Skip to content

Kanadská Akta X: Historie UFO v zemi javorového listu

„Musíte považovat za možné to, že létající talíř přistane na kanadském území. Nejbližší velitelství RCAF (královské kanadské letectvo) by mělo být obeznámeno telegramem, nebo něčím podobným.“ Tak zní jedno z doporučení, které posílá A. J. G. Langley z Úřadu pro odborný výzkum na základnu Královské kanadské jízdní policie v roce 1950.

Co se to tehdy nad Kanadou dělo?

Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca

Tento šokující dokument je uveřejněn v roce 2009, spolu s celkem 9500 dříve utajovanými složkami obsahujícími informace o UFO, a to pod taktovkou dnes již bývalého kanadského premiéra Stephena Harpera (*1959). Materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií podle původu: pocházejí z ministerstva obrany, ministerstva dopravy, Národní rady pro výzkum a od Královské kanadské jízdní policie. Podle některých zdrojů měly být složky odtajněny již v letech 2005 a 2007, jenže o tom tenkrát nebyla spravena ani média, ani veřejnost!

To prý souvisí s politikou, kterou vyznávají i Spojené státy americké, a sice – zprávy o UFO příliš nevyšetřovat, neupozorňovat na ně nebo snižovat jejich význam. Jak je to možné? A co všechno prosáklo na povrch v roce 2009?

Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com
ZÁŘÍCÍ OBJEKT NA HLADINĚ

Záznamy, jež se dostávají na světlo světa, mají obsahovat korespondenci, reportáže a protokoly, které se přímo týkají fenoménu neidentifikovaných létajících objektů. „Věděli jsme, že Kanada má bohatou historii angažovanosti v otázce UFO.

To odhalení to potvrzuje,“ říká Victor Viggiani z torontské exopolitické skupiny (aktivisté bojující mimo jiné za celosvětové odtajnění informací o UFO – pozn. red.). Od dokumentace z jiných států se však liší.

Údajně neobsahuje jen popisy pozorování, ale i odborné analýzy, které tak pomáhají k pochopení závažnosti situace. Jeden z nejznámějších případů se týká svědectví několika členů kanadské jízdní policie a šesti civilistů, kteří v listopadu roku 1967 spatří neznámý objekt ve vesničce Shag Harbour (v kanadském Novém Skotsku).

Je údajně dlouhý asi 18 metrů a pohybuje se směrem na východ. Pak se snese přímo na hladinu oceánu, kde chvíli zůstává a vysílá kolem sebe žlutá a bílá světla. Na to se zcela potopí. Tato událost vejde ve známost jako „Incident v Shag Harbour“ a navzdory pozdějšímu bádání není objeveno nic, co by ji objasnilo!

Neexistují žádné zprávy o letech nad vesnicí ani trosky na dně oceánu! Dozvíme se o události více právě z odtajňovaných dokumentů?

Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv
JE UFO PROSPĚŠNÉ LIDSTVU?

Někteří kanadští odborníci se domnívají, že UFO může předvést novou technologii, která poslouží lidstvu pro rozvoj vědeckého a technického výzkumu. Čerpá snad věda nové poznatky z mimozemských zařízení?

„Realitou je, že oni (mimozemšťané) navštěvují Zemi po desetiletí a možná i tisíciletí a značně přispívají našim vědomostem. Například mikročipy, nebo vláknová optika, to jsou jen dvě věci z mnoha, které údajně – a zřejmě doopravdy – přišly z havarovaných prostředků,“ říká bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer (*1923). Znamená to tedy, že lidstvo může za moderní technologii vděčit právě mimozemšťanům? Hellyer se domnívá, že všechny mimozemské civilizace nemusí být nebezpečné, a je prý chybou, že je někteří vědci za takové označují (naráží přitom zejména na renomovaného britského fyzika Stephena Hawkinga (1942–2018), který před setkáním s nimi varuje).

Hellyer otevřeně mluví o návštěvách z jiných planet a o potřebě odhalit celou skutečnost o UFO veřejnosti. Iniciativa bojující za odtajnění je stále aktivní. Bude Kanada v tomto směru průkopnickým státem?

Michaela Vondrušková

Foto: nbcnews.com, macleans.ca, vice.com, archalien.tv
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Legenda O sedmi spáčích: Komu patří obrovské hroby v Tunisku?
epochaplus.cz

Legenda O sedmi spáčích: Komu...

Na jihu Tuniska se nachází slavná osada Chenini, kam se...
Zámek Zbiroh: Tajemné místo
epochanacestach.cz

Zámek Zbiroh: Tajemné místo

Nejstarší české...
Spojené arabské emiráty míří k Marsu
epochalnisvet.cz

Spojené arabské emiráty...

Nosná raketa H-IIA úspěšně odstartovala z...
PROJEKT FORTITUDE Kde udělal Hitler chybu?
epochalnisvet.cz

PROJEKT FORTITUDE Kde...

V oblasti Pas-De-Calais je kanál La Manche...
Karel IV.: Měl zkušenosti s nevysvětlitelnými jevy?
epochaplus.cz

Karel IV.: Měl zkušenosti s...

Dnes si připomínáme 700 let od narození českého krále...
Volvo XC60 B5: Elektrizující diesel ve světě čistoty
21stoleti.cz

Volvo XC60 B5: Elektrizující...

Volvo chce do roku 2025 v porovnání s...
Podvrtnutí. Jak ho ošetřit?
nasehvezdy.cz

Podvrtnutí. Jak ho ošetřit?

V tomto období chodíte často na pěší výlety, na...
Filmová „studená válka“: Rusové se pokusí zastínit Cruisův projekt vlastním vesmírným natáčením
21stoleti.cz

Filmová „studená válka“: Rusové se...

Na oběžné dráze zřejmě vypukne další...
Transformace hotelu Queen Elizabeth
rezidenceonline.cz

Transformace hotelu Queen...

Královna Alžběta byla otevřena už v roce 1958, stala se...
Jak se žije v “Tatře“ posádce Tatry kolem světa 2?
iluxus.cz

Jak se žije v “Tatře“...

TATRA KOLEM SVĚTA, ojedinělá výprava, která navázala...
Za toulkami po Zlaté stezce v Plzeňském kraji
epochanacestach.cz

Za toulkami po Zlaté stezce v...

Místy téměř nedotčená...
Palačinky se sýrem a lesními houbami
nasehvezdy.cz

Palačinky se sýrem a...

Místo tradičního špenátu či sýra si...