3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Kotvila opuštěná v noci u břehu…
Kotvila opuštěná v noci u břehu…
od 4.2.2022
3.3tis
Zajímavé je, že objevená loď nikomu nechybí. Foto: Pixabay
344
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Pracovníci ropné plošiny Chevron našli na moři v Thajském zálivu 80 metrů dlouhé plavidlo. Loď označená čínskými znaky byla údajně neznámého původu a na palubě neměla žádnou posádku, náklad ani identifikační dokumenty.

Zajímavé je, že objevená loď nikomu nechybí. Foto: Pixabay O lodích duchů bylo natočeno také několik filmů. Foto: Pixabay Opuštěná loď v mezinárodních vodách náleží nálezci. Foto: Pixabay Kam se posádka poděla? Foto: Pixabay Spatřili skutečně loď, nebo šlo jen o oční klam? Foto: Pixabay

Čínská loď byla spatřena asi sto námořních mil od ústí Songkhla Lak v Thajsku. Potopila se kvůli rozbouřenému moři a silnému větru. Místní úřady vše koordinovaly s námořním oddělením.

O lodích duchů bylo natočeno také několik filmů. Foto: Pixabay
O lodích duchů bylo natočeno také několik filmů. Foto: Pixabay

Nikdo se nepřihlásil

Majiteli lodi bylo vydáno upozornění, aby do 15 dnů plavidlo „zachránil“. Posádka vyšetřující loď duchů použila svítilny, aby je navedly k vraku.

Plující hrozba

Můstek lodi vypadal, jako by byl opuštěný ve spěchu. Úřadům se podařilo zajistit žebřík a vylézt na palubu ze svého vlastního plavidla, ale uvnitř nalezly prázdný prostor, který se na moři děsivě vznášel o samotě.

Opuštěná loď v mezinárodních vodách náleží nálezci. Foto: Pixabay
Opuštěná loď v mezinárodních vodách náleží nálezci. Foto: Pixabay

Schodiště do kuchyně v přízemí napovídalo, že se nějakou dobu nepoužívala. Existují obavy, že by loď duchů mohla způsobit ekologickou katastrofu prostřednictvím úniku oleje z plavidla.

Kam se posádka poděla? Foto: Pixabay
Kam se posádka poděla? Foto: Pixabay

Majitel neznámý

Kapitán Itthipat Gavinfuengfukul řekl: „Snažili jsme se přivést loď ke břehu, ale potopila se dříve, než jsme se k ní dostali.

reklama

V místě, kde se potopila, byly rozmístěny bóje.“ Kapitán dodal, že pokud se majitel plavidla přihlásí, bude muset zaplatit za vyzvednutí.

Spatřili skutečně loď, nebo šlo jen o oční klam? Foto: Pixabay
Spatřili skutečně loď, nebo šlo jen o oční klam? Foto: Pixabay
Foto: Úvodní foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 827
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz