Skip to content

Vánoce ve městečku Warminster narušily podivné zvuky. Místní z nich viní UFO

Velmi neobvyklý fenomén zasáhl v roce 1964 do vánočních oslav téměř každého obyvatele anglického města Warminster v oblasti West Wiltshire. Městečkem se ozývalo hlasité dunění, které nemělo jasný zdroj.

Vše začalo v noci několik dní před Vánoci. Obyvatele města vyrušily ze spánku údery, které byly tak hlasité, že rozvibrovaly vzduch v domech. Lidé vstávali z postelí a potkávali se na ulicích, zatímco marně pátraly po zdroji onoho tajemného zvuku.

Rány a kvílení

V několika dalších dnech se fenomén opakoval. Zatímco někdy se opět ozývaly hlasité údery, jindy obyvatelé Warminsteru slýchaly podivné kvílení. Ani lidé, ani policie, která se případem začala zabývat, si se zvuky nevěděli rady. Pomalu rostoucí neklid se proměnil v paniku poté, co jedna starší žena uvedla, že jí zvuková vlna srazila k zemi a několik minut jí bránila znovu vstát na nohy.

Ovšem dříve, než se záhadu podařilo vyřešit, zvuky samy ustaly. Stalo se tak několik dní po Vánocích. Po podivném fenoménu tak zůstaly jen divoké teorie. Je také zajímavé, že v následujících měsících se v oblasti West Wiltshireu objevilo neobykle mnoho svědectví o pozorování UFO. Mnozí tak věří, že zvuky, které celému městečku pokazily Vánoce, předznamenávaly příchod mimozemských bytostí.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články