4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Když se z nebe místo UFO snáší medúzy
Když se z nebe místo UFO snáší medúzy
od 30.9.2021
4.5tis
Medúzy ve vodě jsou normálka – ale už jste někdy viděli medúzy, které se vznáší na nebi? Foto: Unsplash
149
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Zprávy o UFO musel slyšet už každý, i kdyby se o létající talíře vůbec nezajímal. Ale co takové atmosférické medúzy? Svědectví o nich se datuje až do 50. let minulého století, kdy na jedno takové stvoření narazil anglický policista.

Medúzy ve vodě jsou normálka - ale už jste někdy viděli medúzy, které se vznáší na nebi? Foto: Unsplash Jeden anglický policista do jedné takové narazí a prý je cítit po plísni. Foto: Pixabay Atmosférické medúzy se objevují po celém světě - uvidíe jednu i v Čechách? Foto: Pxfuel

Policista na kole do podivného stvoření doslova vjede, když se najednou medúze podobné cosi snese z nebe přímo jemu do cesty. Podle jeho slov to bylo jako otřít se o měkkou deku – ale takovou, která byla cítit po plísni.

Jeden anglický policista do jedné takové narazí a prý je cítit po plísni. Foto: Pixabay
Jeden anglický policista do jedné takové narazí a prý je cítit po plísni. Foto: Pixabay

Povolení medúzu sestřelit nebude

Na Vánoce roku 1999 se podobné stvoření objevuje i na nebi nad Běloruskem. Tohle má tvar doutníku a mělo „barvu mraků při západu slunce“. Svědci popsali, že světlo pulzovalo, když se to cosi pohybovalo po nebi, a bylo poněkud průhledné. Po chvíli se ale zničehonic rozplyne.

reklama

Létající medúzy mají i v Číně. V roce 1998 na ně narazí pilot stíhačky, který prošetřuje podivné stopy na vojenském radaru.

Jakmile si medúze podobný objekt pilotů všimne, začne se hned šplhat výš na nebe a pilot dokonce v tu chvíli žádá o povolení na medúzu vystřelit – má ale smůlu.

Dole na zemi medúzu spatří nejméně 140 dalších svědků z nedaleké vojenské akademie.

Atmosférické medúzy se objevují po celém světě - uvidíe jednu i v Čechách? Foto: Pxfuel
Atmosférické medúzy se objevují po celém světě – uvidíe jednu i v Čechách? Foto: Pxfuel

Medúza vedle polární záře

Amatérský fotograf Per-Arne Mikalsen fotí v roce 2010 polární záře nad Norskem. Objektiv ale zachytí něco mnohem víc: vedle pruhu zeleného světla polární záře je jasně vidět cosi, co vypadá jako zelená káča (dětská hračka) nebo medúza.

Může jít o světlo polární záře, odražené od satelitu? Nebo snad po nebi skutečně pohybovala medúza?

Další svědek se v roce 2012 hlásí až z Austrálie, kde jednou večer kouřil venku, když si všimnul, že se cosi pohybuje po nebi. „Způsob, jakým se to pohybovalo, připomínal medúzu, když plave horizontálně.

reklama

Je těžké to popsat, ale zdálo se, že přední část se roztahovala jako balon, a ten vzduch se využil k pohybu vpřed,“ popisuje to svědek.

V roce 2015 fotí Harry Perton oblohu po bouřce nad Nizozemím, když si všimne něčeho, co pulzuje zeleným světlem. Nejdřív tomu nevěnuje pozornost a myslí si, že to byl zatoulaný blesk.

V počítači ale na fotce uvidí cosi zeleného, co vypadá jako zelená medúza. „Já osobně v UFO nevěřím – myslím, že to mohl být meteorologický jev,“ komentuje to Perton.

Foto: Unsplash, Pixabay, Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.3tis
24. února 2022 zahájilo Rusko rozsáhlou invazi na Ukrajinu. Během kyjevské ofenzivy, která začala první den bojů, se na sociálních sítích začala šířit videa stíhaček a  tvrzení o pilotovi, který sestřelil několik ruských letadel. Pak se objevilo tvrzení, že to byl pilot MiGu-29 přezdívaný "Kyjevský duch". Ukrajinské ministerstvo obrany nejprve tvrdilo, že Duch z Kyjeva by mohl být jedním z desí
od 2.12.2022 2.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 2.0tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.8tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.7tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.