28. září 2015: Sonda MRO potvrzuje, že se na povrchu Marsu nacházejí brázdy, kterými podle odebraných vzorků v minulosti pravděpodobně tekla voda, tudíž tam mohl být kdysi život.
Domů     3 nejtajemnější podzemí světa: Skrývají se duchové pod našima nohama?
3 nejtajemnější podzemí světa: Skrývají se duchové pod našima nohama?
od 5.8.2023
3.0tis
Co se skrývá v podzemích velkých měst? Prohání se v nich duchové nebo jsou jen zapomenutými připomínkami minulosti?
339
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Snad pod každým městem lze nalézt více či méně strašidelné podzemní prostory, které lákají fanoušky záhad i lovce duchů. Podívejte se s ENIGMOU na tři nejtajemnější, z jejichž historie tuhne krev v žilách!

Co se skrývá v podzemích velkých měst? Prohání se v nich duchové nebo jsou jen zapomenutými připomínkami minulosti? Straší v podzemí duchové obětí vražd? Nasákly chodby portlandského podzemí utrpením unesených lidí? Kam až vedou místní tunely? Sloužily kdysi k pašování lidí? Opravdu zde každý návštěvník zažije něco paranormálního? Slouží Metro 2 dodnes jako úkryt pro politiky? Proč je existence dalšího podzemního komplexu tunelů tak utajovaná? Je možné, že žádné druhé metro neexistuje? Co se v něm dnes případně odehrává?

Seattle: Duchové děsí turisty

Podzemí amerického Seattlu je zvláštní místo. Je tvořeno zbytky původního města, které koncem 19. století zničil požár. Nové ulice a domy byly poté mnohdy postaveny přímo nad těmi starými a to, co bylo v přízemí, se náhle ocitlo zapomenuto pod zemí.

O něco později se ale podzemní komplex Seattlu stává turistickou atrakcí. A čím víc návštěvníků přichází, tím víc přibývá údajných setkání s duchy! Jde snad o oběti ničivého požáru?

Na podzemí Seattlu se na čas zapomene. Co se v něm v tu dobu děje?
Na podzemí Seattlu se na čas zapomene. Co se v něm v tu dobu děje?

Ukryti pod zemí

Poté, co nad zničenými ulicemi vzniknou nové, se do podzemí stahují lidé z okraje společnosti. Z chodeb se stávají domovy pro bezdomovce, či drogová doupata. Je zaznamenáno i několik vražd.

Velmi často prý dochází k projevům nadpřirozených sil v místech, kde rozzuřený dav měšťanů vnikl do cely a během lynče zavraždil dva vězně čekající na soud. Soudce smrti unikl jen o vlas. Známý je také přízrak ženy v bílých šatech.

Straší v podzemí duchové obětí vražd?
Straší v podzemí duchové obětí vražd?

Paranormální procházka

Dnes je možné podniknout v podzemí prohlídku a dokonce si i vypůjčit zařízení na měření elektromagnetického pole a rekordéry pro nahrávání možných hlasů ze záhrobí.

Mnohým návštěvníkům se podařilo zachytit několik mrazivých nahrávek, a dokonce fotek, na kterých se objevují mlžné postavy! Před lety tu pobýval televizní štáb lovců duchů, který zaznamenalklepání, vrzání, a dokonce šepot. Promluvili k nim duchové?

Nasákly chodby portlandského podzemí utrpením unesených lidí?
Nasákly chodby portlandského podzemí utrpením unesených lidí?

Portland: Vzpomínka na únosy

Po téměř 100 let se v americkém Portlandu v Oregonu rozmáhala nešťastná praxe zvaná „shanghaiing“, která vymizela až v první polovině 20. století. Námořníci unášeli muže na své lodě jako neplacenou pracovní sílu.

Lodě pak mířily na obchodní plavby, nejčastěji do Asie. V Portlandu tak tehdy mizejí lidé jeden po druhém.  

Kam až vedou místní tunely? Sloužily kdysi k pašování lidí?
Kam až vedou místní tunely? Sloužily kdysi k pašování lidí?

Perfektní vězení

Muže i ženy kdosi unáší z ulic a domovů. Zatímco muži jsou mučeni a nakonec donuceni podepsat pracovní smlouvu, která je posílá daleko od domovů, ženy většinou končí v Asii jako prostitutky.

Přestože neexistuje žádný přímý důkaz, místní legenda říká, že oběti byly převáženy a drženy v podzemním systému tunelů pod portlandskou čtvrtí Staré Město. Utrpení unesených je tu prý cítit dodnes!

Opravdu zde každý návštěvník zažije něco paranormálního?
Opravdu zde každý návštěvník zažije něco paranormálního?

Chodby plné duchů

Mnoho dnešních návštěvníků údajně v chodbách pozoruje ženu v bílých šatech. Známý je také duch, který prý patří devítiletému chlapci jménem Joshua. Ten za peníze měnil uvězněným nočníky. Spatření těchto duchů jsou podle místního průvodce velice častá!

Kdo se do tunelů vydá, ten velice pravděpodobně také zaslechne hrubý mužský šepot. Říká „Odejdi!“ nebo naopak „Zůstaň“. Jsou to ozvěny těch, kteří zde prožili muka?

Slouží Metro 2 dodnes jako úkryt pro politiky?
Slouží Metro 2 dodnes jako úkryt pro politiky?

Moskva: Tajné metro pro elitu

Kromě běžného moskevského metra prý existuje i speciální utajená sestava linek. Říká se jí Metro 2 a leží prý hluboko pod metrem normálním, asi 200 až 300 metrů pod povrchem Moskvy.

Tajné metro údajně spojuje Kreml s letištěm a několika dalšími body s politickou a vojenskou důležitostí. Podle některých tvrzení při něm lze najít dokonce i tajné základny, schopné pojmout až 10 000 lidí. Pokud je to pravda, k čemu tyto základny slouží?

Proč je existence dalšího podzemního komplexu tunelů tak utajovaná?
Proč je existence dalšího podzemního komplexu tunelů tak utajovaná?

Až nastane soudný den

Podle některých názorů začala výstavba metra v době vlády sovětského diktátora Josifa Stalina (1878–1953), který byl obavami o vlastní bezpečnost posedlý. A jeho následovníci v tom možná pokračovali.

Dnes má Metro 2 sloužit k evakuaci ruské elity v případě jakéhokoliv ohrožení. Politici, vysoce postavení představitelé armády i špičkoví vědci by prý mohli nalézt úkryt v tajném moskevském podzemí.

Je možné, že žádné druhé metro neexistuje? Co se v něm dnes případně odehrává?
Je možné, že žádné druhé metro neexistuje? Co se v něm dnes případně odehrává?

Oficiálně neexistuje

Ruská vláda existenci podzemního systému pochopitelně popírá. Jenže novináři, kteří chtějí vědět příliš mnoho, nebo ti, kteří příliš mnoho zjistí, jsou poté vyslýcháni tajnou službou. Proč, by se tak dělo, kdyby Metro 2 neexistovalo?

Několik lidí údajně do podzemí proniklo a pořídilo sérii fotografií i videí. Na nich je patrné, že „neexistující“ dráhy jsou v současnosti stále používané. I bývalý šéf moskevského metra tvrdí, že by byl překvapen, kdyby Metro 2 neexistovalo!

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 28.9.2023 225
Na zapomenutý, opuštěný objekt v pražské čtvrti Troja mě upozornil přítel, jenž byl k němu přiveden v podstatě náhodou. Objevil jej při svých pravidelných toulkách. Okamžitě ho zaujal svou tísnivou energií. A tak, bez přílišného váhání, navíc, když viděl, že dům není oplocený, vypadá neobydleně a velice zchátrale, vstoupil… Okamžitě však zaznamenal pon
od 27.9.2023 1.0tis
Legendy o bílé paní najdeme v mnoha kulturách celého světa. Většinou se jedná o do bílého oděvu oblečený přízrak tragicky zemřelé ženy. Její duch z nějakého důvodu nenalézá po smrti klid. Příběh bílé paní z jednoho severoitalského hradu je však jiný. V čem? Legenda o bílé paní se váže k hradu Duino v severní Itálii. Pevnost byla vystavěna již ve čt
od 26.9.2023 2.2tis
Barokní zámek Lemberk, který najdeme nedaleko Jablonného v Podještědí, patří mezi velmi tajemná a mystická místa. Předchůdcem dnešního zámku byl středověký hrad, založený v polovině 13. století Havlem z rodu Markvarticů. Jeho manželka Zdislava z Lemberka se do širšího povědomí veřejnosti dostala v roce 1995, kdy byla papežem Janem Pavlem II. prohlášena za svatou. Zázraky, které prý Zdislava z Lemb
od 26.9.2023 2.7tis
Na první pohled docela obyčejný dům, pokud ale člověk přistoupí blíž, může ho čekat šokující překvapení. Nejsou to totiž lidé, kdo každodenně vysedává na verandě Johna Lawsona, nýbrž tajemné figuríny. Nikdo neví, kdo je sem umisťuje, vypadá to však, jako by byly posedlé duchy. Malé městečko New Hamburg ve státě New York v USA není ničím zvláštní. Jedná s
od 25.9.2023 2.7tis
Zřícenina hradu Radyně je pro většinu republiky tak trochu přehlíženou památkou. Pro obyvatele Plzeňského kraje se ale jedná o dominantu, kterou zná každé malé dítě. Vydejte se s ENIGMOU na návštěvu místa, kde jako kdyby středověk nikdy neskončil. Vnímají to tak i údajné zdejší přízraky? Kamenné zdi Radyně toho mají hodně co vyprávět… Rad
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
Červený hrnec plný dobrot
iluxus.cz
Červený hrnec plný dobrot
Restaurace Babiččina zahrada je už od léta desetiletá. Krásný věk, to bezpochyby. Spokojení zákazníci se vracejí a noví přibývají. Neustále větší zájem ovšem není na úkor gastronomického zážitku. Vždy
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
skutecnepribehy.cz
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
Naletěli jsme podvodníkovi a dostali se do nepředstavitelných potíží. Zuřila jsem, že se můj muž uzavřel do sebe, pořád si něco maloval, dlabal ve dřevě a mumlal si při tom. Může se to stát opravdu každému, jak jsme si vyzkoušeli v naší rodině. V podnikání je zapotřebí se opřít o velmi zdatného odborníka, aby se vám na kobylku nedostal nějaký
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
21stoleti.cz
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
Učenec ze Španělska, který přijel navštívit významného vědce, nechápal, co se děje. Nejdřív jej poslali za „papežem“ a nyní se dívá, jak vědecká autorita v umazaném plášti běhá s jakýmsi předmětem po
Opravdu jsou si souzeni?
nasehvezdy.cz
Opravdu jsou si souzeni?
Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že moderátorka Daniela Písařovicová (44) našla v mladším hudebníkovi Ondřejovi Brzobohatém (40) osudového partnera. Před pár měsíci se dokonce zasnoubili a moderátork
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
epochaplus.cz
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!    
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
epochaplus.cz
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
Jací hadi jsou nejjedovatější – a jak je možné, že mají na svědomí relativně málo životů? Co se děje s člověkem po uštknutí? A vážně dokáže had jediným kousancem zabít slona?   Zmije paví: Největší zabiják lidí? Na iráckou část Arabské pouště padla noc. Čtveřice mužů se vrací domů, na hlavách mají tradiční kostkovanou tkaninu
Folie na okna se vyplatí
panidomu.cz
Folie na okna se vyplatí
I když nenahradí klimatizaci, citelně sníží zahřívání oken a místnosti slunečními paprsky. V chladných měsících zas brání úniku tepla ven. A to ještě není všechno, co okenní fólie umí. Vytvářejí tepelnou i světelnou bariéru, filtrují UV záření, brání rozbití skla a rozsypání střepů. Tyto schopnosti mají všechny okenní folie, jen v různé míře podle jejich