Současné město Belchite je správním sídlem ve španělské provincii Zaragoza. Žijí zde poklidně necelé dvě tisícovky obyvatel.
V sousedství moderních domů však existuje ještě jedno Belchite, které tvoří strašidelné ruiny, torza staveb, jejichž zdi nesou stopy po kulkách. Vítejte na jednom z nestrašidelnějších míst v celém Španělsku!
V roce 1937 se zde odehrála bitva španělské občanské války. Bojovalo se na zemi i ve vzduchu. Bombardování, dělostřelecká palba a požáry proměnily město v ruiny. Po roce 1939 bylo Belchite obnoveno. Ruiny však byly ponechány v původním stavu jako válečný památník.
Zvuky války
Místní i návštěvníci však brzy hlásili řadu paranormálních jevů, včetně záhadných zvuků a podivných přízraků. Když se v roce 1986 na místě natáčel dokument o španělské občanské válce, zvukař, který se na projektu podílel, nechtěl věřit vlastním uším.
Na nahrávce, která měla obsahovat pouze mluvené slovo, byly rovněž děsivé zvuky: výstřely, výbuchy, hluk motorů útočících letadel, výkřiky plné bolesti a prožívané hrůzy. Jak se na nahrávku dostaly?
Jisté je, že Belchite patří k místům s významným projevem paranormálních aktivit. Ty jsou pochopitelně přisuzovány krvavým bojům, jichž byla tato lokalita dějištěm.
Paranormální jevy
O dva roky později byli svědky paranormálních jevů opět filmaři. Lokaci si totiž vybral štáb režiséra Terryho Gilliama, který zde hodlal natočit některé scény pro fantasy film Dobrodružství barona Munchausena.
Objevovaly se ovšem přízraky, se kterými scénář určitě nepočítal, a to včetně dvojice žen v místním tradičním oděvu.
Postavy se však prý doslova rozplynuly, pokud se k nim někdo chtěl přiblížit. Mezi časté paranormální jevy, které vrstvou času prosákly i do 21. století, patří náhlé změny teplot, a to zejména v lokalitě bývalého náměstí Plaza de la Cruz. Místo plné vzdálené hrůzy dosud nenašlo svůj klid.