Nespočet konspiračních teorií hovoří o různých skupinách a kultech, které prahnou po ovládnutí světa. Jak funguje spolek Skull and Bone?
Na elitních amerických vysokých školách je tradicí, že studenti zakládají různé spolky. Tím nejznámějším a zároveň nejtajuplnějším je bezesporu seskupení Skull and Bones (Lebka a kosti).
Tento prominentní vysokoškolský klub založil na půdě univerzity Yale v roce 1832 americký obchodník, pedagog a politik William Russell společně s Alphonsem Taftem.
Hrůzostrašný název zřejmě pochází z tradice studentů, kteří si na dveře věšeli lebku a dvě zkřížené kosti na znamení toho, že si nepřejí být rušeni.
SPOLEK PREZIDENTŮ
Již od počátku byl spolek určen pouze pro vyvolené. Jeho členem se mohl stát pouze student čtvrtého ročníku z prominentní rodiny, kterého ale ještě navíc musel doporučit jeden ze stávajících členů. Každý rok klub přijímá pouze 15 členů.
V historii jimi byli například američtí prezidenti William Howard Taft, syn zakladatele Alphonse Tafta, nebo George H. W. Bush společně se synem Georgem W. Bushem mladším.
Touto přípravkou měli projít i členové rodiny Rockefellerů, ale také řada senátorů nebo velvyslanců.
INTIMNÍ ZASVĚCENÍ
O činnosti spolku se mnoho neví, na povrch ale vyšel způsob jejich zasvěcování. Noví adepti přísahají věrnost a utajení činnosti řádu. Poté se prý musí kandidát válet v blátě, během čehož je bit. Tento akt má symbolizovat smrt jeho dosavadního života.
Nejzajímavější je ale část, kdy nový člen údajně leží nahý v rakvi a svěřuje se ostatním o svých nejhlubších a nejtemnějších sexuálních tajemstvích. Po tomto očištění se prý kandidát oblékne do nového oblečení na znamení právě zrozené identity.
Klub mu údajně také zajistí politickou nebo finanční kariéru po zbytek jeho života s tím, že musí přispívat na chod organizace.
ZÁHADNÁ HROBKA
Nejposvátnějším místem celého společenství je bezesporu budova, nazývaná Hrobka. Třípatrová stavba, postavená v roce 1856, nemá okna a připomíná starou egyptskou architekturu.
Podle některých svědectví se jedná doslova o labyrint chodeb a místností, ukrývajících zvláštní artefakty, jako jsou kostry historických osobností, nebo dokonce porcelánový servis Adolfa Hitlera.
Objevila se také teorie, že se zde nacházela lebka slavného indiánského náčelníka Geronima, kterou měl v roce 1918 ukrást Prescott Bush s několika přáteli.
SPOJENÍ S ILUMINÁTY
Podle některých teorií je univerzitní spolek jednou z odnoží řádu iluminátů. Zakladatel Russell ji totiž založil po svém návratu z Evropy, kde se s bavorskými ilumináty setkal. Ti mu doporučili, aby vznikla obdobná organizace i na území Spojených států.
To tvrdí i historik Anthony Sutton ve své knize Americká tajná vláda, ve které uvádí, že je spolek řízen někým zvenčí.