Skip to content

Příšera z jezera Chelan. Indiánská legenda, nebo skutečnost?

Lochneská příšera nebo Ogopogo, to jsou asi nejznámější záhadní vodní tvorové. Po světě se ale nachází desítky jejich méně známých příbuzných. Jedním z nich je legendární a tajemný tvor z jezera Chelan v americkém Washingtonu.

Legendy o tomto tvorovi si vyprávějí především místní. Populární jsou také mezi návštěvníky jezera, kterými jsou nejčastěji rybáři, milovníci lodí nebo turisté, kteří vyrážejí na pěší túry v okolí vodní plochy.

Jedna z mála podobizen příšery z jezera Chelan. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Indiánská legenda

Příběh o příšeře z jezera Chelan znali už indiánské kmeny, které kdysi obývali jeho okolí. Podle indiánské pověsti bylo kdysi údolí kolem jezera plné zvířat. Právě vodní monstrum je ale všechny pozabíjelo a snědlo.

Indiánům se pak mělo s pomocí Velkého ducha podařit bestii porazit. Klid ale neměl mít dlouhého trvání, příšera se totiž za několik let objevila v jezeře znovu. Tentokrát byl však její apetit o poznání menší a monstrum se omezilo na lov zvířat, která se přišla k jezeru napít.

Kromě indiánů mělo záhadného tvora spatřit několik dalších lidí. A to zejména ve druhé polovině devatenáctého století. „Tvor připomíná obřího aligátora s dlouhými ostrými zuby, šupinatým ocasem a křídly podobnými netopýřím, které využívá při plavání.“ tak monstrum kdysi na základě svědectví popsal Seattle Magazine.

Jezero obklopení horami má mystickou atmosféru. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Napadení člověka

Zaznamenán je dokonce jeden případ, kdy měla příšera napadnout člověka. „Stalo se to v roce 1892, kdy se byla v jezeře vykoupat trojice mužů. Jednomu z nich se něco zakouslo do nohy a snažilo se ho to stáhnout pod hladinu.

Další dva jej přitáhli ke břehu, kde prý zjistili, že se mu do nohy zakousla příšera připomínající velkého krokodýla. Po dlouhém souboji se mužům podařilo tvora zahnat zpět do vody a zachránit tak svého přítele.“ vypráví dobové prameny.

Na závěr zbývá jen dodat, že kdysi známého tvora už několik let nikdo nezahlédl. Je možné, že se Velkému duchovi znovu podařilo jej na čas přemoci?

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články