15. července 2019: Americká bitevní loď USS Omaha zachytí na kamerách podivný létající objekt, vznášející se v její blízkosti.
Domů     Tajemné bombardování Mongolska: Způsobilo paniku v Sovětské armádě UFO?
Tajemné bombardování Mongolska: Způsobilo paniku v Sovětské armádě UFO?
od 29.4.2023
3.1tis
Ruský bombardér Su-24, foto Alexander Mishin / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
292
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Mnohé události 20. století obklopuje tajemství. Patří mezi ně také útok Sovětské armády v dubnu 1970. Stála za ním obava z neznámých létajících těles?

Ruský bombardér Su-24, foto Alexander Mishin / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Incidentu prý předcházela řada pozorování UFO, foto Pixabay Došlo i na jadarné zbraně? Foto Pixabay

Obyvatelé mongolské metropole Ulánbátaru nevěří svým očím! Z domů a jurt pozorují nad horizontem vzdálený a chvějící se žluto-oranžový jas! Jev svou intenzitou připomíná polární záři a trvá až do úsvitu.

Na noc z 27. na 28. dubna 1970 svědci asi nikdy nezapomenou. Z jakého důvodu? O přírodní fenomén totiž nejde – za vším údajně stojí vojenské letectvo komunistického Sovětského svazu!

V oblasti mongolského Choibaisanu (region u čínsko-mongolských hranic – pozn. red.) se tehdy odehrává scéna jako ze šíleného válečného filmu! Sovětské bombardéry tam opakovaně nalétávají nad téměř neobydlené území.

Na zem tam padají a vybuchují pumy, a to údajně i velmi silných a průrazných typů! Proč bylo možné jejich záři vidět v téměř 700 kilometrů vzdáleném mongolském městě? Nemohly být použity i jaderné zbraně? A opravdu tehdy šlo pouze o „nevinné“ vojenské cvičení?

Incidentu prý předcházela řada pozorování UFO, foto Pixabay
Incidentu prý předcházela řada pozorování UFO, foto Pixabay

Záhadné armádní manévry!

Již 26. dubna stejného roku zaznamenají moskevští dopisovatelé západních sdělovacích prostředků výjimečný jev. V Sovětském svazu je totiž vyhlášena nejvyšší bojová pohotovost u tří armádních divizí.

Železnice začíná na východ země převážet tanky, raketomety a obrněná vozidla. Po silnici pak na Sibiř proudí i kolony vojenských nákladních automobilů s pěšáky. Co se to děje?

Armádní manévry tehdy vyvolají obavy u mnoha osob – zejména z konkurenčního demokratického Západu! Nechystá se Sovětský svaz zaútočit na některou asijskou zemi? Na zvídavé otázky zahraničních novinářů se od Sovětů dostává uklidňující odpověď.

Část vojáků komunistické velmoci prý vyráží na pravidelné jarní cvičení. Jenže proč verzi o cvičení vůbec neodpovídá charakter následných událostí a jejich průběh?

Šlo o boj mezi komunistickými mocnostmi?

Neklid vypukne i na druhé straně hranic. Již 27. dubna 1970 dostává nejméně jedna čínská divize rozkaz k rychlému přesunu. Kam? Směrem k mongolským hranicím! Obávalo se vedení čínské armády útoku Sovětů?

Přestože je tehdejší Země středu pod vedením diktátora Mao Ce-Tunga (1893–1976) státem s podobným zřízením, vůči SSSR tam panuje nevraživost. Oprávněně? Vždyť té samé noci přelétávají sovětské letouny nad východním Mongolskem a cosi tam fotografují.

Proč nad východní částí této málo obydlené asijské země vzápětí vypukne letecké „peklo“? Ve vysílání jedné rozhlasové stanice v Hongkongu (tehdy území nezávislé na Číně – pozn. red.) se o týden později objeví podivná zpráva.

Nedávno prý došlo k bitvě ve východním Mongolsku! Sovětské bombardéry údajně shodily na čínskou podzemní základnu jaderné pumy a zcela ji zničily! Mohlo k tomu dojít, ačkoliv o tom média ostatních států mlčí? Nebo snad „mlží“? Ale proč to celé jaksi nedává smysl?

Došlo i na jadarné zbraně? Foto Pixabay
Došlo i na jadarné zbraně? Foto Pixabay

Zničili podzemní základnu mimozemšťanů?

Sovětské bombardování trvá méně než 12 hodin a čínská armáda do něj vůbec nezasáhne! První pěšáci a tankisti se do oblasti dostanou až okolo 1. května – jde opět o sovětské oddíly! A Číňané? Ti na místo bojů dorazí, až když je dávno po všem!

Také poloha údajné čínské základny na území jím nepřátelského Mongolska je poněkud nelogická! Že by tedy šlo o vojenské cvičení? Na to je prý celé bombardování až příliš silné! Jak to tedy je?

Německý spisovatel Hartwig Hausdorf (*1955) tvrdí, že v týdnech před incidentem se nad východní částí Sovětského svazu „rojí“ stovky UFO. Tato tělesa se prý mnohokrát snaží sestřelit sovětské letectvo. Ale proč marně?

Disponují snad UFO vyspělou technologií „turistů z hvězd“? Když prý experti ze sovětské vojenské rozvědky porovnají trasy UFO, zjistí, že se střetávají nad východním Mongolskem. Letecké snímkování zde pak údajně odhalí rozsáhlou podzemní základnu.

A ta je prý zcela zlikvidována pumami. Jen pohádka? Tuto verzi mají potvrdit i studenti z NDR, cestující roku 1970 po asijské zemi. Byla tedy roku 1970 v Mongolsku zničena obří skrýš neznámé civilizace, nebo šlo jen o varování Sovětů Číně?

Foto: Creative Commons a Pixabay
Štítky:
Lokalita:
Související články
od 11.7.2024 3.1tis
Egypt disponoval největšími zásobami zlata ve starověku. Jak je možné, že ho zde bylo oproti sousedním státům tolik?   Již starověcí Egypťané navíc zlato považovali za prvek, který nepochází ze Země. Jak se k tomu dobrali?  Podle mnohých záhadologů byli egyptští faraoni v kontaktu s mimozemšťany. Ti jim prý poskytli technologii na těžbu i výrobu z
od 8.7.2024 3.0tis
Roswellská událost: Máme už důkaz o tom, že na Zemi spadlo UFO? 2. července 1947 nachází farmář William Brazer na obchůzce své farmy několik podivných trosek: „Bylo to lehké jako z balzového dřeva, ale zároveň to bylo pevné. Když jsem materiál zmuchlal, sám se zase narovnal, aniž by na něm zůstaly nějaké ohyby.“ Farmář si zvláštní materiál odnáší domů a s nálezem se svěří svému sousedovi. [c
od 5.7.2024 3.1tis
Jak se vyvíjí svět techniky, zdá se, že se vyvíjejí i naše možnosti strojního předpovídání skryté budoucnosti. Nejde přitom o žádné sci-fi, něco takového již nyní údajně dokáže speciální počítačový program Web Bot. Na jakém principu funguje a co lidstvu prorokuje?   Web Bot je počítačový program, za jehož vznikem stojí američtí programátoři
od 4.7.2024 2.8tis
Konspirační teoretička Heather Wade tvrdí, že se jí do rukou dostala tajná vládní zpráva. V ní si prý lze přečíst důkazy o tom, že před v roce 1947 u amerického Roswellu skutečně havarovalo UFO. Co ve zprávě stojí a je pravdivá?  Heather Wade má od věrohodného zdroje vládní dokumenty, v nichž se přímo píše o tom, že 2. nebo 3. července v Roswellu havarovalo UFO a o čtyřech tělech mimozemšťanů!
od 3.7.2024 3.2tis
Věděli jste, že zhotovování zubních protéz není novodobou vymožeností, ale dělali je už naši předci před tisíci lety? Už v době Etrusků (asi 900 roků před Kristem) se na území dnešní Itálie vyrábí umělé zuby jako náhrada těch děravých, případně v boji vyražených. Šlo o pečlivou ruční práci, ale masivní plíšky mohly způsobovat otlaky.  „Au, to bolí,“ vykřikne muž, když skousne maso. Má zkažený z
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
epochaplus.cz
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se