Ztracené tibetské království Šambala je ikonou nejen ezoteriky. V odkazu na původní tibetské náboženství Bon se objevily i spekulace, že by tato legendární země mohla být v minulosti jakýmsi velvyslanectvím mimozemské civilizace na naší planetě. Čím je tato legenda zajímavá?
Bájná Šambala je spojována i s původním tibetským náboženstvím Bon. Pro tento prastarý religiózní systém byla nadmíru posvátná himálajská hora Kailás (6668 metrů nad mořem).
Právě z této horské oblasti je hlášen vysoký počet pozorování UFO, přičemž podivných létajících disků si zde všimli již v roce 1927. Svědectví o nich podal i znalec této problematiky, ruský mystik a cestovatel Nicholas Roerich (1874-1947).
Mystika hory Kailás
Indiciemi spojujícími Šambalu s návštěvníky z vesmíru mohou být i takzvané stúpy, buddhistické stavby symbolizující klid a mír.
Tyto památky často připomínají nejen vesmírné lodě, ale jsou zdobeny i prvky nápadně podobnými ohni a kouři produkovanými raketovými motory.
Z analýz posvátných tibetských textů zároveň vyplynulo, že nejpravděpodobnějším místem, kde by se mohla nalézat Šambala, je právě již zmíněná hora Kailás.
Pozoruhodné je, že na vrcholu hory zatím nestanul žádný horolezec… Čínské úřady (po anexi Tibetu) dokonce ještě v osmdesátých letech minulého století tvrdili, že žádná hora Kailás neexistuje. Tají snad něco, co je s touto horou spojeno?
Socha z meteoritického železa
Ve třicátých letech dvacátého století nalezla nacistická expedice v Tibetu podivnou sošku vyrobenou z ještě více podivného materiálu – ze železného meteoritu, který na Zemi dopadl před patnácti tisíci lety.
Pozůstatky dopadu tohoto meteoritu byly objeveny v roce 1913.
Byl materiál, ze kterého byla soška před deseti stoletími vyrobena, použitý z úcty k návštěvníkům z hvězd? Pokud ano, mohla být cílem jeho určení právě bájná Šambala. Tibet je často označován jako „Země pod ochrannou bohů“. Ale jakých? Toť otázka…