Skip to content

Kanadská Akta X: Historie UFO v zemi javorového listu

„Musíte považovat za možné to, že létající talíř přistane na kanadském území. Nejbližší velitelství RCAF (královské kanadské letectvo) by mělo být obeznámeno telegramem, nebo něčím podobným.“ Tak zní jedno z doporučení, které posílá A. J. G. Langley z Úřadu pro odborný výzkum na základnu Královské kanadské jízdní policie v roce 1950.

Co se to tehdy nad Kanadou dělo?

Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca

Tento šokující dokument je uveřejněn v roce 2009, spolu s celkem 9500 dříve utajovanými složkami obsahujícími informace o UFO, a to pod taktovkou dnes již bývalého kanadského premiéra Stephena Harpera (*1959). Materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií podle původu: pocházejí z ministerstva obrany, ministerstva dopravy, Národní rady pro výzkum a od Královské kanadské jízdní policie. Podle některých zdrojů měly být složky odtajněny již v letech 2005 a 2007, jenže o tom tenkrát nebyla spravena ani média, ani veřejnost!

To prý souvisí s politikou, kterou vyznávají i Spojené státy americké, a sice – zprávy o UFO příliš nevyšetřovat, neupozorňovat na ně nebo snižovat jejich význam. Jak je to možné? A co všechno prosáklo na povrch v roce 2009?

Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com
ZÁŘÍCÍ OBJEKT NA HLADINĚ

Záznamy, jež se dostávají na světlo světa, mají obsahovat korespondenci, reportáže a protokoly, které se přímo týkají fenoménu neidentifikovaných létajících objektů. „Věděli jsme, že Kanada má bohatou historii angažovanosti v otázce UFO.

To odhalení to potvrzuje,“ říká Victor Viggiani z torontské exopolitické skupiny (aktivisté bojující mimo jiné za celosvětové odtajnění informací o UFO – pozn. red.). Od dokumentace z jiných států se však liší.

Údajně neobsahuje jen popisy pozorování, ale i odborné analýzy, které tak pomáhají k pochopení závažnosti situace. Jeden z nejznámějších případů se týká svědectví několika členů kanadské jízdní policie a šesti civilistů, kteří v listopadu roku 1967 spatří neznámý objekt ve vesničce Shag Harbour (v kanadském Novém Skotsku).

Je údajně dlouhý asi 18 metrů a pohybuje se směrem na východ. Pak se snese přímo na hladinu oceánu, kde chvíli zůstává a vysílá kolem sebe žlutá a bílá světla. Na to se zcela potopí. Tato událost vejde ve známost jako „Incident v Shag Harbour“ a navzdory pozdějšímu bádání není objeveno nic, co by ji objasnilo!

Neexistují žádné zprávy o letech nad vesnicí ani trosky na dně oceánu! Dozvíme se o události více právě z odtajňovaných dokumentů?

Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv
JE UFO PROSPĚŠNÉ LIDSTVU?

Někteří kanadští odborníci se domnívají, že UFO může předvést novou technologii, která poslouží lidstvu pro rozvoj vědeckého a technického výzkumu. Čerpá snad věda nové poznatky z mimozemských zařízení?

„Realitou je, že oni (mimozemšťané) navštěvují Zemi po desetiletí a možná i tisíciletí a značně přispívají našim vědomostem. Například mikročipy, nebo vláknová optika, to jsou jen dvě věci z mnoha, které údajně – a zřejmě doopravdy – přišly z havarovaných prostředků,“ říká bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer (*1923). Znamená to tedy, že lidstvo může za moderní technologii vděčit právě mimozemšťanům? Hellyer se domnívá, že všechny mimozemské civilizace nemusí být nebezpečné, a je prý chybou, že je někteří vědci za takové označují (naráží přitom zejména na renomovaného britského fyzika Stephena Hawkinga (1942–2018), který před setkáním s nimi varuje).

Hellyer otevřeně mluví o návštěvách z jiných planet a o potřebě odhalit celou skutečnost o UFO veřejnosti. Iniciativa bojující za odtajnění je stále aktivní. Bude Kanada v tomto směru průkopnickým státem?

Michaela Vondrušková

Foto: nbcnews.com, macleans.ca, vice.com, archalien.tv
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Jižními Čechy na vodě
epochanacestach.cz

Jižními Čechy na vodě

Díky dlouholeté...
Oblíbená hospoda Františka Palackého: Ke kterému stolu si štamgasti nedovolili přisednout?
epochaplus.cz

Oblíbená hospoda Františka...

Původní pivní šenk U Švingulanta brzy zdědí jméno po svém...
Pýcha našich rašelinišť
21stoleti.cz

Pýcha našich rašelinišť

Sřevlík Ménétriésův (Carabus menetriesi), řazený do...
Bratři Harpovi: Malý a Velký děsí i kruté piráty
epochaplus.cz

Bratři Harpovi: Malý a Velký...

Vousatí, zarostlí, neupravení, divocí. Mluví...
Místo milence se o ni postaral Felix!
nasehvezdy.cz

Místo milence se o ni...

Už se z toho asi zhroutí. Herečka Dáda...
Lanové parky: Za zábavou s dětmi do výšek stromů
epochanacestach.cz

Lanové parky: Za zábavou s...

Sedmdesátimetrový...
Hodinky Pasha de Cartier svedly dohromady unikátní uskupení osobností
iluxus.cz

Hodinky Pasha de Cartier svedly...

Cartier již v září uvede novou...
Jak věštit budoucnost!
nasehvezdy.cz

Jak věštit budoucnost!

Prožíváte zrovna nějakou náročnou životní zkoušku a...
Jak zlikvidovat alespoň některá klíšťata? Čeští vědci možná nalezli cestu…
21stoleti.cz

Jak zlikvidovat alespoň některá...

Aby klíšťata neztratila příliš mnoho vody a...
Černý démon:  Obývá vody u Kalifornie bájný predátor?
epochalnisvet.cz

Černý démon: Obývá vody u...

Je to scéna jako z Čelistí. Drobná loď...
V samém srdci Palazzo del Sol
rezidenceonline.cz

V samém srdci Palazzo del Sol

Jeden z nejexkluzivnějších ostrovů na...
Proč chyběla pohřbeným vězňům temena lebek?
epochalnisvet.cz

Proč chyběla pohřbeným...

Mnoho lidí si libuje v dobrodružství a v...