3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Žena terorizovaná strašidelným obrazem. Bylo dílo prokleté?
Žena terorizovaná strašidelným obrazem. Bylo dílo prokleté?
od 13.7.2023
3.2tis
356
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Oběť přiznala, že byla bezmála tři roky „terorizována temným duchem“ poté, co našla na ulici vyhozený obraz a vzala si ho domů. Od chvíle, kdy malbu pověsí na zeď, se prý věci mění pouze k horšímu. Může za to snad prokletá malba?

Zdrcená Mel prý s obrazem prožila nejhorší chvíle svého života. Zadní strana obrazu uvádí ročník 1973. Jde opravdu o rok vzniku? Noční můra od švýcarského umělce Henryho Fuseliho. Prokleté umělecké dílo údajně žena našla na ulici v anglickém Brightonu.

Mel Hamilton vypráví, že od chvíle, kdy umístila portrét do svého bytu, se věci změnily k horšímu. Obraz našla pohozený vedle obchodního domu v Brightonu ve Velké Británii.

Měl zlomený rám, ale žena si i přesto myslela, že by to mohl být pěkný kousek do jejího obýváku. Obraz je původně namalován v roce 1973 a představuje atraktivní ženu oblečenou v bílém rouchu, ověšenou šperky.

Během několika dní od umístění obrazu do obývacího pokoje se však prý začaly dít nevysvětlitelné věci! Byla snad v obraze uvězněna duše zemřelého, jež nikdy nedošla klidu?

Zdrcená Mel prý s obrazem prožila nejhorší chvíle svého života.
Zdrcená Mel prý s obrazem prožila nejhorší chvíle svého života.

Malba na ulici

Když Mel toho dne prochází kolem obchodního domu ve městě Brighton, panuje na ulici klid a ve vzduchu je cítit závan teplého počasí. Na chvíli se zastaví a rozhlédne se kolem sebe. Její pohled upoutá cosi na zemi. S překvapením zjistí, že to je starý obraz.

Přistoupí k němu a zvedne ho ze země. Je nádherný! Zadní strana uvádí, že byl namalován v roce 1973. Na plátně je vyobrazena atraktivní Afroameričanka, která je oblečena v bílém rouchu a je ozdobena drahými šperky.

Rám je poškozený, ale to ženě nebrání v tom, aby si ho vzala domů. Až potom, co si obraz pověsí v obýváku na zeď, zjistí, že udělala osudovou chybu. Za několik dní se prý začínají dít velmi zvláštní věci, na které se těžko hledají odpovědi.

Zadní strana obrazu uvádí ročník 1973. Jde opravdu o rok vzniku?
Zadní strana obrazu uvádí ročník 1973. Jde opravdu o rok vzniku?

Něco není v pořádku

„Během krátké doby, co jsem obraz přerámovala a pověsila, se v domě začala vyskytovat paranormální aktivita,“ vypráví žena, a vzpomíná na mrazivé události. V oné době si prochází těžkým rozvodem.

Odstěhuje se od svého bývalého manžela a bere si s sebou jen pár věcí, včetně obrazu a svého psa. Po přestěhování se do nového bytu její starý, ale jinak zdravý německý ovčák náhle umírá.

Zanedlouho se kanály v televizi začnou samy přepínat a dveře v bytě se bez cizí pomoci otevírají a zavírají. „Tyto události mě zcela zničily. Byla jsem úplně sama.

Jen já a ten přízrak.“ Jako vášnivá zahradnice si Mel potrpí na krásné květiny, ale i to se časem pokazí. Rostliny jí údajně před očima umírají během několika hodin poté, co je přinese do bytu.

Podle ženy se na ni napojila temná entita s úmyslem zničit její život. Vyšetřovatelé paranor-

málních jevů věří, že temná energie neboli duchové loví lidi, když jsou nejzranitelnější. Je tomu tak i v tomto případě?

Prokleté umělecké dílo údajně žena našla na ulici v anglickém Brightonu.
Prokleté umělecké dílo údajně žena našla na ulici v anglickém Brightonu.

Výplod fantazie?

V té samé době, kdy se Mel potýká se zlým duchem, bojuje také s nebezpečnou závislostí. „Měla velký problém. Nebyl to ale duch, nýbrž alkohol, kdo ji terorizoval,“ shodují se její sousedé. Žena je šokována, že jí nikdo nevěří.

Nakonec zavolá svému synovi a donutí ho, aby obraz vyhodil. Téměř okamžitě po jeho odstranění prý činnost v bytě ustává. Mel se zbaví i své závislosti a zůstává střízlivá. Časem si najde nového muže a její domov se stává zase tím, čím býval dříve.

Opravdu za to mohl obraz, který údajně skrýval zlého démona, jenž se snažil zničit Mel život? Nebo to byl jen výplod fantazie, který se vytratil poté, co se zbavila zcela jiného démona – jménem alkohol?

Noční můra od švýcarského umělce Henryho Fuseliho.
Noční můra od švýcarského umělce Henryho Fuseliho.

Děsivé umění

Umělecká díla naší historie jsou úchvatná, ale i nebezpečná. Mezi těmito velkolepými mistrovskými díly je množství strašidelných obrazů, které odhalují lidskou zkaženost.

Tyto temné malby nám dávají nahlédnout do hlubin utrpení a strachu lidstva. Jedním takovým je Pozemská marnost a božská spása od Hanse Memlinga (1430–1494) nebo malba z roku 1781 s názvem Noční můra od švýcarského umělce Henryho Fuseliho (1741–1825).

Znepokojivá sbírka temných a fascinujících obrazů může podle mnohých skrývat děsivou sílu. Je to opravdu možné?

Foto: youtube.com, facebook.com, wikimedia.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2023 1.4tis
První si toho povšimli badatelé z projektu Záře. Kromě zpráv o setkání s neznámými létajícími objekty (UFO), jim lidé popisovali setkání s podivnou průsvitnou, stříbřitě lesklou bytostí. Nejde o blízká setkání 3. druhu, protože při tom nejsou pozorovány žádná UFO. Obecně se takovým setkáním říká zjevení. Někdy jsou tyto jevy považovány za duchy, jindy za návštěvy z jiných vesmírů, patří sem i znám
od 2.12.2023 1.5tis
Roku 1888 došlo v továrně na náboje a střelné zápalky ležící na vrchu Svatého kříže nad pražským Žižkovem k výbuchu, při němž zahynuli dva dělníci. Na tomto kopci se však neumíralo zdaleka poprvé. Kdysi se tu totiž tyčila šibenice. Souvisí temná minulost s tajemnými jevy, které se prý v místě tu a tam odehrávají? Nad pražskou čtv
od 1.12.2023 1.9tis
Po osamělé silnici projíždí vůz, řízený Laverne Marshallovou. Je noc a Longdendalské údolí v Anglii tone ve tmě. Náhle ale Laverne spatří několik světel. „Vezmi tomu dítěti baterku,“ křikne dozadu, kde sedí dcera s malým vnoučátkem. Ti v tom ovšem nemají prsty. Před vozem totiž planou podivné koule. „Co to sakra je?“ bleskne Marshallové hlavou.  
od 30.11.2023 2.5tis
Paranormální jev, ve kterém se v lidských příbytcích zdánlivě samovolně pohybují, rozbíjejí se či dokonce vybuchují předměty. Selhává elektronika, svědci slyší zvláštní neidentifikovatelné zvuky, jako je například klepání, bouchání a v některých případech dokonce zvláštní šepot či dokonce hlasy. To všechno lze zahrnout pod slovo poltergeist (v překladu hlučný duch – pozn. red.). Co za ním ale je?
od 30.11.2023 3.2tis
Na jaře 1897 se má těsně nad náměstím Aurory řítit skrz oblohu mimozemský stroj, jehož vesmírná odysea skončí nárazem do větrného mlýna. V troskách se najde i malé tělo humanoidní bytosti, která zřejmě není člověkem… Jaké důkazy a svědectví nasvědčují, že se tento případ skutečně stal?    Mezi lety 1896–1897 se Amerikou šíří zvěsti, které děsí její obyvatele a zároveň plní přední stránk
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Utajený románek s kolegou?
nasehvezdy.cz
Utajený románek s kolegou?
Herečka Hana Holišová (43) je velká tajnůstkářka. Je však přece jen možné, že někoho má. Může být jejím tajným partnerem sympatický kolega ze seriálu Jiří Hána (47), jak se spekuluje? Je až s podivem
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
V zajetí tajemných bytostí!
skutecnepribehy.cz
V zajetí tajemných bytostí!
Ještě dnes mívám záchvaty strachu, když si na to vzpomenu. Když se ke mně začaly ty postavy blížit, loučila jsem se se životem. V současnosti bydlím v poměrně velikém městě, ale dětství a dospívání jsem strávila v menší vesnici. Odstěhovala jsem se až v době, kdy jsem se dostala na vysokou školu, a pak jsem
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
epochaplus.cz
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
21stoleti.cz
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úct
Malárie a stavba Panamského průplavu
epochaplus.cz
Malárie a stavba Panamského průplavu
Jedna z nejvýznamnějších infekčních nemocí, která i dnes zabíjí až půl milionu lidí ročně, malárie ovlivnila i stavbu Panamského průplavu, jenž spojuje Atlantský a Tichý oceán. Jeho budování však neprobíhalo bez komplikací.   Kanál je dlouhý téměř 82 km, lodím jeho proplutí trvá 8 až 10 hodin. Jeho otevření významně zkrátilo lodní dopravu. Dříve musela loď
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností