24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Vesmír a technologie
Kanadská Akta X: Historie UFO v zemi javorového listu
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 31.5.2020
5.9tis
Odhalení utajovaných spisů z Kanady vyvolá mezi ufology senzaci. Foto: nbcnews.com
582
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

„Musíte považovat za možné to, že létající talíř přistane na kanadském území. Nejbližší velitelství RCAF (královské kanadské letectvo) by mělo být obeznámeno telegramem, nebo něčím podobným.“ Tak zní jedno z doporučení, které posílá A.

J. G. Langley z Úřadu pro odborný výzkum na základnu Královské kanadské jízdní policie v roce 1950. Co se to tehdy nad Kanadou dělo?

Odhalení utajovaných spisů z Kanady vyvolá mezi ufology senzaci. Foto: nbcnews.com Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv
Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca

Tento šokující dokument je uveřejněn v roce 2009, spolu s celkem 9500 dříve utajovanými složkami obsahujícími informace o UFO, a to pod taktovkou dnes již bývalého kanadského premiéra Stephena Harpera (*1959).

Materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií podle původu: pocházejí z ministerstva obrany, ministerstva dopravy, Národní rady pro výzkum a od Královské kanadské jízdní policie. Podle některých zdrojů měly být složky odtajněny již v letech 2005 a 2007, jenže o tom tenkrát nebyla spravena ani média, ani veřejnost!

To prý souvisí s politikou, kterou vyznávají i Spojené státy americké, a sice – zprávy o UFO příliš nevyšetřovat, neupozorňovat na ně nebo snižovat jejich význam. Jak je to možné? A co všechno prosáklo na povrch v roce 2009?

Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com

ZÁŘÍCÍ OBJEKT NA HLADINĚ

Záznamy, jež se dostávají na světlo světa, mají obsahovat korespondenci, reportáže a protokoly, které se přímo týkají fenoménu neidentifikovaných létajících objektů. „Věděli jsme, že Kanada má bohatou historii angažovanosti v otázce UFO.

To odhalení to potvrzuje,“ říká Victor Viggiani z torontské exopolitické skupiny (aktivisté bojující mimo jiné za celosvětové odtajnění informací o UFO – pozn. red.). Od dokumentace z jiných států se však liší.

Údajně neobsahuje jen popisy pozorování, ale i odborné analýzy, které tak pomáhají k pochopení závažnosti situace. Jeden z nejznámějších případů se týká svědectví několika členů kanadské jízdní policie a šesti civilistů, kteří v listopadu roku 1967 spatří neznámý objekt ve vesničce Shag Harbour (v kanadském Novém Skotsku).

Je údajně dlouhý asi 18 metrů a pohybuje se směrem na východ. Pak se snese přímo na hladinu oceánu, kde chvíli zůstává a vysílá kolem sebe žlutá a bílá světla. Na to se zcela potopí. Tato událost vejde ve známost jako „Incident v Shag Harbour“ a navzdory pozdějšímu bádání není objeveno nic, co by ji objasnilo!

Neexistují žádné zprávy o letech nad vesnicí ani trosky na dně oceánu! Dozvíme se o události více právě z odtajňovaných dokumentů?

Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv

JE UFO PROSPĚŠNÉ LIDSTVU?

Někteří kanadští odborníci se domnívají, že UFO může předvést novou technologii, která poslouží lidstvu pro rozvoj vědeckého a technického výzkumu. Čerpá snad věda nové poznatky z mimozemských zařízení?„Realitou je, že oni (mimozemšťané) navštěvují Zemi po desetiletí a možná i tisíciletí a značně přispívají našim vědomostem.

Například mikročipy, nebo vláknová optika, to jsou jen dvě věci z mnoha, které údajně – a zřejmě doopravdy – přišly z havarovaných prostředků,“ říká bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer (*1923).

Znamená to tedy, že lidstvo může za moderní technologii vděčit právě mimozemšťanům? Hellyer se domnívá, že všechny mimozemské civilizace nemusí být nebezpečné, a je prý chybou, že je někteří vědci za takové označují (naráží přitom zejména na renomovaného britského fyzika Stephena Hawkinga (1942–2018), který před setkáním s nimi varuje).

Hellyer otevřeně mluví o návštěvách z jiných planet a o potřebě odhalit celou skutečnost o UFO veřejnosti. Iniciativa bojující za odtajnění je stále aktivní. Bude Kanada v tomto směru průkopnickým státem?

Michaela Vondrušková

Foto: nbcnews.com, macleans.ca, vice.com, archalien.tv
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 23.5.2022 1.6tis
Údaje z Hubbleova vesmírného dalekohledu poukázaly na nesrovnalost týkající se rozpínání vesmíru. Pro vědce jsou data natolik matoucí, že hovoří o „nové fyzice“, která by toto mohla vysvětlit. O vesmíru toho jistě mnoho nevíme a jedna z nejtrvalejších záhad se týká skutečnosti, že se vesmír rozpíná stále rychleji. Vědci již léta sbírají data a provádějí […]
od Eva Soukupová 17.5.2022 2.8tis
V roce 2019 byl díky projektu Event Horizon Telescope pořízen vůbec první snímek černé díry. Před několika dny si projekt připsal další prvenství, když zveřejnil první snímek gigantické černé díry ve středu Mléčné dráhy.     Projekt Event Horizon Telescope je velká soustava teleskopů sestávající z globální sítě radioteleskopů, díky nimž získává data potřebná k […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
O tom, že každé vesmírné těleso má svůj charakteristický zvuk, víme již dlouho. Nedávno vědci z NASA pořídili zvukový záznam akustických vln šířících se plynem v okolí supermasivní černé díry v souhvězdí Persea. Záznam, který pochází z černé díry vzdálené 250 milionů světelných let, byl vytvořen pomocí procesu známého jako sonifikace, který spočívá v přeměně […]
od Eva Soukupová 16.5.2022 1.7tis
Vynálezce z německé univerzity sestrojil zařízení, které nepřetržitě sleduje dění na obloze a za pomoci umělé inteligence vyhodnocuje původ zaznamenaných objektů. Autor vynálezu nyní doufá v celosvětovou síť kamer pro detekci UFO. Nenápadná šedá krabice umístěná na budově Univerzity Julia Maximiliána ve Würzburgu ukrývá převratný kamerový systém SkyCAM-5, který využívá umělou inteligenci k odhalování neidentifikovaných […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]