4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Jsou na starověkých mincích zobrazeni mimozemšťané?
Jsou na starověkých mincích zobrazeni mimozemšťané?
od 28.6.2022
2.6tis
Pobývali kdysi na naší planetě mimozemšťané? FOTO: Pixabay
276
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa!

Pobývali kdysi na naší planetě mimozemšťané? FOTO: Pixabay Spatřili starověcí Egypťané mimozemšťany?. FOTO: Robster1983 / Creative Commons / CC0

Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné možné vysvětlení by bylo, že jde o portrét rozkládající se mumie. Líc mincí, tedy jejich zadní strana, je ale možná ještě záhadnější.

reklama

Nelze tam nepoznat objekt připomínající UFO! Jedna z mincí má na sobě vyrytý latinský nápis „Opportunust adest“, což by v překladu mělo znamenat „Jsou zde, v pravý čas.“ Podle ufologů jde o vzkaz naznačující, že se mimozemšťané na Zemi vrátí.

Nabízí se ale i varianta, jestli na líci není místo vesmírné lodi například poletující květ, který se v tom také dá spatřit.

Nepřesný může být i překlad nápisu. Nebo jde skutečně o nezvratný důkaz, že Egypťany navštěvovali obyvatelé jiných planet?

Spatřili starověcí Egypťané mimozemšťany?. FOTO: Robster1983 / Creative Commons / CC0
Spatřili starověcí Egypťané mimozemšťany?. FOTO: Robster1983 / Creative Commons / CC0

Jde o podvrh?

Řadě lidí se nepozdávají celkově neurčité informace o nálezu. Nevíme přesná jména nálezců, ani místo, kde mince byly objeveny.

reklama

A co další texty, které na nich čteme? Proč web mysteriousearth.net neuveřejnil i jejich překlad? A jak vysvětlit letopočet 1656 na jednom z údajných, tisíce let starých, egyptských kovových platidel?

Podle některých názorů by se spíš než o mimozemské mince mohlo jednat o tzv. tulácké nikláky.

Ty se objevují v Americe zhruba od poloviny 18. století. Protože byly tehdy drobné měkčí než dnes, dal se jejich design snadno upravovat, často s humoristickým záměrem.

Od poloviny 19. století na nich takto nejčastěji bývá vídána Svoboda sedící na nočníku… Změněné mince celkově v oběhu představovaly vzácnost, v 80. letech se pak jejich tvorbou zabývali i někteří umělci.

reklama

A co na nich mimo jiné zobrazovali? Mimozemšťany a létající talíře! Nezatoulaly se tedy některé i do Egypta? Nebo pochází z ještě větších dálek?

Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.4tis
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.4tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.7tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.3tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112