15. července 2019: Americká bitevní loď USS Omaha zachytí na kamerách podivný létající objekt, vznášející se v její blízkosti.
Domů     Nejslavnější únosy do UFO: Opravdu se odehrály?
Nejslavnější únosy do UFO: Opravdu se odehrály?
od 8.5.2023
2.7tis
Jsou vzpomínky na únosy skutečné? Foto Pixabay
302
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Zatímco o pozorování neidentifikovaných létajících objektů máme nepřeberné množství svědectví, a to i z dávných dob, fenomén únosů do UFO je záležitostí modernější. Které případy zahýbaly veřejností?

A mají snad všechny racionální vysvětlení, například že šlo o halucinace, pouhé sny, nebo křivé výpovědi? To se příliš pravděpodobné nezdá.

Jsou vzpomínky na únosy skutečné? Foto Pixabay Betty a Barney Hillovi, foto John G. Fuller, University of New Hampshire / Creative Commons / Fair use Malé bytosti prý na obětech vykonávají různá lékařská vyšetření, foto Pixabay

Barney a Betty Hillovi: První oběti únosu do UFO?

Dne 19. září roku 1961 se manželský pár vrací autem z dovolené v Kanadě do svého domova v Portsmouthu. V oblasti White Mountains v New Hampshiru prý najednou před sebou uvidí jakési světlo, z něhož se vyklube podivný disk.

Ten přiletí až nad jejich auto, načež dvojice zastaví, uslyší podivné zvuky a ztrácí vědomí. Pak se oba manželé probudí, jsou ovšem o 56 kilometrů dál než předtím.

Když se vrátí domů, naplno si uvědomí, že mají zablácené boty a potrhané oblečení, jako by před něčím utíkali. Později se u nich začnou objevovat noční můry, úzkosti a fóbie.

Vyhledají psychiatra a začnou vyprávět příběh o tom, že byli uneseni do vesmírné lodi, kde na nich mimozemšťané prováděli pokusy.

Jejich výpovědi jsou překvapivě velmi věrohodné a Betty dokonce správně nakreslí hvězdnou mapu, okolí dvojhvězdy Zeta Reticuli v souhvězdí Sítě, které nemohla znát.

Případ nebyl dosud vysvětlen a v záhadologických kruzích jsou Hillovi první dvojicí, která se svěřila se zážitkem únosu do UFO.

Betty a Barney Hillovi, foto John G. Fuller, University of New Hampshire / Creative Commons / Fair use
Betty a Barney Hillovi, foto John G. Fuller, University of New Hampshire / Creative Commons / Fair use

Hickson a Parker: Mluvili rybáři pravdu?

Do kanceláře šerifa Freda Diamonda a jeho asistenta Glena Rydera se v noci 11. října 1973 přiřítí dva značně otřesení rybáři, dvaačtyřicetiletý Charles Hickson (1931–2011). Jeho o 23 let mladší partner Calvin Parker Jr. (*1954).

Vyprávějí, že byli právě uneseni mimozemšťany, a to na břehu řeky Pascagoula ve stejnojmenném městě na jihu amerického státu Mississippi.

Poté, co se setmělo, se kousek od nich objevil asi 9 metrů dlouhý a 2,5 metru oválný objekt se dvěma modrými světly, ze kterého vystoupí tři lidem podobné bytosti vysoké asi 1,5 metru.

Dvojice mužů je prý paralyzována a následně unesena na palubu vesmírné lodi, kde jsou podrobeni nepříjemným vyšetřením. Po návratu zpět jsou otřeseni a celoživotně se potýkají z úzkostmi i nechtěným zájmem médií.

Travis Walton: Byl pryč celých pět dní?

Podivuhodný případ se odehrává 5. listopadu 1975. Skupina dělníků pracujících nedaleko města Snowflake v Arizoně se vrací domů. Náhle prý uvidí podivný objekt ve tvaru disku, který se vznáší nad městem.

Jeden z nich, Travis Walton (*1953) vystoupí z auta a jde se k němu podívat blíž. Pak ale z disku vystřelí paprsek a muž zůstane ležet na zemi. Ostatní odjíždějí, a když se na místo vrátí, Travis není nikde k nalezení. Trvá to celých pět dní, než se vrátí zpět.

Je nahý a zmatený. Později si začne vybavovat zvláštní vzpomínky, v nichž ho zkoumají malé bytosti s velkýma očima. Věří, že byl unesen do UFO a případ zůstává neobjasněn.

Malé bytosti prý na obětech vykonávají různá lékařská vyšetření, foto Pixabay
Malé bytosti prý na obětech vykonávají různá lékařská vyšetření, foto Pixabay

Patricia Connely: Zanechali jí mimozemšťané v těle implantát?

Některé oběti únosů do UFO tvrdí, že jim po nedobrovolné návštěvě kosmické lodi zůstaly v tělech tajemné implantáty. To je i případ Američanky Patricie Connely, která pochází z Oregonu. Té se prý jednou ráno objeví v chodidle bulka a na kůži má jizvu.

Ještě předtím však prý kdesi „ztratí“ tři dny svého života. Jela za přáteli, ale dorazila o tři dny později, přičemž nemá tušení z jakého důvodu.

Patricia věří, že se stala pokusným králíkem mimozemšťanů, kteří se ji pokoušeli uměle oplodnit a zkřížit tak svou rasu s tou lidskou. Implantát z chodidla si prý nechá vyoperovat, o jeho existenci však nejsou přesvědčivé důkazy.

Tim Cullen: Implantát z neznámého materiálu?

Američan Tim Cullen se prý s UFO setkává dvakrát, v roce 1978 a pak o dva roky později. To nejzajímavější však přichází v roce 2000, kdy mu je údajně vyoperován z těla podivný útvar o velikosti melounového semínka.

Ufologové uvádějí, že byl vytvořen z amorfního železa (bez vnitřní struktury), které má podivné vlastnosti a při pozdějším zkoumání prý vyjde najevo, že vysílá záhadné signály. Kam, to se údajně nikdy zjistit nepodaří.

Foto: Pixabay, CC
Štítky:
Lokalita:
Související články
od 15.7.2024 1
V lednu roku 2003 byla u západního pobřeží Austrálie objevena tchajwanská rybářská loď High Aim 6. Po její posádce však nebylo ani stopy. Plavidlo nebylo poškozeno, mělo funkční motory, na palubě byly zásoby potravin. Co se zde asi odehrálo? Inkriminovaná rybářská loď vyplula z přístav Liuchiu na jihu Tchaj-wanu dne 31. října 2002. Ačkoli bylo plav
od 14.7.2024 1.0tis
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minulosti. Jaký byl jejich účel?     Pouštní lávová pole na plošině Harrat Chaibar na území Saúdské Arábie je jedno z nejúchvatnějších a zároveň
od 14.7.2024 1.2tis
Na Zemi existuje několik míst, kam lidská noha ještě nevkročila. A pak jsou tu místa, kam noha obyčejného smrtelníka ani vstoupit nesmí. Určena jsou jen pro hrstku vyvolených. Zjistěte spolu s ENIGMOU, co se odehrává za branami zapovězených míst! A kdo jsou ti, kteří mají dveře na tajná místa otevřené? Bohe
od 14.7.2024 1.7tis
Nejnebezpečnější zbraní může být člověk sám a nepotřebuje k tomu žádné další vybavení, jen svou mysl. Údajně stačí naučit se utajovanou techniku, díky které pak dokážete zabíjet pouhým pohledem! Armádu telepatických zabijáků se v 80. letech snaží vytrénovat ve Spojených státech. A výsledky jsou mrazivé. Na vojenské základně se ve skryté les
od 13.7.2024 2.1tis
Folklorní příběhy z Kanady obsahují i legendu o záhadném vodním monstru, které by mělo žít v Želvím jezeře v provincii Saskatchewan. Jistě, podle místního názvu byste možná čekali nějakého krvežíznivého želvího predátora. Vypadá to však na úplně jiného živočicha. Jakého? Želví jezero je dlouhé přibližně 21 kilometrů. Šířka je však pouhých 5 kilomet
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
epochaplus.cz
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se