8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Mary J. Fancher: Čemu vděčí zmrzačená vědma za své schopnosti?
Mary J. Fancher: Čemu vděčí zmrzačená vědma za své schopnosti?
od 11.12.2022
3.0tis
Před Mollie nezůstane skryté nic… Foto: Pixabay
312
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Chromá, prakticky nežijící, a přitom zcela přítomná – zázračná dívka zůstává záhadou i téměř 100 let po její smrti. Příběh Mary J. Fancher z New Yorku patří mezi ty nejzázračnější…

Před Mollie nezůstane skryté nic... Foto: Pixabay Mollie je geniální studentka a má se vdávat. Vše ale změní tragická nehoda... Foto: Creative commons - volné dílo Podívejte, brachu, buďte velmi opatrný, je to velmi hezká mladá dáma...

Mladá dáma Mary J. Fancher (1848–1916), které nikdo neřekne jinak než Mollie, se vrací bryčkou zpět domů z nákupu výbavy a zkoušky šatů. Obruč její sukně se zachytila závory a prudký pohyb bryčky srazí dívku na studenou zem brooklynských ulic.

Tvrdé rány dlažby doplňuje škrcení sukně. Mollie utrpí mnohočetné zlomeniny včetně těžkého poranění páteře, které ji činí invalidní.

U zubožené Fancher po nehodě náhle propukají tajemné vnitřní síly, podobné druhému zraku nebo jasnovidectví. Popisuje předměty ve skrytých balíčcích, s lehkostí čte zapečetěné dopisy i knihy, a to vše přestože je naprosto slepá!

Jak se ale zdá, aby získala tyto nadpřirozené schopnosti, musí dívka nejprve přijít o všechny smysly a upadnout do zvláštního vegetativního stavu.

Pozoruhodné jsou už první podivuhodné záznamy, které pořizuje Molliina teta Susan E. Crosby, která o svou nemohoucí neteř bez ustání pečuje:

„Dne 17. února ztratila zrak, o dva dny později sluch, dvaadvacátého toho měsíce opět viděla, slyšela a mluvila po dobu třiceti minut, druhý den však ztratila i čich, den nato dostala křeče do rukou a čelistí.

Ale devátého března došlo opět k úplnému uvolnění svalů, Mollie opět viděla a slyšela po několik hodin.“

Ona nejí, ona nepije

Nebožačka sužovaná osudem navíc během několika měsíců přestává přijímat potravu. „Slečna Crosby se často zmiňovala o slečně Fancher, že vlastní nadpřirozené síly. Zdá se zcela jistě, že přijímá přísun síly z nějakého zdroje, jí neznámého původu.

Jak jinak by mohla být zachována po tak dlouhou dobu?

Je velkou záhadou, jak bylo možné ji udržet při životě po několik let během doby jejího utrpení, které bylo tak ohromné, a výživa, kterou dostávala, tak velmi malá,“ popisuje rodinný přítel a autor knihy Mollie Fancher: Brooklyn Enigma (Mollie Fancher: Brooklynská hádanka) Abram H. Dailey.

Podívejte, brachu, buďte velmi opatrný, je to velmi hezká mladá dáma...
Podívejte, brachu, buďte velmi opatrný, je to velmi hezká mladá dáma… “ Foto: Pixabay

Proč ten smích?

Osleplá Mollie, které se jen chvilkově vracel ztracený zrak, často upadá do samovolných transů, při kterých se jí dostává vidin, jež ovšem velmi často korespondují s reálným stavem.

Svým svědectvím v tomto případě může posloužit rodina Newyorčana Thomase Townsenda. Její členové dělají Mollie, vyloučené z veřejného života, často společnost. Na jednu návštěvu u choré však nikdo z nich jen tak nezapomene.

Jako první u lůžka nemocné usedá Townsendova manželka Sarah. Společně s její tetou Susan pak čekají na Townsendův opožděný příchod.

V inkriminovaném období Mollie normálně komunikuje, ale když v jednu chvíli propukne v hlasitý smích, všechny zajímá důvod její veselosti. Mollie však trvá na tom, že vše vysvětlí až s příchodem Townsenda. Když k tomu dojde, obrátí se k němu vlídně a praví:

„Podívejte, brachu, buďte velmi opatrný, je to velmi hezká mladá dáma, kterou jste doprovázel na trajektu a projevoval jí svůj zájem, ale….“ Zčervenalému a zkoprnělému Townsendovi prý v tu chvíli nezbývá než přiznat barvu a potvrdit právě vyřčená slova.

Budoucnost jako sen

Nejen současnost, ale údajně také budoucnost dokáže zázračná Mollie uzřít během svých změněných stavů vědomí. V jednom z hlubokých transů se prý ocitá v Muskegonu ve státě Michigan ve společnosti George F. Sargenta, šéfa stejnojmenné obchodní společnosti.

Mentálně se přitom nachází stovky kilometrů daleko a leží stále na svém lůžku ve společnosti jednoho ze svých přátel Berta Blossoma.

Je to právě on, kdo čerstvě probuzené Fancher oznamuje, že její poslední trans vyděsil nejen jeho, ale celou společnost u postele nemocné. Všichni si mysleli, že už se blíží její poslední hodinka. Mollie ale nedbá strachu a vypráví svou nejnovější vizi.

„To nic, ale viděla jsem zajímavé věci. Pan Sargent zpíval u klavíru na velké slavnosti,“ pronese bezprostředně Fancher.

Zmíněného muže nikdo nezná, později se ale v novinách objevuje čerstvá reportáž ze Sargentovy účasti na slavnostním otevření podniku fabrikanta jménem Milo J. Chase, který si v Muskegonu založil výrobu klavírů.

Během slavnostního otevření je podle listu uspořádán raut, který doprovází hudba a zpěv. U klavíru tehdy skutečně sedí továrník Sargent!

Pět žen, jež čtou hmatem

Sama Mollie ve vzácných stavech plného vědomí o sobě hovoří jako o pěti různých osobnostech. Bytosti Sunbeam, Idol, Rosebud, Pearl a Ruby prý v nitru ženy samy ožívají v tomto pořadí.

Ona sama se pak s novou identitou plně ztotožňuje a nechává se svým okolím oslovovat smyšleným jménem.

Trans, který u Mollie propukne 1. června 1866 a trvá celý týden. Pak uběhne jeden jediný den a žena upadne do dalšího transu, který trvá neuvěřitelných devět let!

Během celé doby nedochází k žádnému přísunu potravy, ale zato Mollie napíše tisíce dopisů, vytvoří stovky voskových květin a udělá mnoho podařených výšivek – to vše v transu!

Mollie je geniální studentka a má se vdávat. Vše ale změní tragická nehoda... Foto: Creative commons - volné dílo
Mollie je geniální studentka a má se vdávat. Vše ale změní tragická nehoda… Foto: Creative commons – volné dílo

50 let zázraku

Aby byla všem tahanicím kolem mentálního fenoménu Mary J. Fancher učiněna přítrž, je k případu povolán americký astronom a badatel Henry M. Parkhurst (1825–1908).

Ten provádí s Mollie několik testů mimosmyslových schopností a jejich závěr překvapí i samotného Parkhursta. Nejenže je přesvědčen o pravosti projevů její mysli a těla, ale musí údajně také konstatovat další pozoruhodnou věc.

A sice že invalidní, ale paranormálně nadaná Fancher neselhala ani v jedné z testovaných oblastí.

Mary J. Fancher strávila upoutána na lůžku dlouhých 50 let. Dne 11. února 1916 populární Mollie umírá ve věku 67 let na srdeční záchvat.

Ještě těsně před smrtí prý proudí do domu zázračné ženy davy lidí, aby se na vlastní oči přesvědčili, že legenda o nezlomitelné vědmě nelhala.

Mollie zemřela, ale svým životním příběhem se stala nesmrtelnou, tím spíš, že v moderní medicíně ani psychologii nemá její případ obdoby.

Foto: Pixabay, CC
Lokalita:
reklama
Související články
od 5.12.2023 2.5tis
Zatímco některé případy reinkarnace doplácejí na nedostatek důkazů a svědectví, u jiných takový problém rozhodně nehrozí. To je i případ indické dívky jménem Shanti Devi. Děvčátka, které si údajně vzpomnělo na svůj minulý život zbožné dívky Lugdi. Opravdu se o ni zajímal i slavný indický vůdce? Dne 18. ledna 1902 se do rodiny ze
od 3.12.2023 3.5tis
Neobyčejná paměť, hudební nadání nebo dokonce jasnozřivost se u některých lidí spontánně objevila poté, co se ocitli na hranici mezi životem a smrtí. Jaké zvláštní procesy za tím stojí? Pozoruhodné případy nově nabytých dovedností dokládají, že lidský mozek může skrývat neomezený potenciál.   Mezi obyčejnými lidmi i odborníky panuje přesvědčení, že s vlohami pro určitou činnost se člově
od 2.12.2023 3.7tis
Kolik lidí na našem území zachránila Panna Marie? Jaké úžasné činy konali čeští světci? A jak to bylo s nejslavnějším novodobým zázrakem v Čechách, tím v Číhošti? Jakou šanci má tamější umučený farář na svatořečení? Začtěte se s ENIGMOU do krásných i děsivých příběhů o zázracích u nás!   Je známým faktem, že Česká republika patří k těm nejvíce ateistickým na světě. Drtivá většina našich
od 30.11.2023 3.2tis
Už od nepaměti lidstvo doprovází touha ovládnout přírodní živly. Proto si lidé z celého světa vyvinuli širokou škálu rituálů, jak přivolat žádané počasí. I ze současnosti pocházejí svědectví o tom, jak po určitém obřadu ihned přišel déšť, blesky či krupobití. Pokud jsou ale pravdivá, nabízí se otázka: Jde o pouhou shodu okolností, či ve světě působí síly, které nelze logicky vysvětlit? [gallery
od 29.11.2023 3.4tis
Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že v Antarktidě byla objevena nová pyramida. Zachycovat ji mají nedávno pořízené satelitní snímky, na kterých je skutečně patrná poměrně pravidelná struktura připomínající pyramidu. Podle vědců jde o přírodní geologický útvar, alternativní teorie ale hovoří o neznámé starověké civilizaci, která kdysi Antarktidu obývala. [gallery ids="134362,13
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
21stoleti.cz
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
Dnes je to přesně 15 let od chvíle, kdy v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) proběhl první zákrok náhrady aortální chlopně metodou TAVI. Zákrok pomocí TAVI zvyšuje kvalitu ži
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
epochaplus.cz
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
Lidé se do chalupy přicházejí rozloučit se svým sousedem hospodářem. Chvíli postojí, pokřižují se a tiše odejdou. Smrti se nebojí, považují ji za součást života… V Legendě o Ostojovi, sedlákovi žijícím u nás ve 12. století, líčí současný historik Zdeněk Smetánka jeho smrt. Tělo mrtvého sedláka leží na slaměné podestýlce uprostřed jizby v chalupě. „Důkaz, proč neležel
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten