reklama
1. října 1958: Začíná fungovat americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, známý jako NASA.
Domů     Vesmír a technologie
Kanadská Akta X: Historie UFO v zemi javorového listu
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 31.5.2020
5.9tis
Odhalení utajovaných spisů z Kanady vyvolá mezi ufology senzaci. Foto: nbcnews.com
582
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

„Musíte považovat za možné to, že létající talíř přistane na kanadském území. Nejbližší velitelství RCAF (královské kanadské letectvo) by mělo být obeznámeno telegramem, nebo něčím podobným.“ Tak zní jedno z doporučení, které posílá A.

J. G. Langley z Úřadu pro odborný výzkum na základnu Královské kanadské jízdní policie v roce 1950. Co se to tehdy nad Kanadou dělo?

Odhalení utajovaných spisů z Kanady vyvolá mezi ufology senzaci. Foto: nbcnews.com Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv
Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca

Tento šokující dokument je uveřejněn v roce 2009, spolu s celkem 9500 dříve utajovanými složkami obsahujícími informace o UFO, a to pod taktovkou dnes již bývalého kanadského premiéra Stephena Harpera (*1959).

Materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií podle původu: pocházejí z ministerstva obrany, ministerstva dopravy, Národní rady pro výzkum a od Královské kanadské jízdní policie. Podle některých zdrojů měly být složky odtajněny již v letech 2005 a 2007, jenže o tom tenkrát nebyla spravena ani média, ani veřejnost!

To prý souvisí s politikou, kterou vyznávají i Spojené státy americké, a sice – zprávy o UFO příliš nevyšetřovat, neupozorňovat na ně nebo snižovat jejich význam. Jak je to možné? A co všechno prosáklo na povrch v roce 2009?

Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com

ZÁŘÍCÍ OBJEKT NA HLADINĚ

Záznamy, jež se dostávají na světlo světa, mají obsahovat korespondenci, reportáže a protokoly, které se přímo týkají fenoménu neidentifikovaných létajících objektů. „Věděli jsme, že Kanada má bohatou historii angažovanosti v otázce UFO.

To odhalení to potvrzuje,“ říká Victor Viggiani z torontské exopolitické skupiny (aktivisté bojující mimo jiné za celosvětové odtajnění informací o UFO – pozn. red.). Od dokumentace z jiných států se však liší.

Údajně neobsahuje jen popisy pozorování, ale i odborné analýzy, které tak pomáhají k pochopení závažnosti situace. Jeden z nejznámějších případů se týká svědectví několika členů kanadské jízdní policie a šesti civilistů, kteří v listopadu roku 1967 spatří neznámý objekt ve vesničce Shag Harbour (v kanadském Novém Skotsku).

Je údajně dlouhý asi 18 metrů a pohybuje se směrem na východ. Pak se snese přímo na hladinu oceánu, kde chvíli zůstává a vysílá kolem sebe žlutá a bílá světla. Na to se zcela potopí. Tato událost vejde ve známost jako „Incident v Shag Harbour“ a navzdory pozdějšímu bádání není objeveno nic, co by ji objasnilo!

Neexistují žádné zprávy o letech nad vesnicí ani trosky na dně oceánu! Dozvíme se o události více právě z odtajňovaných dokumentů?

Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv

JE UFO PROSPĚŠNÉ LIDSTVU?

Někteří kanadští odborníci se domnívají, že UFO může předvést novou technologii, která poslouží lidstvu pro rozvoj vědeckého a technického výzkumu. Čerpá snad věda nové poznatky z mimozemských zařízení?„Realitou je, že oni (mimozemšťané) navštěvují Zemi po desetiletí a možná i tisíciletí a značně přispívají našim vědomostem.

Například mikročipy, nebo vláknová optika, to jsou jen dvě věci z mnoha, které údajně – a zřejmě doopravdy – přišly z havarovaných prostředků,“ říká bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer (*1923).

Znamená to tedy, že lidstvo může za moderní technologii vděčit právě mimozemšťanům? Hellyer se domnívá, že všechny mimozemské civilizace nemusí být nebezpečné, a je prý chybou, že je někteří vědci za takové označují (naráží přitom zejména na renomovaného britského fyzika Stephena Hawkinga (1942–2018), který před setkáním s nimi varuje).

Hellyer otevřeně mluví o návštěvách z jiných planet a o potřebě odhalit celou skutečnost o UFO veřejnosti. Iniciativa bojující za odtajnění je stále aktivní. Bude Kanada v tomto směru průkopnickým státem?

Michaela Vondrušková

Foto: nbcnews.com, macleans.ca, vice.com, archalien.tv
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 29.9.2022 2.2tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 2.8tis
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.6tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 22.9.2022 3.4tis
Výzkum vesmíru zahrnuje řadu incidentů, ze kterých jsou občas obviňovány i mimozemské civilizace. Patří k nim též projekty zacílené na Phobos a Deimos, měsíce planety Mars. Zejména osudy sovětských vesmírných sond Phobos 1 a Phobos 2 jsou do jisté míry stále záhadou! Názvy Phobos a Deimos pocházejí z řecké mytologie. Do češtiny je můžeme přeložit jako […]