Tyto tajemné nestvůry údajně na mnoha místech světa vraždí hospodářská zvířata, ze kterých dokonce vysávají krev.
Poprvé o sobě dávají vědět v březnu roku 1995. Právě tehdy je v Portoriku zaznamenán první případ útoku, jemuž padne za oběť celkem osm ovcí. Zprávy o krvavých událostech se záhy začínají množit.
Přicházejí z Argentiny, Brazílie, Mexika, USA, ale také z Ruska, Ukrajiny či Austrálie. Zdá se, že se portorická čupakabra rozmnožila do celého světa!
Čupakabry prý nejčastěji útočí na kozy (od toho také jejich název), ale nepohrdnou prý žádným zvířetem, ze kterého mohou vysát krev. Všechna svědectví mají jedno společné. Tvorové, kteří útoky provádí, údajně nepatří do žádné učebnice přírodopisu.
Jde prý o čtyřnohá zvířata velikosti středního psa, která mají zářivé oči, ostré špičáky a jsou zcela lysá.
Strašidelná hlava
Zjev čupakabry je skutečně strašlivý. Ostré špičáky děsí především majitele chovných zvířat, protože jimi údajně prokusuje hrdla svých obětí, aby z nich následně mohla sát krev.
Řada výpovědí se shoduje také na faktu, že čupakabra má zářivé oči, kterými vidí ve tmě. „Zahlédl jsem její zuby a červené oči.
Trvám na tom, že vše svědčí o tom, že jsem viděl čupakabru,“ tvrdí lovec Matthew Harrell z okresu Leake County v americkém státě Mississippi v roce 2013. Záhadné monstrum má prý také výjimečně vyvinutý čich a sluch.
Vypadá to, že napadená zvířata se před zákeřným predátorem nemají šanci žádným způsobem ubránit. Podle většiny svědectví je svým protáhlým čumákem schopna vycítit oběť na vzdálenost desítek metrů. Uši má prý velké a stále nastražené. Poznáte ji také podle toho, že nemá vousy.
Tělo bez srsti
Čupakabra prý nemá žádnou srst. Vypadá, jako by trpěla nemocí známou jako prašivina (též svrab z latinského scabere tj. drbat se–pozn. red.). Právě fakt, že monstra jsou lysá, je jedním z jejich nejznámějších znaků.
Říkal jsem si, že v tomhle ročním období má každé zvíře srst. Opravdu mi nedávalo smysl, jak může nějaké stvoření přežít zimu bez srsti,“ říká Mark Cothren z amerického Kentucky, který čupakabru údajně spatřil v prosinci roku 2010 na zahradě svého domu.
Svědci popisují, že tato dravá monstra mají perfektně vypracovanou postavu, na níž je vidět každý sval. Není divu. Údajně přežívají v divoké přírodě a přizpůsobují se drsným podmínkám. Většina čupakaber na sobě nemá žádné známky tuku.
Jejich srst má šedou barvu, která jim umožňuje perfektně se skrývat v tmavých prostorách a potichu číhat na svoji oběť.
Co na to záhadolog?
Americký spisovatel a badatel Benjamin Radford (*1970) se zabývá zkoumáním existence čupakabry už mnoho let. „Čupakabra je nejznámější upír hned po Drákulovi a jeden z nejzáhadnějších tvorů vůbec,“ říká.
Podle něj v současné době sice nejsou známy žádné vědecké důkazy o tom, že tato krvežíznivá kreatura skutečně existuje, ale to se prý může kdykoli změnit. „Věda nefunguje na základě jistoty.
Je teoreticky možné, že zítra, nebo za měsíc, nebo za rok, někdo najde zcela autentickou čupakabru. Až se to stane, nezbude mi nic jiného než uznat, že je to pravda,“ dodává.