Tajný dokument vytvořil americký sbor náčelníků štábů v roce 1962. Ve spisech se nacházely zmínky o vojenských operací, iniciovaných armádou Spojených států. Plán ale osobně zamítl tehdejší prezident John. F. Kennedy.
Tento plán zahrnoval především psychologické operace, jejichž cílem je manipulace veřejného mínění vlivem nějakého neočekávaného podnětu. Účelem bylo především získat všeobecnou podporu americké veřejnosti pro vojenskou invazi na Kubu.
Jenže Američané neměli o další válku žádný zájem. Bylo krátce po korejské válce, která USA přinesla 200 tisíc mrtvých a půl milionů raněných.
Kubě sice vládl diktátorský vůdce Fidel Castro, ale země jako taková nepředstavovala pro USA žádné bezpečnostní riziko. Hlavní náčelník Lyman Lemnitzer měl jasno. Když není vojenská akce, musí se uměle vyrobit.
FINGOVANÉ TERORISTICKÉ ÚTOKY
Po debaklu v roce 1961 musely tajné služby přijít s novým pláne,. jak režim svrhnout. Jednalo se například o fingované teroristické útoky provedené tak, aby vypadaly jako dílo protivníka, ve skutečnosti jsou však provedené vlastními tajnými službami a armádou.
Zpráva zahrnovala také zinscenovaný útok Kubánců na americkou vojenskou základnu, sabotáže na lodích nebo teroristické útoky v Miami i Washingtonu. Zlatým hřebem měla být likvidace amerického civilního letadla.
Samozřejmě se počítalo i s oběťmi v řadách civilistů, tedy mezi obyvateli vlastní země. Plány však rezolutně odmítl tehdejší prezident J. F. Kennedy.