30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Neobjasněné události
Jde na záznamu videa o teleportaci, nebo o podvod?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 9.9.2022
2.9tis
313
SDÍLENÍ
2.9tis
ZOBRAZENÍ

Jsou záhady mezi nebem a zemí, kde se těžko hledá nějaké racionální vysvětlení. To je i případ videa, natočeného kamerou z automobilu. Kamera zachytila před sebou nákladní vůz, který si trochu nadjíždí do zatáčky. Ale náhle se za ním objeví klidně kráčející muž, který jakoby spadl z nebe.

A v pohodě se nevzrušeně vydá z prostředku jízdního pruhu na přilehlou cestu. Posádka automobilu jen nevěřícné zírá. Kde se náhle vzal záhadný muž na poměrně rušné silnici, s řadou protijedoucích aut? Přitom jej provoz nijak nevzrušuje, na jeho místě by jiní jistě propadali panice. Kdyby to nebylo ve dne, nechalo by se říci, že se tu prochází nějaký duch.

To se po zveřejnění videa na internetu ptá i řada jiných lidí. Mezi nápady s vysvětlením se vyskytuje také možnost údajné teleportace.

Co si představit pod tímto pojmem vysvětluje uvedená definice. Ta říká, že: „teleportace je metoda nepřímého přemisťování objektů, při kterém je místo samotného předmětu přenášena jen informace o něm a podle ní je pak na místě určení stejný předmět vytvořen“.

Tento pojem pochází z řcckého slova tele = vzdálenost a z latinského slova portare = nést. Patří k němu i pojem „teleport“ pro zařízení, potřebné pro uskutečnění takového přenosu. Složeninu „teleportace“ použil již v roce 1931 publicista Charles Fort (1874–1932), který shromažďoval a také později publikoval zprávy o podobných podivných jevech.

Obdobně se také na videozáznamu z Chile při natáčení nelegálního rychlostního závodu aut objevil zcela nečekaně uprostřed provozu pes, který podle ohromených komentátorů, jakoby spadl z vesmíru.

Ať už je případ našeho muže uprostřed silnice možné vysvětlit jakkoliv, teleportace nemusí být úplně scestnou hypotézou.

Současná věda se o určitý druh teleportace či virtuální teleportace intenzivně zajímá, především v souvislosti s kvantovou mechanikou. Ale například ta virtuální by se mohla reálně uplatnit již brzy při různých video hovorech nebo konferencích.

Jen tam zatím budou potřebné navíc známé 3D brýle. To, aby nebylo potřeba hovořit s účastníkem jako dnes jen přes obrazovku počítače, ale mohli s ním virtuálně „sedět u jednoho stolu“, i když bude fyzicky vzdálen třeba stovky kilometrů.

Foto: YouTube
Štítky:
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 373
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Eva Soukupová 30.9.2022 447
Dlouhou dobu se jí daří unikat před svými pronásledovateli, kteří by ji nejraději viděli na hranici jako ostatní čarodějnice. Její pobyt u anglického města Warrington, odkud také nakonec nepozorovaně zmizí, provází řada zlověstných příběhů, v nichž se mění ve chlupatou bestii podobnou vlkodlaku a zabíjí lidi i dobytek.     Historie malebného města Warrington na […]
od Dalibor Vrána 30.9.2022 553
Belgický plukovník Remy van Lierde (1915–1990) patří k největším stíhacím esům 2. světové války, za hrdinství je i několikrát vyznamenán. Do dějin záhad se zapíše roku 1959, kdy během vojenské mise v Kongu spatří v džungli něco, čemu nemůže uvěřit… Je to obrovský, tmavě zelený had s bílým břichem, měřící minimálně 15 metrů! Van Lierdemu […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.7tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.8tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]