27. července 2014: Záběry kamery z anglického divadla Brookside v Essexu ukážou, jak se v prázdném sále sama od sebe hýbe židle.
Domů     Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
od 23.6.2023
3.2tis
338
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy.

Jasnovidec André de Belizal pak jeho zkoumání zasvětí celý svůj život. Tvrdí, že prsten vyzařuje energii, která chrání jeho nositele. Má pravdu?

Geometrické rytiny na prstenu prý dokážou generovat slabé energetické pole. Může prsten skutečně ochraňovat svého nositele? Egyptolog Howard Carter. Prsten údajně zachrání například slavného archeologa Howarda Cartera. Záhadná kamenná struktura na dně moře u bahamského ostrova North Bimini.

Před 10 000 lety se v oblasti dnešních Azorských ostrovů údajně rozkládá kontinent Atlantida. Legenda o něm je známá po celém světě, vědci se ale nedokážou shodnou, zda skutečně existoval.

V roce 1860 nicméně údajně některé z nich přesvědčí objev francouzského egyptologa Marquise d’Agraina. Ten při vykopávkách v Údolí králů narazí na prsten, kterému se začne přezdívat Prsten z Luxoru.

Ačkoliv jde o podivný nález, potrvá ještě dalších sto let, než mu bude někdo věnovat náležitou pozornost…

Egyptolog Howard Carter.
Egyptolog Howard Carter.

Důkaz o existenci Atlantidy?

Příběh o souvislosti prstenu a bájné Atlantidy tedy začne být známý až později a nelze říci, kdy a kde vlastně původně vznikl.

Říká se v něm, že prsten vyrobí bájní obyvatelé Atlantidy z tmavého kamene z dolů v Asuánu v jižním Egyptě, a to před více než 5000 lety.

Do Egypta se údajně dostane díky jednomu z atlantických kněží, jenž se má nějakou dobu po pádu Atlantidy ukrývat v chrámu v Luxoru. O jeho pravdivosti je přesvědčen zejména francouzský jasnovidec André de Belizal.

Prsten zkoumá téměř 30 let a až do konce svého života tvrdí, že má magické schopnosti! Svého nositele prý ochrání před jakýmkoliv nebezpečím. Je to pravda? Zachránil se snad nějaký jen obyvatel Altantidy díky němu?

Geometrické rytiny na prstenu prý dokážou generovat slabé energetické pole. Může prsten skutečně ochraňovat svého nositele?
Geometrické rytiny na prstenu prý dokážou generovat slabé energetické pole. Může prsten skutečně ochraňovat svého nositele?

Ochrana před Tutanchamonem

Podle Belizala zachrání prsten život například britskému archeologovi Howardu Carterovi (1874–1939). Když Carter v roce 1922 nalezne hrobku faraona Tutanchamona (1341–1323 př. n.

l.), kdosi mu prý prsten daruje na ochranu před záhadnou kletbou, která má hrobku střežit. Ta má mít podle teorií na svědomí celkem 19 lidských životů. Kromě Cartera zemřou údajně téměř všichni, kdo do Tutanchamonovy hrobky v prvních letech vstoupí.

On ale zůstává naživu! Mohl za to tajemný prsten?

Prsten údajně zachrání například slavného archeologa Howarda Cartera.
Prsten údajně zachrání například slavného archeologa Howarda Cartera.

Energetické pole jako štít

V roce 1939 pak prsten získá právě Belizal, a to i společně s jeho příběhem. Protože se již nějakou dobu zabývá využíváním virgule a čtením vibrací neživých objektů, rozhodne se takto prozkoumat i prsten.

Údajně se mu podaří zjistit, že geometrické obrazce na šperku, tolik odlišné od egyptského umění, dokážou vytvořit slabé energetické pole.

Vlny, které toto pole vysílá, prý nositeli prstenu usnadňují přístup do jeho vlastního podvědomí a zároveň ho chrání jakýmsi podivným energetickým štítem. Opravdu to prsten dokáže?

Belizal později zkouší vyrobit i jeho větší verzi, která má chránit místnosti či domy. Vše popíše v knize s názvem Physique Micro-Vibratoire et Forces Invisibles, kde vysvětluje, proč je geometrie prstenu tak důležitá.

Pro mnoho lidí, včetně většiny uznávaných egyptologů, je ale celý příběh pouhým výmyslem. Kde je prsten nyní, totiž není známo a Belizalova tvrzení tak není možné ověřit. Dokázal prsten nějak skutečně chránit svého majitele? Nebo ani sám neexistoval?

Záhadná kamenná struktura na dně moře u bahamského ostrova North Bimini.
Záhadná kamenná struktura na dně moře u bahamského ostrova North Bimini.

Tajemná Bimini Road: Další důkaz?

Pod hladinou moře u bahamského ostrova North Bimini leží záhadná kamenná struktura, která bývá rovněž někdy spojována s Atlantidou. O obřích kamenných blocích se nejčastěji hovoří jako o cestě, někdy ale také jako o zdi.

Objevena je již v roce 1968 a od té doby poutá pozornost mnoha vědců i záhadologů. Kvůli tvaru a umístění kamenů je totiž někdy považována za dílo člověka.

K její výstavbě by ale byly potřeba pokročilé technologie, proto ji někteří připisují i mimozemšťanům.

Podle teorie britského amatérského historika Gavina Menziese (1937–2020) je struktura důkazem, že Ameriku neobjevil Kryštof Kolumbus (1451–1506), nýbrž Číňané! Ti ji prý vybudují kolem roku 1421 proto, aby ochránili své lodě před hurikánem. Je to možné? Dokázali by to vůbec?

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
Související články
od 26.7.2024 1.1tis
U města Autun ve střední Francii se dochovala tajemná starověká stavba. Vznikla pravděpodobně v prvním století našeho letopočtu. Smysl tohoto jehlanovitého objektu je však do dnešních dnů záhadou. Jak prokázala archeologie, stavba se nachází v blízkosti nekropole-hřbitova římského sídla  Augustodunum, na jehož základech stojí současné město Autun.
od 26.7.2024 1.5tis
Podle historiků člověka od pravěkých ještěrů dělila miliony let dlouhá propast. Jenže kosterní nálezy, otisky stop i prastará umělecká díla vypovídají o možné realitě, která se zcela vymyká tomu, jak se na dějiny dívá současná věda. Žili dinosauři déle, než se předpokládalo, nebo snad společně s nimi koexistovala lidská rasa, o níž dosud nemáme ani tušení?
od 25.7.2024 1.8tis
V indiánských příbězích se to jen hemží zkazkami o existenci bájného El Dorada, města plného zlata, šperků a drahého kamení. Prý se nachází někde v Jižní Americe. Problémem ale je, že nikdo neví, kde přesně. Podařilo se to před několika měsíci zjistit univerzitnímu profesorovi Christopherovi Minsterovi z Ekvádoru? Proč stále nikdo nenašel El Dorado? To je
od 24.7.2024 2.4tis
Mělo to být obří impérium, které zabíralo velkou plochou dnešní Asie. Připisují se mu zásadní okamžiky v dějinách, a to včetně výstavby nejznámějších monumentů minulosti. „Made in Tartaria“ tak má být například i Velká čínská zeď. Existovala Tartárie? V případě stavby Velké čínské zdi dochází v kontextu bájné Tartárie i k velmi originálním výkladům
od 24.7.2024 2.9tis
Spojovat záhady s něčím tak obyčejným a notoricky fádním, jako je rohlík či houska, svědčí buď o nedostatku důvtipu, nebo naopak přemíry přebujelého vtipu... Napadlo vás však někdy, proč se tyto druhy-tvary pšeničného pečiva nazývají právě takto? Záhada pojmenování „rohlík, houska“ nás zavede nejen do historie Evropy, jazykovědných kabinetů, ale i
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
21stoleti.cz
Na Měsíci bude kroužit vodíkový Lunar Cruiser
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější pr
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
skutecnepribehy.cz
Darovaná skleněná kulička mi přinesla veliké štěstí
Jednou jsem zasáhla do pranice malých kluků, kteří hráli kuličky. Jeden z nich mi dal svou skleněnku na památku. A štěstí si mě opravdu našlo! Když jsem zůstala sama s dětmi, nebyla to lehká doba. Měla jsem se co ohánět, ale brala jsem si ke své práci různé brigády, aby děti nepocítily chudobu, co se nám přilepila na
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
epochanacestach.cz
Tábor: Hravé město s hrdou tváří
Jan Žižka střeží kamenným pohledem gotickou radnici i kostičky lega a čokolády. Pod pláštěm s kalichem za zvuků hudby a pouličního divadla ožívá genius loci města. Město Tábor, tak úzce spojené s husitským revolučním hnutím, vypíná svou hrdou tvář na jihu Čech. Tam, kde dříve řinčely zbraně, dnes cinkají sklenky místních vináren a kavárniček. Chcete-li také pocítit
Sušená rajčata v oleji
nejsemsama.cz
Sušená rajčata v oleji
Dokonalá surovina, kterou v kuchyni potřebujete. Hodí se do těstovinových jídel, kuskusu, můžete je použít na obložené chleby, do rizota. Rozumí si s bylinkami, sýry i slaninou. Ingredience na 2 sklenice: ● 2 kg oválných zralých rajčat ● 15 stroužků česneku ● 4 lžíce sušené bazalky ● sůl ● olivový olej Postup: Rajčata překrojte a vyskládejte na plech vyložený pečicím papírem. Osolte je
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
epochalnisvet.cz
První známá oběť atentátu? Faraon Teti!
Titul první známé oběti atentátu v historii získává egyptský faraon Teti (někdy známý také jako Othoés), vládnoucí přibližně v letech 2291 až 2279 př. n. l.   Když faraon Venis zemře, aniž po sobě zanechá mužského potomka, pátá dynastie končí a nastává období nestability. Hledá se nový panovník, který „usmíří obě země“. Nakonec se jím
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
historyplus.cz
Jiří z Poděbrad vládl místo Pohrobka
„Musíme ho tu zdržet,“ říká Jiří z Poděbrad v kruhu přátel. Ladislav Pohrobek, kterému zjara přísahal věrnost, teď na podzim přijel do Prahy. Plánuje se jeho korunovace, ale jde i o to dostat mladičkého krále pod svůj vliv. Jiří se už postará, aby zůstal déle než rok. Odjede až v listopadu 1454.   Na svět
Pro dobrou paměť trénujte mozek
panidomu.cz
Pro dobrou paměť trénujte mozek
Máte to na jazyku, a přitom si nemůžete vzpomenout. Čím to asi bude? Že by věkem? Možná jen svůj mozek málo trénujete. Každý z nás si dokáže zapamatovat mnohem víc, než si myslí. Nezáleží totiž ani tak na věku jako na trénovanosti mozku. Říkají to vědci, kteří mozek zkoumají již po desetiletí. Paměť se podle
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
nasehvezdy.cz
Návrat Bernáškové k ex? Společná dovolená!
Herečka Jana Bernášková (43) ze seriálu ZOO, která si ještě před lety nemohla přijít s otcem své dcery Justýny (17) na jméno, s ním teď vyrazila na společnou dovolenou. S režisérem Davidem Drábkem (54
Šťavnatá barbeque žebírka
tisicereceptu.cz
Šťavnatá barbeque žebírka
Připravujete občerstvení na oslavu? Nezapomeňte připravit pikantní „barbekjů“ žebírka. Suroviny 2 kg hovězích žeber 1 lžíce uzené papriky 1 lžíce granulované cibule sůl, pepř Na omáčku
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
iluxus.cz
Česká republika zná nejlepší domácí vína roku 2024
Branko Černý, ředitel největšího českého vinařského projektu Král vín, dnes slavnostně vyhlásil výsledky jeho soutěžní části. Do ní 165 českých a moravských vinařů přihlásilo celkem 1370 vín. • Abs
Interiérové stínění z textilních materiálů
rezidenceonline.cz
Interiérové stínění z textilních materiálů
Látky všech typů vnášejí do obytného prostoru příjemný pocit, současně nabízejí širokou škálu možností pro personalizaci a stylizaci interiéru. Ačkoli závěsy jsou často první volbou, existuje mnoho dalších možností, které stojí za zvážení. Jednou z hlavních výhod textilního stínění je jeho flexibilita s ohledem na aktuální zaměření konkrétního obytného prostoru. Materiály, jež jsou k dispozici
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
epochaplus.cz
Armand Douglas Hammer: Temné fantazie krásného prince
Je hezký, urostlý, slavný a velmi bohatý. Dokonale splňuje všechny parametry moderního prince. Ale pozor! Je k mání jen pro opravdu otrlé princezny. Jeho představa kvalitního sexu zahrnuje svazování a kapku násilí. Navíc je možná kanibal. V případě amerického herce Armanda Douglase Hammera (*1986) byla Štěstěna značně rozdavačná. Armie se prostě uměl narodit. Jeho předkové nashromáždili obrovské