26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Vesmír a technologie
UFO v angloamerickém světě: Důkazy o existenci mimozemšťanů?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 16.11.2022
2.7tis
Oblast 51. FOTO: Pxfuel
298
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Žádný seznam států spojovaných s UFO by nebyl kompletní bez USA. Nejvíc případů, nejvíc konspiračních teorií i nejvíc známých míst najdete právě zde. Všem známá Oblast 51 v Nevadě se teoriemi o mimozemských plavidlech jen hemží, ale o akcích v arizonském městě Sedona jste slyšeli?

Oblast 51. FOTO: Pxfuel Zjevuje se nad Liverpoolem UFO? FOTO: Stan Lewis / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Skupiny lidí zde po krátké meditaci pořádá při setmění výpravy za pozorováním UFO s veškerou potřebnou výbavou – brýlemi s nočním viděním, dalekohledy i teleskopy. Výčet nadpřirozených jevů je tu ale pořádně široký, lidé hlásí spatření světelných koulí, portálů, ale třeba i bájného bigfoota!

Další žhavou adresou pro zájemce o UFO je Joshua Tree, národní park v Kalifornii, ostrov zeleně uprostřed pouště. Tisíce návštěvníků sem vyráží kempovat a zkoumat úkazy na nebi za dne, i v noci mezi hvězdami.

V Novém Mexiku je na mapách zakreslený Roswell, při jehož jméně zpozorní všichni milovníci záhad. Zde měl proběhnout nejznámější případ spojený s UFO všech dob – roku 1947 tu údajně havaroval mimozemský letoun, posádka nepřežila.

Anebo to byl jen meteorologický balón? Jde o případ, který dodnes nedává ufologům spát. V Roswellu sídlí mezinárodní UFO muzeum a pořádá se v něm také UFO festival.

Zjevuje se nad Liverpoolem UFO? FOTO: Stan Lewis / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Anglie: UFOmánie v kolébce The Beatles

Hrdý Albion, jak se Anglii knižně přezdívá, se možná navenek tváří jako země, kde lidé v klidu popíjí čaj a při zmínce o mimozemšťanech leda tak udiveně pozdvihnou obočí, ale nenechte se mýlit. Hrabství Wiltshire je považováno za jeden z nejžhavějších tipů pro každého, kdo chce spatřit UFO na vlastní oči!

Jde o oblast, kde stojí legendární megalitický kruh z obřích kvádrů – Stonehenge. Jde o další nerozluštěnou hádanku. O účelu a vzniku Stonehenge se jen spekuluje, mnohými je považováno za výtvor mimozemských bytostí.

V celé této oblasti Anglie se navíc dodnes pravidelně objevují kruhy v obilí a místní často hlásí pozorování podezřelých létajících objektů. Nelze se proto divit, že se Wiltshire chlubí hotely, suvenýry a turistickými atrakcemi zaměřenými právě na tematiku UFO.

Dalším zajímavým a možná i překvapivým místem pro lovce UFO je Liverpool. Každý rok toto slavné rodiště skupiny Beatles hlásí okolo patnácti údajných pozorování.

Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 25.11.2022 646
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]
od Jiří Nechanický 24.11.2022 2.4tis
Když se raketoplán Challenger odlepí 28. ledna roku 1986 od země, to, co následuje, si nikdo neumí představit ani v těch nejčernějších nočních můrách. Anebo může? Přesně v 11.38 se zažehnou motory, aby mohl Challenger konečně vzlétnout. Velká sláva ale trvá pouhých 73 sekund. Potom náhle raketoplán exploduje a rozpadne se. V kabině, která se roztříští o mořskou hladinu, zahyne celá posádka. […]
od Mirek Brát 23.11.2022 2.4tis
Stále aktivní vulkán Merapi na indonéském ostrově Jáva má pro místní obyvatele velký význam i jako mytické a spirituální místo. Není tedy divu, že záhadný jev, který se před rokem objevil na vrcholu hory, je stále předmětem diskuzí. O co  se jednalo? V květnu roku 2021 se jednomu pohotovému fotografovi podařilo exponovat snímek, který zachycuje paprsek […]
od Eva Soukupová 23.11.2022 2.8tis
Samota Františkov nedaleko Kvildy na Šumavě je dlouhodobě v hledáčku hledačů pokladů z 2. světové války. Vyprávějí se o ní totiž téměř neuvěřitelné příběhy. Po obsazení Němci se tu údajně měly začít ukrývat důležité písemnosti a možná dokonce cenné nacistické poklady či alespoň přístupové kódy k nim.     Před válkou objekty ve zdejším areálu […]
od Eva Soukupová 22.11.2022 2.7tis
Astronomové ohlásili objev nové Zemi nejbližší černé díry. Označena je jménem Gaia BH1 a nachází se v blízkosti, kterou vědci označují za náš „vesmírný dvorek“. Tento objev prý dokládá, pravděpodobně existují další Zemi mnohem bližší černé díry, které ještě čekají na své objevení. V naší sluneční soustavě ani v její blízkosti se naštěstí žádné černé […]