Skip to content

Kanadská Akta X: Historie UFO v zemi javorového listu

„Musíte považovat za možné to, že létající talíř přistane na kanadském území. Nejbližší velitelství RCAF (královské kanadské letectvo) by mělo být obeznámeno telegramem, nebo něčím podobným.“ Tak zní jedno z doporučení, které posílá A. J. G. Langley z Úřadu pro odborný výzkum na základnu Královské kanadské jízdní policie v roce 1950.

Co se to tehdy nad Kanadou dělo?

Ke zveřejnění utajovaných materiálů o UFO v Kanadě došlo během úřadování premiéra Stephena Harpera. Foto: macleans.ca

Tento šokující dokument je uveřejněn v roce 2009, spolu s celkem 9500 dříve utajovanými složkami obsahujícími informace o UFO, a to pod taktovkou dnes již bývalého kanadského premiéra Stephena Harpera (*1959). Materiály jsou rozděleny do čtyř kategorií podle původu: pocházejí z ministerstva obrany, ministerstva dopravy, Národní rady pro výzkum a od Královské kanadské jízdní policie. Podle některých zdrojů měly být složky odtajněny již v letech 2005 a 2007, jenže o tom tenkrát nebyla spravena ani média, ani veřejnost!

To prý souvisí s politikou, kterou vyznávají i Spojené státy americké, a sice – zprávy o UFO příliš nevyšetřovat, neupozorňovat na ně nebo snižovat jejich význam. Jak je to možné? A co všechno prosáklo na povrch v roce 2009?

Jaké záhadné objekty v Kanadě pozorují? Foto: vice.com
ZÁŘÍCÍ OBJEKT NA HLADINĚ

Záznamy, jež se dostávají na světlo světa, mají obsahovat korespondenci, reportáže a protokoly, které se přímo týkají fenoménu neidentifikovaných létajících objektů. „Věděli jsme, že Kanada má bohatou historii angažovanosti v otázce UFO.

To odhalení to potvrzuje,“ říká Victor Viggiani z torontské exopolitické skupiny (aktivisté bojující mimo jiné za celosvětové odtajnění informací o UFO – pozn. red.). Od dokumentace z jiných států se však liší.

Údajně neobsahuje jen popisy pozorování, ale i odborné analýzy, které tak pomáhají k pochopení závažnosti situace. Jeden z nejznámějších případů se týká svědectví několika členů kanadské jízdní policie a šesti civilistů, kteří v listopadu roku 1967 spatří neznámý objekt ve vesničce Shag Harbour (v kanadském Novém Skotsku).

Je údajně dlouhý asi 18 metrů a pohybuje se směrem na východ. Pak se snese přímo na hladinu oceánu, kde chvíli zůstává a vysílá kolem sebe žlutá a bílá světla. Na to se zcela potopí. Tato událost vejde ve známost jako „Incident v Shag Harbour“ a navzdory pozdějšímu bádání není objeveno nic, co by ji objasnilo!

Neexistují žádné zprávy o letech nad vesnicí ani trosky na dně oceánu! Dozvíme se o události více právě z odtajňovaných dokumentů?

Bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer si myslí, že jsou pro lidstvo návštěvy mimozemšťanů prospěšné. Foto: archalien.tv
JE UFO PROSPĚŠNÉ LIDSTVU?

Někteří kanadští odborníci se domnívají, že UFO může předvést novou technologii, která poslouží lidstvu pro rozvoj vědeckého a technického výzkumu. Čerpá snad věda nové poznatky z mimozemských zařízení?

„Realitou je, že oni (mimozemšťané) navštěvují Zemi po desetiletí a možná i tisíciletí a značně přispívají našim vědomostem. Například mikročipy, nebo vláknová optika, to jsou jen dvě věci z mnoha, které údajně – a zřejmě doopravdy – přišly z havarovaných prostředků,“ říká bývalý kanadský ministr obrany Paul Hellyer (*1923). Znamená to tedy, že lidstvo může za moderní technologii vděčit právě mimozemšťanům? Hellyer se domnívá, že všechny mimozemské civilizace nemusí být nebezpečné, a je prý chybou, že je někteří vědci za takové označují (naráží přitom zejména na renomovaného britského fyzika Stephena Hawkinga (1942–2018), který před setkáním s nimi varuje).

Hellyer otevřeně mluví o návštěvách z jiných planet a o potřebě odhalit celou skutečnost o UFO veřejnosti. Iniciativa bojující za odtajnění je stále aktivní. Bude Kanada v tomto směru průkopnickým státem?

Michaela Vondrušková

Foto: nbcnews.com, macleans.ca, vice.com, archalien.tv
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Zdravý styl: Co dělat, aby vám to pálilo?
panidomu.cz

Zdravý styl: Co dělat, aby...

Žádná zázračná dieta pro geniální mozek nebo bezchybnou...
Proč „zanikne“ podmokelský poklad?
epochaplus.cz

Proč „zanikne“ podmokelský...

Píše se rok 1771 a české země sužují...
Jak jsem se vzdala svého bláznivého snu?
skutecnepribehy.cz

Jak jsem se vzdala svého...

Celé dětství jsem toužila...
Facebook a spol.: Algoritmy světem vládnou
21stoleti.cz

Facebook a spol.: Algoritmy...

Facebook, Instagram, Twitter, Tik Tok, YouTube,...
Pěšky kolem světa za 13 let!
epochaplus.cz

Pěšky kolem světa za 13 let!

Letadlem je možné obletět planetu zhruba...
Rubens představuje Luční pěnu
iluxus.cz

Rubens představuje Luční pěnu

Základ novinky tvoří luxusní olej lisovaný ze semen...
Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
O co Bára s Denisou spolu stále soupeří?
nasehvezdy.cz

O co Bára s Denisou spolu...

Seriál Slunečná působí jako...
Svatý Jan pod Skalou: Po stopách zbožného poustevníka
epochanacestach.cz

Svatý Jan pod Skalou: Po...

Jedno z nejkrásnějších...
V liberecké zoo mají mladé
epochalnisvet.cz

V liberecké zoo mají mladé

V období jara přichází mláďata na svět jak ve...
Najde si vášnivého milence?
nasehvezdy.cz

Najde si vášnivého milence?

Slovenská herečka Soňa...
Jak fascinující může být pracovní místo
rezidenceonline.cz

Jak fascinující může být...

Ippolito Fleitz Group má za sebou řadu...