3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     4x tajemné otázky: Sochy na Velikonočním ostrově, démoni a další
4x tajemné otázky: Sochy na Velikonočním ostrově, démoni a další
od 20.1.2022
2.8tis
Co se ví o sochách díky současným výzkumům? Foto: Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…

Co se ví o sochách díky současným výzkumům? Foto: Pixabay Fenrir neboli Fenrisulfr (také Fenri) je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody. Foto: Pixabay Kolik je pekelných sborů? Foto: Pixabay Mnohé z tajemných hlav mají svá pokračování v podobě kamenných těl. Foto: Pixabay Skutečný superhrdina Phoenix Jones Foto: Torrin Maynard from Seattle / Creative Commons - CC BY 2.0

OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI?

Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se prý, světe div se, anděly!

reklama

Z devíti andělských kůrů totiž udělal stejný počet stolic démonských. Mezi ně patří v pořadí podle důležitosti sestupně tyto řády: Falešní bohové, Duchové lží, Nádoby neřesti, Mstitelé zla, Klamači, Vzdušné síly, Běsové, Udavači a Pokušitelé a svůdci.

Druhá varianta, kterou zmiňujete, byla klasifikována roku 1589 německým katolickým biskupem Peterem Binsfeldem. Jeho rozdělení je založeno na teorii, že každý démon pokouší člověka ke spáchání jednoho smrtelného hříchu.

Těmito démony jsou Lucifer (pýcha), Leviathan (závist), Satan (hněv), Belphegor (lenost), Mammon (lakota), Belzebub (obžerství) a Asmodeus (smilstvo).

Jaké dělení je správné, to se asi nedozvíme, ale je docela dobře možné, že tyto dvě varianty rozdělení démonů nejsou jediné.

Kolik je pekelných sborů? Foto: Pixabay
Kolik je pekelných sborů? Foto: Pixabay

OTÁZKA 2.: SOCHY NA VELIKONOČNÍM OSTROVĚ MAJÍ CELÁ TĚLA POD ZEMÍ. VÍ SE VÍC O TOMTO VÝZKUMU?

Vědci prostudovali kamenné hlavy rozptýlené na vnější straně kráteru Rano Raraku a museli učinit překvapivý, ale očekávaný závěr. Vykopávky u obřích soch totiž ukázaly, že mnohé z tajemných hlav mají svá pokračování v podobě kamenných těl ukrytá pod zemí.

reklama

U mnoha soch je před zraky lidí v zemi ukryto pokračování těla s krkem, pažemi, anebo dokonce celým obřím tělem. Ale stále nevíme proč. Stalo se tak přirozenou cestou, nebo se jedná o záměr záhadných stavitelů těchto unikátních soch?

Jaký byl záměr stavitelů těchto tajemných soch? Foto: Pixabay
Jaký byl záměr stavitelů těchto tajemných soch? Foto: Pixabay

OTÁZKA 3.: KDO BYL VLK FENRIR?

Vlk Fenrir, nebo také Fenrisulfr je bájný živočich, kterého najdeme v severské mytologii. Pochází ze spojení boha Lokiho a ledové obryně Angrbody.

reklama

V mládí tohoto vzpurného vlka prý severští bohové spoutali, neboť se báli jeho rostoucí síly a s tím spojeného vlivu. Jeho údělem pak bylo růst tak dlouho, než pouta povolila. To se také stalo a Fenrir se později začal mstít, a dokonce prý pozřel boha Ódina.

Za to měl být později zabit Ódinovým synem Vídarem. Ať tak či tak, Fenrir se později dostal do mnoha populárních knih a komiksů se severskou a čarodějnickou tematikou. Jeho legenda proto žije dál.

Fenrir neboli Fenrisulfr (také Fenri) je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody. Foto: Pixabay
Fenrir neboli Fenrisulfr (také Fenri) je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody. Foto: Pixabay

OTÁZKA 4.: V AMERICE PRÝ BYL SKUTEČNÁ AVENGER, MASKOVANÝ OCHRÁNCE ZÁKONA,  JE TO PRAVDA?

Spojené státy americké skutečně několikrát zvedl ze židlí tajemný maskovaný superhrdina. Podivínský Phoenix Jones, jak si muž s občanským jménem Benjamin John Francis Fodor nechává říkat, nosí černou masku se zlatými prvky a převlek, který imituje obří svaly.

Časem se stal jednou z nejznámějších figur samozvaných hrdinů, kteří v amerických ulicích „zabraňují“ násilí a trestají nespravedlnost.

Jeho domovem je město Seatlle na západním pobřeží USA. Poslední výstřelek si připsal, když trestal násilníky pepřovým sprejem a jeho samozvaná domobrana byla později ohodnocena dočasnou policejní vazbou.

Často operuje také ve dvojici s pomocníkem, který si nechává říkat The Ghost (Duch) či s vlastní manželkou. Bohužel se zdá, že superhrdinství již nadobro pověsil na hřebík.

Skutečný superhrdina Phoenix Jones Foto: Torrin Maynard from Seattle / Creative Commons - CC BY 2.0
Skutečný superhrdina Phoenix Jones Foto: Torrin Maynard from Seattle / Creative Commons – CC BY 2.0
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 985
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.3tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.0tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční