7. prosince 1941: Probíhá japonský útok na americkou základnu Pearl Harbor. Dodnes se spekuluje, že ho vyvolala sama americká vláda.
Domů     Zvláštní ostrov Es Vedra láká snoubence i nemocné
Zvláštní ostrov Es Vedra láká snoubence i nemocné
od 20.11.2022
1.8tis
Zvláštní ostrov Es Vedra je obklopen tajemstvím. Foto: stavros1/Creative commons/CC BY 3.0
174
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Divoký noční život i řada klidných zálivů s čistým mořem a plážemi, nad kterými se tyčí ostré výčnělky skal. Takový obrázek nabízí turisticky velmi oblíbený ostrov Ibiza ležící ve Středozemním moři. Má však i méně známou tvář.

Zvláštní ostrov Es Vedra je obklopen tajemstvím. Foto: stavros1/Creative commons/CC BY 3.0 Je toto místo zdrojem nějaké zvláštní síly? Foto: Pixabay Mnoho lidí jezdí na Es Vedru načerpat energii. Foto: Markus Heller/ Creative commons/CC BY 3.0

Bílý ostrov lásky je oblíbený hlavně od 70. let, kdy jeho kouzlo objevili členové hnutí hippies a po nich i mnozí zastánci esoterického směru New Age. Divoké párty a panenská příroda však nebyly těmi jedinými důvody k návštěvě.

reklama

Ibiza se pro mnoho lidí stala oblíbenou spirituální destinací a místem, na kterém lze dobít baterky lépe než kdekoliv jinde. Důvod se paradoxně nacházel a stále nachází vedle hlavního ostrova – na ostrůvku Es Vedra.

Jde o místo, ke kterému se váže hned několik tajuplných legend a lokalitu, kde se prý odehrávají zázraky. Skutečně jsou tamní skály zdrojem velmi silného magnetického pole, které ovlivňuje přístroje i lidi?

Mnoho lidí jezdí na Es Vedru načerpat energii. Foto: Markus Heller/ Creative commons/CC BY 3.0
Mnoho lidí jezdí na Es Vedru načerpat energii. Foto: Markus Heller/ Creative commons/CC BY 3.0

DOKÁŽE ZMĚNIT ŽIVOT?

O Es Vedra se toho vypráví mnoho. Řada místních kupříkladu věří, že kdysi dávno šlo o centrum legendární Atlantidy nebo že právě na toto místo dopadl v dávnověku nějaký zvláštní mimozemský objekt.

reklama

Kolem ostrova prý čas od času dochází k výpadkům mobilního i rádiového signálu a výjimkou nejsou ani zkazky o paranormálních jevech, neznámých objektech na obloze nebo o netvorovi žijícím ve vodě, která ostrůvek obklopuje.

Většina lidí však především věří, že je ostrůvek zdrojem neuvěřitelně silné pozitivní energie a že jde o jeden z nejsilnějších energetických vortexů na planetě.

Na internetu lze ostatně najít řadu výpovědí lidí, kterým prý pobyt na tomto ostrově změnil život nebo ho aspoň výrazně ovlivnil. „Energie Es Vedry je zesilující a očišťující.

Všechno je díky ní mnohem intenzivnější,“ popisuje působení tohoto místa například francouzský cestovatel a publicista Lucien Lecarme. Dokáže síla tohoto místa kromě léčení i napravovat a upevňovat budoucí vztahy, jak tvrdí?

Je toto místo zdrojem nějaké zvláštní síly? Foto: Pixabay
Je toto místo zdrojem nějaké zvláštní síly? Foto: Pixabay
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 749
Ve vykopaných jámách se mísí kosti pobitých lidí a dobytka. Jiný hrob obsahuje kamennou schránku s lidskou lebkou. Co přesně se tu před 5000 lety odehrálo, není známo.   Někteří psychotronici ale věří, že v místě zůstal jakýsi temný energetický náboj, který je možná zodpovědný za časté smrtelné dopravní nehody, k nimiž v místech svatyně dochází.
od 7.12.2022 1.2tis
S nevěřícným údivem hledí obyvatelé Jeruzaléma za hradby. Namísto hrůzu nahánějící armády, která zde tábořila dlouhé měsíce, totiž před branami vidí tisíce mrtvol. „To anděl smrti vstal a rozepjal svá křídla,“ veršuje anglický básník lord Gordon Byron. Podle legendy měl město spasit okřídlený démon. Nezachránilo ho ale něco úplně jiného? Před judského krále Ezechiáše (asi 741–687 př. n. l.) pře
od 4.12.2022 2.5tis
Ve scénáři většiny čarodějnických procesů nechyběl jeden podstatný bod. Byla jím údajná čarodějnická shromáždění – sabaty konaná na nějakém odlehlém místě. Účastnit se jich měly ženy vedené ďáblem. Dost možná, že za všechno mohla tajemná slovanská bohyně Mokoša! Mokoša je ve slovanské mytologii chápána jako bohyně matka. Její gesce však zatím není
od 1.12.2022 1.8tis
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 3.1tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck