1. srpna 1969: Redakce několika amerických deníků obdrží zašifrované dopisy od nikdy nedopadeného sériového vraha Zodiaka.
Domů     V zajetí démonů: Poznejte děsivý příběh, o kterém neměl nikdo vědět!
V zajetí démonů: Poznejte děsivý příběh, o kterém neměl nikdo vědět!
od 24.10.2024
3.3tis
Tento dům se údajně stane sídlem zla, když se v něm údajně zabije několik lidí a usídlí se v něm čarodějnice. Je něco z toho, co se o domu říká, pravda?
331
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Američtí manželé Warrenovi jsou pravděpodobně nejznámějšími bojovníky s démonickými silami současnosti. Veřejnost zná téměř všechny jejich případy. Až na jeden. Ten je totiž prý natolik znepokojující, že o něm manželé nechtějí příliš mluvit. ENIGMA přináší podrobnosti!

Tento dům se údajně stane sídlem zla, když se v něm údajně zabije několik lidí a usídlí se v něm čarodějnice. Je něco z toho, co se o domu říká, pravda? Všech pět dcer Perronových se má stát terčem paranormálních jevů, které vnímají už od prvních okamžiků po nastěhování do domu. S případem si údajně nevědí ani legendární manželé Warrenovi, pro něž má navždy zůstat osobním selháním. Proč si s ním neporadili? Současní majitelé domu prý o žádných nadpřirozených jevech nic nevědí. Tají něco, nebo bylo dění spojeno jen s Perronovými?

Je to splněný sen.

V roce 1971 se Roger (*1935) a Carolyn (*1939) Perronovi nastěhují společně se svými pěti dcerami Andreou, Nancy, Christinou, Cynthií a April do nového domu v malém venkovském městečku Harrisville na Rhode Islandu.

„Je tu klid a pohoda. Tady se budeme mít dobře,“ maluje si Roger. Jenže to nebude trvat dlouho a v domě se začnou dít děsivé paranormální jevy. Zachrání nebohou rodinu proslulí vyšetřovatelé paranormálních jevů manželé Warrenovi?

Všech pět dcer Perronových se má stát terčem paranormálních jevů, které vnímají už od prvních okamžiků po nastěhování do domu.
Všech pět dcer Perronových se má stát terčem paranormálních jevů, které vnímají už od prvních okamžiků po nastěhování do domu.

Děsivá minulost

Jednotliví členové rodiny Perronů údajně po nastěhování začnou v domě vídat duchy. „Od prvního dne to tam na mě působilo tísnivým dojmem. Rodiče ale do domu investovali nemalé peníze, a tak se nemohli jen tak sebrat a zase odejít,“ říká Christine.

Její otec je naopak z nového domova dlouhou dobu nadšený. „Majitel mi řekl, abych mu udělal laskavost a nechal v něm v noci rozsvíceno. Po několika dnech jsem si na to vzpomněl, když jsem si uvědomil, že v domě není něco v pořádku.

Musel jsem uznat, že mé dcery si nevymýšlí, když tvrdí, že se v něm děje cosi paranormálního,“ říká však Roger později. Perronovy děsí různá zjevení duchů a na každém kroku je údajně doprovází nevysvětlitelný zápach hnijícího masa.

To vše je prý způsobeno faktem, že v jejich novém domově v minulosti spáchala celá řada lidí sebevraždu. Došlo zde i ke znásilnění a pravděpodobně i k několika vraždám. Mají snad objekt ve svých spárech temné síly?

S případem si údajně nevědí ani legendární manželé Warrenovi, pro něž má navždy zůstat osobním selháním. Proč si s ním neporadili?
S případem si údajně nevědí ani legendární manželé Warrenovi, pro něž má navždy zůstat osobním selháním. Proč si s ním neporadili?

Řádí zde i čarodějnice

Situace se brzy začíná zhoršovat. Jednotliví členové rodiny jsou prý i fyzicky napadáni, přičemž nejvíce útoků je údajně mířeno na Rogerovu manželku Carolyn: „Jednou jsem jen tak ležela na pohovce a náhle jsem pocítila pronikavou bolest v lýtku.

Jako kdyby mě někdo bodl. Podívala jsem se na to místo a spatřila vpich jako od velké šicí jehly.“ Za napadením prý stojí přízrak démonické čarodějnice Bathsheby Sherman, která v domě žila v 19. století.

Podle místních legend obětovala své dítě Satanovi a následně spáchala sebevraždu. Rodina je zoufalá a rozhodne se obrátit na světoznámé vyšetřovatele paranormálních jevů manžele Warrenovy.

Ed Warren (1926–2006) je démonologem (zabývá se démony a jejich vlivem na život člověka–pozn. red.) a jeho choť Lorraine je zase údajně schopná komunikovat s duchy. Dokážou dům přízraků zbavit?

Současní majitelé domu prý o žádných nadpřirozených jevech nic nevědí. Tají něco, nebo bylo dění spojeno jen s Perronovými?
Současní majitelé domu prý o žádných nadpřirozených jevech nic nevědí. Tají něco, nebo bylo dění spojeno jen s Perronovými?

Není úniku

Warrenovi rozmístí po celém domě náboženské předměty, jednotlivé místnosti pokropí svěcenou vodou a žádají samotného Boha, aby zahnal zdejší démonické síly. Navzdory veškeré snaze je ale všechno úsilí marné.

V domě je prý takové množství démonických přízraků, že je zkrátka není možné porazit. V roce 1980 tak rodina Perronů dům opouští a stěhuje se do Georgie. Manželé Warrenovi se ze svého neúspěchu nikdy zcela nevzpamatují.

„Je to jeden z nejděsivějších případů naší kariéry. Dodnes se nám o něm těžko mluví,“ uvádějí. V současné době má dům novou majitelku, Normu Sutcliffe. Ta si na žádné děsivé jevy nestěžuje:

„Je ale faktem, že občas se zde z nevysvětlitelných důvodů zabouchnou dveře a někdy také slyším hlasy z místnosti, kde v tu chvíli prokazatelně nikdo není.“ Jak dlouho bude trvat, než v domě zase půjde o život?

Zdroje informací: allthatsinteresting.com - The True Story Of The Conjuring, theconjuringhouse.com, medium.com - The True Story Behind ‘The Conjuring’ Movie, providencejournal.com - The real house from 'The Conjuring' is in Rhode Island – but here's the true story, globalnews.ca - ‘Bathsheba: Search for Evil’ tells true story of the Perron family, ‘The Conjuring’ inspiration
Všechny čtyři obrázky z: https://allthatsinteresting.com/true-story-of-the-conjuring-perron-family-enfield-haunting
Lokalita:
Související články
od 1.8.2026 342
Stínové bytosti, časové anomálie, děsivé přízraky a hrůzostrašný křik vycházející z hlubin temného lesa. Není to začátek hororového filmu, ale události, které popisují návštěvníci lesů, které jsou označovány jako nejděsivější na světě. Lidé bydlící v jejich blízkosti se jim i za bílého dne obloukem vyhýbají! Už jste o těchto lesích slyšeli? A odvážili byste se je navštívit? [gallery ids="17
od 29.7.2026 2.9tis
Americký novinář Brian Bethel postává kolem desáté večer u svého auta na opuštěném parkovišti a kouří cigaretu. Když odhodí vajgl a chystá se nastoupit do auta, přijdou k němu dva mladí chlapci, kterým může být okolo 14 let.  „Pane, byl byste tak laskav a svezl nás domů? Je to pouhých několik minut od tohoto parkoviště,“ zeptá se suverénně jeden z nich. P
od 28.7.2026 3.0tis
Francouzské Dieppe dnes láká návštěvníky na moře, bílé útesy a dlouhou oblázkovou pláž. Za úsvitu 19. srpna 1942 se však pobřeží proměnilo v krvavé bojiště. O devět let později měly dvě Angličanky z nedalekého domu zaslechnout střelbu, letadla i smrtelný křik mužů. Když vyšly na balkon, pláž pod nimi byla prázdná. Vrátil se na okamžik zvuk dávno skončené bitvy? [gallery ids="170716,170717,1
od 28.7.2026 3.3tis
Měla to být jen další klasická talk show. V říjnu roku 2014 si s úspěšným kanadským hercem Keanu Reevesem povídá americký moderátor Jimmy Kimmel (*1967).  Řeč se stočí i na to, zda někdy zažil něco nadpřirozeného.  Keanu všechny překvapí. Začne totiž vyprávět historku ze svého dětství. Tehdy se prý střetl s přízrakem z onoho světa. „Bylo mi něco kolem šes
od 23.7.2026 3.4tis
Britský hudebník Sting má v zásobě jeden hodně strašidelný příběh, který občas rád vypráví. Měl se odehrát v jeho domě ve Velké Británii, kde bydlel se svou manželkou a dětmi.  Jedné noci jsem se asi ve tři ráno probudil a spatřil jsem v rohu nějakou ženu, která vypadala přesně jako moje manželka Trudie. Stála tam s dítětem – naším dítětem – v náručí a zí
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Salát ve sklenici s granátovým jablkem
tisicereceptu.cz
Salát ve sklenici s granátovým jablkem
Salát není jen smíchané lupení! Saláty mohou být syté, barevné a originální. Nechte se inspirovat! Suroviny na salát 1 hruška na tenké plátky 3 velké hrsti špenátových lístků semínka z ½ graná
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
epochalnisvet.cz
Pád Maximiliena Robespierra: Zuřivého jakobína nikdo nelitoval?
V horké letní noci trpí Robespierre krutými bolestmi. Zmítá se na lůžku a hlavou mu víří kolotoč myšlenek. Když se probere z mdlob, vzpomene si na jednu z pařížských jasnovidek, kterou před lety navštívil. Prorokovala mu tragický osud. Tehdy se jí vysmál. „Robespierre to dotáhne hodně daleko,“ prohlásil o něm jiný významný francouzský revolucionář, Honoré de Mirabeau
Tulipánová horečka: Když jediná cibulka stojí víc než honosný dům
epochaplus.cz
Tulipánová horečka: Když jediná cibulka stojí víc než honosný dům
Je to příběh, který dodnes fascinuje ekonomy i historiky. V nizozemských městech se během několika měsíců obyčejná cibulka tulipánu mění v jednu z nejdražších věcí na trhu. Lidé uzavírají obchody za částky, které odpovídají ceně luxusních domů, věří v nekonečný růst a bohatství na dosah ruky. Pak ale přijde únor roku 1637 a sen o
Těhotenství mění mozek ženy, a pokaždé jinak!
21stoleti.cz
Těhotenství mění mozek ženy, a pokaždé jinak!
Novopečené matky často popisují boj s „mozkovou mlhou“, kdy se potýkají s výpadky krátkodobé paměti, roztržitostí, problémy se vyjádřit či neschopností udržet pozornost. Tyto obtíže byly dlouhou dobu
Dává Zuzana Bydžovská šanci nové lásce?
nasehvezdy.cz
Dává Zuzana Bydžovská šanci nové lásce?
Cítila se zrazená a podvedená, když ji před lety herec ze seriálu Polabí Miroslav Etzler (61) opustil kvůli Vilmě Cibulkové (63). Dokonce ji to ranilo natolik, že mu prakticky nedovolila vídat se s je
Jeďte se ochladit do Afriky. Čeká vás jaro v rozpuku i velká migrace
iluxus.cz
Jeďte se ochladit do Afriky. Čeká vás jaro v rozpuku i velká migrace
Máte už tropických teplot v Česku dost? Tak se vyrazte ochladit do Afriky. Právě teď v ní vrcholí suchá zima, která přes den přinese něco kolem dvaceti stupňů Celsia. Navíc vás čeká ohromující velká m
Kdo je pro vás ideální?
nejsemsama.cz
Kdo je pro vás ideální?
Chcete vědět, s kým si v lásce nejlíp porozumíte? Vybírejte si muže podle slunečních znamení! Odhalíme vám přednosti a slabá místa všech znamení zvěrokruhu. Pochopíte, proč si s někým rozumíte ihned, a s někým vůbec nikdy. Beran (21. 3. – 20. 4.) Zamiluje se buď hned, nebo nikdy. Když se mu láskou rozbuší srdce, tak nevidí a neslyší. Jako magnet ho přitahují
Zneužila důvěru nešťastných žen
skutecnepribehy.cz
Zneužila důvěru nešťastných žen
Když moje bývalá švagrová Petra oznámila, že začne pořádat „dámské večery“, připadalo mi to jako neškodná zábava. Šeredně jsem se spletla. Bylo jí přes padesát, děti měla dospělé, rozvedená byla roky a najednou objevila potřebu ženské sounáležitosti. Vždycky totiž sčetla knihy o seberozvoji a sledovala taková podivná videa, která mi v dobách, kdy ještě žila
Časté mýty v péči o zuby
panidomu.cz
Časté mýty v péči o zuby
Mít krásné zuby chce každý. A tak většina lidí o ně pečuje. I stomatologie pokročila a umí téměř zázraky. Přesto se některé mýty, které se tradují, nedaří vyvrátit. Které?   Večer místo čištění snězte jablko Jedna z nejoblíbenějších pověr už z časů našich babiček, kterou se rozhodně nevyplatí praktikovat. Jablko opravdu zuby nevyčistí. Obsahuje sacharidy,
Osvětimský vězeň Kolbe děsil Němce svým klidem
historyplus.cz
Osvětimský vězeň Kolbe děsil Němce svým klidem
„Tak už je po něm?“ pomyslí si strážný a přitiskne oko k otvoru ve dveřích do sklepní hladomorny v Osvětimi. K jeho překvapení má téměř totožný výhled s tím, jaký měl včera, předevčírem i týden předtím. Uvězněný kněz zde mlčky sedí na podlaze s blaženým výrazem. Esesáci by ale rádi do kobky hodili další nebožáky,
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
epochanacestach.cz
8 důvodů, proč letos v létě vyrazit do Madonna di Campiglio
Dolomity umí být dramatické, ale málokde je jejich krása tak snadno dostupná jako v oblasti Madonna di Campiglio. Stačí pár minut v lanovce a ocitnete se mezi skalními věžemi, horskými jezery a nekonečnými výhledy. Přinášíme tipy na osm zážitků, kvůli kterým stojí za to naplánovat si letní dovolenou právě sem. Madonna di Campiglio uhrane každé
Prostor, který roste s dítětem
rezidenceonline.cz
Prostor, který roste s dítětem
Je to svět, který se vyvíjí a proměňuje od prvních dětských krůčků až po dospívání. Správně navržený pokoj podporuje bezpečí, kreativitu, soustředění i odpočinek a reaguje na každou etapu života a specifické potřeby dítěte. Pro nejmenší je klíčová jednoduchost, měkkost a bezpečí, proto by pokoj miminka měl působit především klidně a útulně. Předškolní věk je
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz