11. července 1991: Tisíce lidí hlásí v hlavním městě Mexika pozorování zdánlivě kovového disku, vznášejícího se na obloze, několik jich ho i natočí na kameru.
Domů     Jeskyně Hellfire Caves: Zůstala zde temná energie po satanistických rituálech?
Jeskyně Hellfire Caves: Zůstala zde temná energie po satanistických rituálech?
od 13.3.2025
2.9tis
Jeskynní komplex tvoří množství komor a tunelů. Foto Neil Rickards / Creative Commons / CC BY 3.0

V malé britské vesničce West Wycombe v hrabství Buckinghamshire se nachází záhadný jeskynní komplex v angličtině zvaný Hellfire Caves. Právě v něm se v minulosti scházeli členové tajemného Klubu pekelného ohně. Podařilo se jim zde vyvolat Satana? Četnost zdejších nevysvětlitelných jevů tomu prý nasvědčuje.

Jeskynní komplex tvoří množství komor a tunelů. Foto Neil Rickards / Creative Commons / CC BY 3.0 Vstup do jeskyní Hellfire Foto Mark Percy / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Zakladatel Klubu pekelného ohně Francis Dashwood Foto Nathaniel Dance-Holland / Creative Commons / Volné dílo

Skupina mužů v černých hábitech vzývá ďábla. „Ať žije Satan!“ vykřikují. V ponurém jeskynním komplexu Hellfire Caves na jihovýchodě Anglie právě probíhá děsivý obřad uctívání pána pekel. To je pro toto místo v 18. století údajně typické.

V současné době v něm záhadologové zaznamenávají paranormální jevy. Jsou dány temnou minulostí?

DÉMONICKÉ SPOLEČENSTVÍ

Tajuplný podzemní komplex Hellfire Caves je dlouhý asi 400 metrů a je tvořený mnoha komorami, které jsou propojeny chodbami. Vybudován byl mezi lety 1748 a 1752 pro anglického politika Francise Dashwooda (1708–1781).

Právě tento muž je často spojován s nechvalně proslulým Klubem pekelného ohně. „Říká se, že v polovině 18. století vznikl zvláštní klub pro urozené džentlmeny. Scházeli se, aby se věnovali satanským rituálům a sexuálním orgiím.

Stali se členy Klubu pekelného ohně a jejich bezbožným vůdcem byl Francis Dashwood,“ uvádí současný britský spisovatel David V. Barrett. Původně se tajemný spolek nazývá Bratři sv.

Františka z Wycombe (známá jsou i jiná jména, jako např. Mniši z Medmenhamu–pozn. red.) a je to jen jeden z mnoha podobných klubů rozšířených po celé Evropě. Postupně si však získává pověst démonického společenství.

Satanské rituály s nahými ženami a kněží, kteří na jejich tělech slouží černé mše, jsou prý pro členy klubu častým povyražením. K těmto rituálům údajně často dochází právě v Hellfire Caves!

Vstup do jeskyní HellfireFoto Mark Percy / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Vstup do jeskyní HellfireFoto Mark Percy / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

V ZAJETÍ DUCHŮ

Po zániku Klubu pekelného ohně v roce 1766 a smrti Dashwooda v roce 1781 přestává být jeskynní komplex využívaný a začíná pomalu chátrat. Po tajemných satanistických rituálech v něm ale prý zůstala nesmazatelná energetická stopa.

Je odsud totiž hlášena paranormální aktivita, která z Hellfire Caves udělá světovou senzaci. V roce 1951 je komplex znovu otevřen pro veřejnost a od té doby jeho návštěvnost roste. A společně s ní také množství svědectví o paranormálních jevech.

„Návštěvníci zde často zažívají pocity, jako kdyby je někdo pozoroval. Některým z nich se v prostorách rovněž podařilo vyfotit orby, tedy kruhovité útvary, které záhadologové považují za duše zemřelých,“ říká průvodkyně Julienne Barlow.

Docházelo snad v Hellfire Caves během satanistických obřadů v minulosti i k lidským obětem? V podzemním komplexu se několikrát podařilo vyfotit i siluety mlžných postav, které se zde mají zjevovat pravidelně.

Na několika místech jeskyně jsou navíc vyřezány děsivě vyhlížející tváře podivných tvorů, z nichž některé pravděpodobně znázorňují starověká božstva. Původ ostatních je ale neznámý.

Zakladatel Klubu pekelného ohně Francis DashwoodFoto Nathaniel Dance-Holland / Creative Commons / Volné dílo
Zakladatel Klubu pekelného ohně Francis DashwoodFoto Nathaniel Dance-Holland / Creative Commons / Volné dílo

Dan Kováč

Zdroje informací: BBC, www.hellfirecaves.co.uk, www.hauntedrooms.co.uk
Foto: Creative commons
Lokalita:
Související články
od 10.7.2025 1.2tis
Plamenná debata dvou buddhistických učenců vyústí v těžkou roztržku. Tak těžkou, že končí smrtí jednoho z nich. Dagpa Gjalcchän (1619–1655) je nalezen mrtev a z jeho smrti je podezříván jeho oponent, v pořadí 5. dalajláma (tibetský světský vůdce) Ngawang Lozang Gjamccho (1617–1682).     Jiné zprávy ale hovoří o tom, že strůjcem tragédi
od 8.7.2025 2.6tis
Nenápadné jezírko ve tvaru trojúhelníku je asi tou největší záhadou hradu Točník, který se nachází zhruba 25 kilometrů od okraje Prahy v blízkosti dálnice D5 na Plzeň. Stojí na hraně ostrého křemencového valu, jenž příkře stoupá od staršího hradu Žebrák a táhne se do výšky 465 metrů.  Točník nechal postavit český a římský král Václav IV. (1361–1419) ve 14
od 8.7.2025 3.4tis
Tým archeologů pod vedením zkušeného amerického výzkumníka Dr. Johana Reinharda (*1943) v roce 1999 prohledává okolí hory Llullaillaco, ležící na hranici Chile a Argentiny. Pátrají po starých inckých obětištích. Už třetí den své výpravy, 16. března 1999, učiní objev, který se tučným písmem zapisuje do dějin a dává světu jednu z nejzachovalejších a nejpůsobivějších mumií, jaké kdy lidské oko mohlo
od 7.7.2025 3.1tis
V Indii, Madagaskaru a oblastech jihovýchodní Asie je znám pod názvem strom pong-pong. Zní to, jako když nesprávně skáče celuloidový míček po stole, co říkáte?! Žerty však stranou. Tento strom má i druhý, mnohem zlověstnější název – strom sebevrahů. Proč? Pong-pong je z hlediska vědy krytosemenná rostlina rodu Cerbera. Její latinský název zní Cerbe
od 2.7.2025 2.9tis
Bylinkářství je obor, který v posledních letech zažívá velký návrat na výsluní. Tisíce lidí se zajímají o to, jak léčivé rostliny sbírat, pěstovat a především, jak je využívat. Jenže vedle toho existuje ještě poněkud tajemnější disciplína. Jak dokládají mnohé archeologické nálezy a záznamy v nejrůznějších starých herbářích, kronikách a dalších spisech, bylinky byly po celá tisíciletí využívány i k
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz