2. prosince 1919: Z budovy v Torontu náhle mizí divadelní magnát Ambrose J. Small. Marně se ho snaží najít i slavný senzibil.
Domů     4 nejbizarnější konspirační teorie: Čemu všemu jste ochotni uvěřit?
4 nejbizarnější konspirační teorie: Čemu všemu jste ochotni uvěřit?
od 30.10.2023
2.7tis
Skrývají se mezi námi mimozemšťané? Foto: Mysticsartdesign-CC0
308
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Muž v drahém obleku stojí za mikrofonem a právě má jeden ze svých prezidentských projevů. Proč ale jeho oči tak planou a pruh kůže u jeho vlasů je zkrabacený jako krepový papír?

Z jakého důvodu je tento mocný státník spojován s neblahými událostmi, které poškozují jeho národ? Podle slavné hypotézy se totiž jedná o zlého reptiliána – převlečeného plaza, který chce zotročit lidstvo!

Poznejte s ENIGMOU ty nejbizarnější konspirační teorie, které děsí společnost…

Skrývají se mezi námi mimozemšťané? Foto: Mysticsartdesign-CC0 Obětovali Američané své vlastní lidi, aby mohli vstoupit do 2. světové války? Foto: CC- The United States Library of Congress's Prints and Photographs division-Public Domain Je možné, že je tento muž pouze dvojník Paula McCartneyho? Foto: Raphael Pour-Hashemi-CC BY 2.0 Skrývají se v aplikaci Microsoft Word antisemitské zprávy? Foto: Unsplash Elitní plazi, kteří chtějí ovládnout celý svět a kontrolovat lidstvo. Může mít spisovatel David Icke pravdu? Foto: Pixabay David Icke údajně i ví, z jakého souhvězdí reptiliáni pocházejí. Foto: Stefano Maffei-CC BY 2.0

Planetu se chystají ovládnout tajné společnosti, světové vlády nám tají důkazy o existenci mimozemského života, virus HIV je lidským výtvorem… To jsou asi nejznámější konspirační teorie. Ovšem nejsou to jen tyto slavné hypotézy, které hýbou veřejností.

V našem světě jich existuje celá řada a ne všechny z nich jsou tak lehce uvěřitelné.

Enigma vám představí 4 konspirace, jejichž obsah je více než zarážející. To, že některé z nich působí zcela absurdně, však nemusí znamenat, že nemohou být alespoň zčásti založeny na pravdě…

Obětovali Američané své vlastní lidi, aby mohli vstoupit do 2. světové války? Foto: CC- The United States Library of Congress's Prints and Photographs division-Public Domain
Obětovali Američané své vlastní lidi, aby mohli vstoupit do 2. světové války? Foto: CC- The United States Library of Congress’s Prints and Photographs division-Public Domain

KONSPIRACE

USA předem vědělo o útocích na Pearl Harbor!

Ručička hodin ukazuje pět minut po sedmé ranní a operátoři mobilního radaru na stanici Opana právě zaznamenali neidentifikovatelná letadla blížící se k přístavu Pearl Harbor na Havajských ostrovech.

Poplach je však zažehnán, jelikož objekty jsou mylně považovány za americké bombardéry.

Píše se 7. prosince 1941 a zbývá necelá hodina k zahájení japonského ničivého útoku na americkou námořní základnu, který bude znamenat vtažení Spojených států amerických do 2. světové války.

Útok na Pearl Harbor si vyžádá na 2388 amerických životů a zásadně ovlivní běh války. Není proto žádnou maličkostí, že dle jisté konspirační teorie měly Spojené státy o neblahé akci předem vědět…

Znají tajné kódy Japonců?

Několik osobností, včetně amerického novináře Roberta Stinnetta, je přesvědčeno o tom, že útok na Pearl Harbor nebyl zas tak náhlý a nečekaný, jak je mu přisuzováno.

O plánované akci prý předem věděli nejen někteří představitelé britské a americké vlády, ale dokonce i americký prezident Franklin D. Roosevelt (1882–1945)! Ten má velký zájem na tom, aby byly Spojené státy do války vtaženy.

Vždyť válka, to je výnosný byznys. Potřebuje prý jen vhodný oficiální důvod: Nepřítel musí zaútočit jako první! Záměrně proto zatají informace tajných služeb, i když ví, že cílem nacistických Japonců bude Pearl Harbor.

Přestože mají Američané údajně k dispozici dešifrované japonské kódy a po předchozích několika „provokacích“ Japonska (například zákaz dovozu ropy) je jejich útok předvídatelný, žádná obrana se nepřipravuje.

Na základně Pearl Harbor jsou navíc ponechány jen staré stroje – údajně proto, aby byly ztráty co nejmenší. Po japonském útoku se mohou Spojené státy oficiálně zapojit do války proti Německu a přidat se na stranu Spojenců.

Ti by jinak podle historiků pravděpodobně neměli šanci zvítězit. Byla tedy celá smrtící akce v plánu?

Vědci mají jiný názor

Teorie o tom, že by snad Američané obětovali své vlastní lidi, aby mohli vstoupit do války, vzbuzuje rozpaky. Není proto divu, že se ji řada vědců snaží vyvrátit.

V roce 2008 zveřejňuje Národní bezpečnostní agentura (NSA) studii o tom, že k Američanům se v žádném případě nemohly dostat informace z japonských bezpečnostních kódů. Většina zpravodajských zdrojů je prý v této době odkloněna do atlantické oblasti.

Jak upozorňuje historik Robert J. Hanyok: „Problém s konspirační teorií je ten, že odvrací pozornost od opravdových, podstatných problémů.“ Ve skutečnosti prý jde o to, že informační systém a tajné služby byly zatíženy přílišnou byrokracií.

Podle expertů se předem nic nevědělo a celá konspirace je přitažená za vlasy. Je to skutečně tak?

Je možné, že je tento muž pouze dvojník Paula McCartneyho? Foto: Raphael Pour-Hashemi-CC BY 2.0
Je možné, že je tento muž pouze dvojník Paula McCartneyho? Foto: Raphael Pour-Hashemi-CC BY 2.0

KONSPIRACE

Paul McCartney je již dlouho mrtvý!

Když se roku 1967 objeví v novinách titulky o tom, že Mini Cooper Paula McCartneyho (*1942) havaroval, jeho fanoušci se zděsí. Panika se šíří všude kolem: Člen skupiny Beatles je mrtvý!

Jenže Paul se i nadále objevuje na veřejnosti a vypadá živě ažaž. Řeklo by se tedy, že obavy byly zbytečné, ovšem řada lidí se nezklidní. Naopak, přijdou s teorií, že McCartney opravdu zemřel a na veřejnosti ho zastupuje jeho dvojník.

Je prý k tomu řada důkazů, které do své tvorby ukrývá přímo skupina Beatles. Jaké to jsou?

Tajné šifry v písních?

Veřejné vystupování Paula McCartneyho postupem času slábne a blíží se rozpad Beatles. V roce 1970 ze skupiny odchází právě McCartney a už v této době je řada lidí přesvědčena, že nežije a je nahrazován dvojníkem. Má tomu nasvědčovat například obsah alba Sgt.

Pepper´s Lonely Hearts Club Band. V jedné z jeho písní, A Day in the Life, totiž John Lennon (1940–1980) zpívá: „…v autě přišel o život.“ A další indicie jsou nasnadě. Pokud si prý tuto píseň přehrajeme pozpátku, je možné slyšet:

„Paul je mrtvý, chybí mi, chybí mi…“ Dá se ale zcela určitě říci, že skladba takové sdělení obsahuje? Většinou jsou totiž podobné zprávy jen stěží srozumitelné.

Navíc, Lennon v jednom pozdějším rozhovoru prohlásí, že žádné ukryté vzkazy se v písních Beatles nevyskytují. Jenže prý existují i další indicie o Paulově smrti…

Proč je jediný bos?

Podle italských vědců jsou patrné rozdíly ve vizáži McCartneyho – tedy toho pravého a jeho dvojníka. Mají mít jiný tvar uší a nosu. A to stále ještě není všem „důkazům“ konec.

Snad nejznámější teorie je taková, že Paulova smrt je přímo vepsána na obalu alba Abbey Road. Hlavním vodítkem je v tomto případě fakt, že Paul má jako jediný ze čtveřice členů Beatles zuté boty.

Na poznávací značce auta, které stojí v pozadí, je navíc zřetelná značka LMW 28IF. Podle konspirátorů je význam takovýto: „kdyby“ (ang. „if“) Paul nezemřel, bylo by mu 28 let.

A svůj význam prý má mít i to, že v pozadí stojí skupina mužů na levé straně, ale pouze jeden člověk na pravé. Symbolizuje to snad rozdělené Beatles?

V roce 2012 vychází najevo, že autor snímku Iain Macmillan (1938–2006) pořídil fotografií více. Třeba na dalším snímku jdou „Brouci“ na opačnou stranu a Paul má na nohou sandále. Ono zutí vysvětluje tak, že mu při focení bylo horko.

Proti celé konspiraci se Paul ohrazuje a několikrát veřejně opakuje, že je to rozhodně on sám a je naživu! Proč mu tedy tolik lidí nevěří?

Skrývají se v aplikaci Microsoft Word antisemitské zprávy? Foto: Unsplash
Skrývají se v aplikaci Microsoft Word antisemitské zprávy? Foto: Unsplash

KONSPIRACE

Písmo Wingdings ukrývá tajné šifry!

Pokud používáte textovou aplikaci Microsoft Word, možná víte, že si v jeho nabídce můžete vybrat z několika druhů obrázkových písem. Speciální pozornost byste údajně měli věnovat právě písmu Wingdings. Proč?

Smajlíky, obrázky, čtverečky nebo kolečka, která vám v dokumentu naskočí, pokud Wingdings použijete, prý mají netušený význam! Podle jedné konspirační teorie ho odhalíte tehdy, když tímto písmem napíšete určité známé výrazy.

V roce 1992 vzbudí rozruch zpráva, že písmo skrývá protižidovské vzkazy. Písmena NYC (ang. zkratka pro New York City) jsou totiž ve Wingdings převedena do symbolů lebky se zkříženými hnáty, Davidovy hvězdy (symbol židů) a ruky se vztyčeným palcem (NYC). Jde snad o antisemitskou zprávu?

Předpověď teroristických útoků?

Zkratka NYC napsaná v písmu Wingdings skutečně vypadá jako skrytý vzkaz, ovšem společnost Microsoft něco takového rezolutně odmítá. Prý se jedná o pouhou náhodu. Jenže to není to jediné, co v souvislosti s obrázkovým písmem vyvolává otázky.

Po 11. září 2001, kdy proběhnou teroristické útoky na Světové obchodní centrum v New Yorku, se nestačí divit každý, kdo s těmito událostmi spojí písmo Wingdings.

Označení letadla, které narazilo do prvního mrakodrapu, je prý Q33NY. A pokud tyto znaky napíšeme v písmu Wingdings, dostaneme neuvěřitelný výsledek: obrázek letadla, dvou kvádrů připomínajících mrakodrapy, lebku se zkříženými hnáty a Davidovu hvězdu (Q33NY).

Předpověděli snad tvůrci těchto znaků hrůzné události o bezmála 10 let dříve, než k nim došlo? Nebo snad věděli něco víc?

Pátrání po realitě

Vysvětlení neuvěřitelné náhody, kdy znaky dvou mrakodrapů a letadla mají údajně odpovídat teroristickým útokům, je zcela prozaické. Ono Q33NY prý totiž není žádným označením letadla ani číslem letu (jak říkají jiné teorie).

Kdosi si tuto historku pouze vymyslel, aby oklamal veřejnost. Jenže jak je to s další podivnou symbolikou písma Wingdings? Jak uvádí profesionální typograf a editor Don Hosek:

„Existuje tolik symbolů a kombinací, že je téměř nevyhnutelné, že najdete něco zlověstného.“ Můžeme tedy podivné vzkazy z Wingdings považovat opravdu jen za shodu náhod? Ovšem jak se říká – nic není náhoda!

Elitní plazi, kteří chtějí ovládnout celý svět a kontrolovat lidstvo. Může mít spisovatel David Icke pravdu? Foto: Pixabay
Elitní plazi, kteří chtějí ovládnout celý svět a kontrolovat lidstvo. Může mít spisovatel David Icke pravdu? Foto: Pixabay

KONSPIRACE

Vládne nám skupina elitních plazů!

Podivovali jste se někdy nad tím, proč se v tolika světových kulturách a náboženských tradicích objevují symboly plazů či jim příbuzných draků?

Silné zastoupení mají už v Bibli – stačí vzpomenout na příběh z rajské zahrady Edenu, kde Evu svede had k ochutnání jablka poznání. Nalezneme je však i jinde. V Číně či Indii jsou plazi rozšířeni jako draci.

Objevují se i v heraldice Velké Británie (červený drak je symbolem Walesu) a své místo mají například ve starověkém Egyptě (jako hadi, kteří vyjadřují kosmickou sílu). Může mít tato skutečnost nějaký skrytý význam?

Jsou ještěři u moci?

Podle britského spisovatele Davida Ickeho (*1952) je „plazí symbolika“ zřejmá. Vypovídá o tom, že lidstvu ve skutečnosti plazi vládnou!

Icke přímo označuje některé vysoce postavené osobnosti za humanoidní (podobné člověku) plazy či za osoby „posedlé plazy“.

Má se jednat například o britskou královnu Alžbětu II. (*1926) nebo o bývalého amerického prezidenta George W. Bushe (*1946).

Britský autor k tomuto zjištění dospěl na základě zúčastněného pozorování v době, kdy se pohyboval v politice. Z této doby hovoří o podivném pocitu, který jako by mu naznačoval přítomnost něčeho cizího, neobvyklého.

Později pak zjišťuje, že všude kolem něj nebyli lidští politikové, ale převlečení plazi (reptiliáni). Může být něco takového skutečností?

David Icke údajně i ví, z jakého souhvězdí reptiliáni pocházejí. Foto: Stefano Maffei-CC BY 2.0
David Icke údajně i ví, z jakého souhvězdí reptiliáni pocházejí. Foto: Stefano Maffei-CC BY 2.0

Přiletěli z kosmu?

„To, na co jsem přišel – a věřte, že jsem byl velice znepokojený – bylo, že zde probíhalo křížení s nelidskými reptiliány a lidmi, z čehož vznikl rodokmen hybridů,“ uvádí David Icke.

Ti prý dokážou vypadat jako lidé, na oko se tak dokonce i chovat, ale ve skutečnosti mají jediný cíl – ovládnout celý svět a kontrolovat lidstvo. Pocházejí prý ze souhvězdí Draka na severní obloze a doufají v naprosté zotročení obyvatel Země.

Podle Ickeho máme o jejich existenci řadu důkazů – jak výpovědí svědků, kteří údajně spatřili jejich přeměnu, tak i záznamy o fyzických podobnostech významných osobností s plazy. Je jeho hypotéza zcela nesmyslná, nebo může mít Icke v něčem pravdu?

Foto: Viz popisky
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2023 912
Drobounká dívenka jménem Doris myje v kuchyni nádobí. Když tu se ze zahrady ozve křik jejích mladších bratrů. Slečna proto vyhlédne z okna. A poté úplně ztuhne. Spatří totiž obří postavu od hlavy až k patě zarostlou srstí. „Držela něco, co vypadalo jako mrtvý pes,“ vypoví. Bytost se do dějin zapíše jako Momo. Šlo o příbuzného bigfoota?   Rodiče mají
od 2.12.2023 1.1tis
Na území Demokratické republiky Kongo byl opakovaně hlášen výskyt záhadného tvora. Domorodí obyvatelé jej pojmenovali mahamba. S udávanou délkou až patnáct metrů se prý nejedná o žádného známé zvíře. Jedinou možnost srovnání mají představovat krokodýli. Co je mahamba zač? Mahamby mají být patřičně při chuti. Jak tvrdí legendy, s oblibou napadají na
od 1.12.2023 1.6tis
Bývalý bohatý benediktinský klášter Opatovice nad Labem byl vypleněn v listopadu 1415 Otou z Bergova a Janem Měšteckým z Opočna. Přestože hlavní poklad, přísně střežený v klášterním podzemí, přes veškeré úsilí nakonec údajně objeven nebyl, i tak prý byla kořist z bohatého kláštera veliká. Ota z Bergova měl toto naloupené bohatství ukrýt do spletitého podzemí svého hradu Trosky, kde má být skryto d
od 1.12.2023 2.1tis
Cestování v čase láká lidstvo již odnepaměti. Přestože oficiálně to možné není, tu a tam se objeví zvláštní svědectví lidí, kteří tvrdí, že se do minulosti či budoucnosti podívali. Někteří se tam prý ocitli spontánně, jiní měli k dispozici stroj času. Nejvíce hlášených případů domnělého cestování v čase přitom pochází z anglického města Liverpool. Čím to je? [gallery size="full" ids="134263,13426
od 1.12.2023 2.5tis
Nehostinné místo, kde se teploty pohybují od 40 stupňů pod nulou až po 40 nad nulou a kde na zem dopadá jen minimální množství srážek. Poušť Gobi má také několik stále nerozluštěných tajemství. Mezi ty nejslavnější patří bájný pouštní červ olgoj chorchoj, kterého vám představíme v prvním díle nového seriálu. Ukrývá se tento smrtící tvor hluboko pod rozpáleným pískem?   Večírek je v plném pro
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vymění ho za tanečníka?
nasehvezdy.cz
Vymění ho za tanečníka?
První malé neshody se mají objevovat v manželství herce ze seriálu Pod hladinou Marka Adamczyka (35) a snowboardistky Evy Adamczykové (30). Rivalita v taneční show StarDance jim prý ve vztahu nedělá
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností
Byla jsem až moc sobecká
skutecnepribehy.cz
Byla jsem až moc sobecká
Spíš o tom čteme. Jak někdo neuměl stárnout s noblesou. Já to neviděla, dokud mne všichni neopustili. Jsem žena a ty se chtějí vždy líbit. Nepatřila jsem však mezi ty dámy, které by ve dvaceti nebo i ve třiceti šílely z prvních vrásek. Zde mám genetickou výhodu, v podstatě až ve čtyřiceti jsem si všimla, že tam
Čím pruský kancléř Otto von Bismarck rozzuřil Francouze?
epochaplus.cz
Čím pruský kancléř Otto von Bismarck rozzuřil Francouze?
Zklamání. I tak se dají popsat pocity Francouzů, když Rakousko prohraje v roce 1866 válku s Pruskem. Mnohem raději by byli, kdyby válečné štěstí stálo při Vídni. Pruské vítězství a rychlé uzavření míru mezi oběma zeměmi považují za vlastní selhání. Francouzský císař Napoleon III. (1808–1873) chtěl v tomto sporu hrát prostředníka. Počítal s tím, že si za tuto pomoc
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
epochaplus.cz
Záhadní jezuité v Čechách: Nelegální majetek se v Klementinu nenašel, ale provázela je špatná pověst
Muž v černém hábitu zaklepe na dveře malého zednického domku kousek od Vltavy. Když se z nitra ozve rozpačitá pobídka ke vstupu, vezme za kliku. Cizinec sáhne do kapsy, vytáhne z ní kovově lesklý peníz a přisune ho zedníkovi před oči. „Nechtěl bys další?“ zeptá se. Když zedník kývne, muž ho pobídne, aby si vzal své nástroje a
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
21stoleti.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráz