17. srpna 2001: V anglickém hrabství Hampshire se v obilném lánu objeví dvojice piktogramů, která má být odpovědí na zprávu vyslanou do vesmíru roku 1974.
Domů     Záhady historie
Jsou na starověkých mincích zobrazeni mimozemšťané?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 28.6.2022
2.6tis
Pobývali kdysi na naší planetě mimozemšťané? FOTO: Pixabay
276
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa!

Pobývali kdysi na naší planetě mimozemšťané? FOTO: Pixabay Spatřili starověcí Egypťané mimozemšťany?. FOTO: Robster1983 / Creative Commons / CC0

Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné možné vysvětlení by bylo, že jde o portrét rozkládající se mumie. Líc mincí, tedy jejich zadní strana, je ale možná ještě záhadnější.

Nelze tam nepoznat objekt připomínající UFO! Jedna z mincí má na sobě vyrytý latinský nápis „Opportunust adest“, což by v překladu mělo znamenat „Jsou zde, v pravý čas.“ Podle ufologů jde o vzkaz naznačující, že se mimozemšťané na Zemi vrátí.

Nabízí se ale i varianta, jestli na líci není místo vesmírné lodi například poletující květ, který se v tom také dá spatřit.

Nepřesný může být i překlad nápisu. Nebo jde skutečně o nezvratný důkaz, že Egypťany navštěvovali obyvatelé jiných planet?

Spatřili starověcí Egypťané mimozemšťany?. FOTO: Robster1983 / Creative Commons / CC0

Jde o podvrh?

Řadě lidí se nepozdávají celkově neurčité informace o nálezu. Nevíme přesná jména nálezců, ani místo, kde mince byly objeveny.

A co další texty, které na nich čteme? Proč web mysteriousearth.net neuveřejnil i jejich překlad? A jak vysvětlit letopočet 1656 na jednom z údajných, tisíce let starých, egyptských kovových platidel? Podle některých názorů by se spíš než o mimozemské mince mohlo jednat o tzv. tulácké nikláky.

Ty se objevují v Americe zhruba od poloviny 18. století. Protože byly tehdy drobné měkčí než dnes, dal se jejich design snadno upravovat, často s humoristickým záměrem.

Od poloviny 19. století na nich takto nejčastěji bývá vídána Svoboda sedící na nočníku… Změněné mince celkově v oběhu představovaly vzácnost, v 80. letech se pak jejich tvorbou zabývali i někteří umělci.

A co na nich mimo jiné zobrazovali? Mimozemšťany a létající talíře! Nezatoulaly se tedy některé i do Egypta? Nebo pochází z ještě větších dálek?

Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 17.8.2022 571
Když před pár lety přišla informace, že na malém skalnatém ostrůvku u pobřeží ostrova Guernsey v Lamanšském průlivu objevili archeologové rituálně pohřbenou sviňuchu (kytovec vypadající jako malý delfín – pozn. redakce), šlo o nenápadnou a dosti podivnou zprávu. Už tehdy bylo jasné, že tento ostrov musel být něčím zvláštní. Později se to potvrdilo. Ostrůvek se jmenuje […]
od Eva Soukupová 17.8.2022 1.3tis
Egyptské pyramidy jsou již dlouhá léta pod drobnohledem archeologů, historiků a mnoha dalších vědců, přesto toho o ní víme s určitostí jen málo. A to, co víme, bývá mnohdy zastřeno řadou více či méně fantastických teorií. Může se některá z nich ukázat jako pravdivá?     Pyramidy v egyptské Gíze jsou nejstaršími stavbami a zároveň […]
od Mirek Brát 15.8.2022 2.0tis
Nedaleko řeckých Athén se v zátoce Kiladha nachází archeologické naleziště, které má šanci zasáhnout do legendárního příběhu o Atlantidě. Možná právě toto místo inspirovalo vznik slavné legendy… Lokalitu potopeného města, které pravděpodobně zničilo zemětřesení, objevili potápěči z výzkumného projektu Ženevské univerzity. Jejich pozornost upoutaly nejprve úlomky keramiky. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že tam dole, pod […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.9tis
Jisté je, že objev elixíru mládí by změnil svět. Ovšem, ani nechtěná odchylka, oproti původně zamýšlenému produktu, nemusí být úplně nezajímavá. Stalo se to prý v nějaké alchymistické laboratoři v Číně v devátém století. Pravda, elixír mládí to zrovna nebyl. Svět to ale určitě změnilo! Tradičně je citováno, že objev černého střelného prachu mají „na svědomí“ čínští alchymisté […]
od Mirek Brát 12.8.2022 3.4tis
Píše se rok 1942 a v pracovně říšského vůdce SS je stůl pokrytý odbornými články, knihami, ilustracemi a fotografiemi. Jejich společným jmenovatelem je čáp bílý (Ciconia ciconia). Heinrich Himmler je nadšený. Čápi pomohou třetí říši srazit nenáviděnou Anglii na kolena! Čáp bílý je v Evropě velmi oblíbeným ptákem. Každé malé dítě přece ví, že děti nosí […]