2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     Příšera z jezera Chelan. Indiánská legenda, nebo skutečnost?
Příšera z jezera Chelan. Indiánská legenda, nebo skutečnost?
od 13.11.2020
5.3tis
Jezero Chelan vybízí ke koupání. To ale může být nebezpečné. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
309
SDÍLENÍ
5.3tis
ZOBRAZENÍ

Lochneská příšera nebo Ogopogo, to jsou asi nejznámější záhadní vodní tvorové. Po světě se ale nachází desítky jejich méně známých příbuzných. Jedním z nich je legendární a tajemný tvor z jezera Chelan v americkém Washingtonu.

Jezero Chelan vybízí ke koupání. To ale může být nebezpečné. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Jezero obklopení horami má mystickou atmosféru. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Jedna z mála podobizen příšery z jezera Chelan. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Legendy o tomto tvorovi si vyprávějí především místní. Populární jsou také mezi návštěvníky jezera, kterými jsou nejčastěji rybáři, milovníci lodí nebo turisté, kteří vyrážejí na pěší túry v okolí vodní plochy.

Jedna z mála podobizen příšery z jezera Chelan. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Jedna z mála podobizen příšery z jezera Chelan. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Indiánská legenda

Příběh o příšeře z jezera Chelan znali už indiánské kmeny, které kdysi obývali jeho okolí. Podle indiánské pověsti bylo kdysi údolí kolem jezera plné zvířat. Právě vodní monstrum je ale všechny pozabíjelo a snědlo.

reklama

Indiánům se pak mělo s pomocí Velkého ducha podařit bestii porazit. Klid ale neměl mít dlouhého trvání, příšera se totiž za několik let objevila v jezeře znovu.

Tentokrát byl však její apetit o poznání menší a monstrum se omezilo na lov zvířat, která se přišla k jezeru napít.

Kromě indiánů mělo záhadného tvora spatřit několik dalších lidí. A to zejména ve druhé polovině devatenáctého století.

„Tvor připomíná obřího aligátora s dlouhými ostrými zuby, šupinatým ocasem a křídly podobnými netopýřím, které využívá při plavání.“ tak monstrum kdysi na základě svědectví popsal Seattle Magazine.

Jezero obklopení horami má mystickou atmosféru. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Jezero obklopení horami má mystickou atmosféru. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Napadení člověka

Zaznamenán je dokonce jeden případ, kdy měla příšera napadnout člověka. „Stalo se to v roce 1892, kdy se byla v jezeře vykoupat trojice mužů. Jednomu z nich se něco zakouslo do nohy a snažilo se ho to stáhnout pod hladinu.

reklama

Další dva jej přitáhli ke břehu, kde prý zjistili, že se mu do nohy zakousla příšera připomínající velkého krokodýla. Po dlouhém souboji se mužům podařilo tvora zahnat zpět do vody a zachránit tak svého přítele.“ vypráví dobové prameny.

Na závěr zbývá jen dodat, že kdysi známého tvora už několik let nikdo nezahlédl. Je možné, že se Velkému duchovi znovu podařilo jej na čas přemoci?

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 827
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.2tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.4tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz