice kamarádů skutečný únos mimzemšťany nebo si vše vymysleli? Létalo nad horami v Alagashi opravdu UFO, které muži svým neopatrným chováním přilákali? Jak vysvětlit, na co si muži postupně vzpomínají? Dokázali by muži přesvědčit o únosu sami sebe tak, že o něm mluvili i v hypnóze?

Čtveřice mladých mužů, kteří se seznámili během vysokoškolských studií umění v americkém státě Massachusetts, chtějí společně strávit letní dovolenou.

V polovině srpna 1976 si dvojčata Jack a Jim Weinerovi a jejich někdejší spolužáci Chuck Rak a Charlie Foltz sbalí kufry a zamíří na dva týdny do divočiny v oblasti zvané Allagash ve státě Maine.

Je tam úchvatná přírodní scenérie s řadou jezer a kanálů obklopená vrcholky hor daleko od všeho ruchu. Čtveřice brzy nabude dojmu, že je široko daleko sama. Není to ale tak docela pravda.

Poblíž mladíků, aniž by to možná tušili, se prochází mnoho dalších turistů a lovců. A pak je tu ještě něco jiného. Něco, co možná nepochází z našeho světa. Něco, s čím se mladí muži seznámí důvěrněji, než by sami chtěli.

O jejich podivné dovolené se jako o „únosu v Allagash“ bude mluvit ještě desítky let. Co přesně se tehdy odehrálo u břehů jezera Eagle?

Létalo nad horami v Alagashi opravdu UFO, které muži svým neopatrným chováním přilákali?
Létalo nad horami v Alagashi opravdu UFO, které muži svým neopatrným chováním přilákali?

Záblesk světla a pak nic!

Hned druhou noc si jeden z mužů všimne podivného jasného objektu na obloze, který se objevil asi na 30 vteřin a pak zmizel. O dva dny později, přesněji v noci 20. srpna, čtveřice vyrazí na jezero chytat ryby.

Na břehu rozdělají velký oheň, který má sloužit jako maják. Té noci se záhadné světlo objeví znovu a je zářivější než ostatní hvězdy. Pak přilétne blíž a přelétne nad stromy u břehu.

Pohybuje se sem a tam a mění barvy z červené na zelenou a nakonec bělavě žlutou. Muži odhadují velikost objektu na 25 metrů v průměru!

Charlie Foltz, který čtveřici vyhnal v noci na jezero, snad z legrace, snad kvůli obavám z nedostatku jídla, směrem k objektu baterkou signalizuje SOS. Objekt tiše vyrazí k jejich lodi, což muže vyděsí,a tak zběsile pádlují ke břehu, zatímco jejich loď zaplavuje oslnivé světlo.

Další věc, kterou si pamatují, je, jak stojí na souši a světlo mizí. Zdá se, že se nic zvláštního nestalo. Jenže oheň, který na břehu zapálili, už úplně vyhořel, což naznačuje, že byli pryč několik hodin! Co se mezitím stalo?

Jak vysvětlit, na co si muži postupně vzpomínají?
Jak vysvětlit, na co si muži postupně vzpomínají?

Děsivé noční můry

V dalších dnech už muži podivný objekt nespatří, a když se pak se svým zážitkem svěřují rodině a blízkým, setkají se jen s nevěřícnými pohledy, a proto si věc nakonec nechají pro sebe. Jenže o něco později se mladíkům začínají shodně zdát podivné noční můry.

V nich čtveřice sedí nahá na lavici a třese se strachy. První, komu se začnou sny zdát, je Jack Weiner. Vidí v nich bytosti s dlouhými krky a velkými hlavami. Jejich oči jsou obrovské, lesknou se jako kov a nemají oční víčka.

Ruce jsou zvláštní a mají jen čtyři prsty. Tyto bytosti zkoumají Jackovu paži, zatímco Jim, Chuck a Charlie sedí na nedaleké lavičce a nejsou schopni zasáhnout. Brzy se velmi podobné sny spojené s útržky z noci na jezeře začnou zdát i ostatním.

Jde snad o vzpomínky na skutečný incident? Až v roce 1988 se Jim Werner svěří se svým zážitkem ufologovi Raymondu Fowlerovi (*1930), který mu doporučí podrobit se hypnóze.

Jeho radu muži poslechnou a v hypnóze terapeutům líčí, jak prošli nepříjemným vyšetřením na mimozemské lodi!

Dokázali by muži přesvědčit o únosu sami sebe tak, že o něm mluvili i v hypnóze?
Dokázali by muži přesvědčit o únosu sami sebe tak, že o něm mluvili i v hypnóze?

Svým vzpomínkám věří

Muži v hypnóze shodně popisují místnost podobnou ordinaci veterináře. Je v ní kovový operační stůl, na němž jsou jeden po druhém bytostmi z jejich nočních můr podrobeni ponižující prohlídce, včetně odběru vzorků tělních tekutin a kůže.

Přestože skeptikové namítají, že jejich výpověď je spíše dílem přílišného sledování filmů o UFO, čtveřice si je prý jistá, že jejich vzpomínky jsou skutečné! Bez problémů také prošli testem na detektoru lži. Byli skutečně uneseni?

Této verzi věří například psychoterapeut Anthony Constantino, který čtveřici hypnóze podrobil, ačkoliv k jejich příběhu zprvu přistupoval velmi skepticky. „Poté, co jsem s těmi kluky pracoval, jsem se bál. Pořád se bojím.

Myslím, že je to pravda. Myslím, že byli označkováni, stejně jako my po prohlídce označkujeme žraloky či medvědy a poté je vypustíme zpátky,“ uzavírá.

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 21.6.2024 815
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč si návštěvníci z vesmíru vybrali právě je?      O možné existenci mimozemských civilizací lidé uvažují prakticky odnepaměti. Celá řada svědků
od 20.6.2024 2.0tis
V zimě roku 2013 se vědeckými kruhy prohnala kontroverzní zpráva o nálezu zkamenělých jednobuněčných řas v úlomcích meteoritu na Srí Lance. Fosílie jednobuněčných organismů by jindy pravděpodobně nebyly žádnou senzací, jenže kde se vzaly na cizím vesmírném tělesu? Jsou důkazem existence života v kosmu? Podle některých teorií by tento objev dokonc
od 19.6.2024 2.5tis
Za 2. světové války měla německá armáda celkem 33 ponorek typu U-65. Jejich úkolem byla likvidace britských ponorek v Severním moři v boji o území Belgického království. Mnoho strojů U-65 přineslo německému vojenství pronikavý úspěch. Pouze jediná z flotily ponorek však „systematicky“ vraždila svoji vlastní posádku, a to za velice záhadných okolností!   [gallery ids="141876,141875,1
od 13.6.2024 3.0tis
Při pohledu na tento nevídaný přírodní úkaz běhá i těm nejotrlejším cestovatelům mráz po zádech. Z ledem pokrytého antarktického pobřeží vyvěrá děsivě vyhlížející proud temně červené vody a stéká ze skály do moře. Dlouhé desítky let si vědci z celého světa kladou stejnou otázku: „Co má krvácející útes na svědomí?“   Anglický polárník a antrop
od 12.6.2024 3.1tis
Událost, k níž došlo v Novém Mexiku v roce 1947, je stále neobjasněna. Svědkové už ale nic nového nepoví, všichni jsou totiž po smrti. Zůstane pravda skryta v tajných archivech americké armády? Kolem celého případu visí mnohem více spekulací než známých faktů. Některé z nich jsou často přehlíženy… Rančer William Brazel 3. července
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Africká fialka je skromná kráska
panidomu.cz
Africká fialka je skromná kráska
A přitom dokáže přinášet radost po převážnou část roku. Existuje spousta druhů, takže si vybere každý. A nebo si můžete na okně vytvořit celou sbírku. Když se o ni budete jen trochu starat, budou vás její květy těšit celá léta. Kde se vzala? Květina pochází z Tanzánie, kde ji v roce 1892 objevil baron Walter
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn