26. května 1936: Při tragédii řece Dyji v Rakvicích utonulo 31 školáků, jejichž duchové tu prý dodnes straší.
Domů     Náboženství a okultismus
4x tajemné otázky: Sochy na Velikonočním ostrově, démoni a další
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 20.1.2022
2.8tis
Co se ví o sochách díky současným výzkumům? Foto: Pixabay
288
SDÍLENÍ
2.8tis
ZOBRAZENÍ

Zajímá vás, kým byl mytický vlk Fenrir, jak se dělí padlí andělé, nebo zda měla Amerika skutečného superhrdinu? Čtěte dál…

Co se ví o sochách díky současným výzkumům? Foto: Pixabay Fenrir neboli Fenrisulfr (také Fenri) je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody. Foto: Pixabay Kolik je pekelných  sborů? Foto: Pixabay Mnohé z tajemných hlav mají svá pokračování v podobě kamenných těl.  Foto: Pixabay Skutečný superhrdina Phoenix Jones Foto: Torrin Maynard from Seattle / Creative Commons - CC BY 2.0

OTÁZKA 1.: JAK SE ROZDĚLUJÍ PADLÍ ANDĚLÉ A DÉMONI?

Toto členění démonů pochází od anglického okultisty Francise Barretta z přelomu 18./19. století. Právě on stanovil počet pekelných sborů na číslovku 9. Inspiroval se prý, světe div se, anděly! Z devíti andělských kůrů totiž udělal stejný počet stolic démonských.

Mezi ně patří v pořadí podle důležitosti sestupně tyto řády: Falešní bohové, Duchové lží, Nádoby neřesti, Mstitelé zla, Klamači, Vzdušné síly, Běsové, Udavači a Pokušitelé a svůdci. Druhá varianta, kterou zmiňujete, byla klasifikována roku 1589 německým katolickým biskupem Peterem Binsfeldem.

Jeho rozdělení je založeno na teorii, že každý démon pokouší člověka ke spáchání jednoho smrtelného hříchu. Těmito démony jsou Lucifer (pýcha), Leviathan (závist), Satan (hněv), Belphegor (lenost), Mammon (lakota), Belzebub (obžerství) a Asmodeus (smilstvo).

Jaké dělení je správné, to se asi nedozvíme, ale je docela dobře možné, že tyto dvě varianty rozdělení démonů nejsou jediné.

Kolik je pekelných sborů? Foto: Pixabay

OTÁZKA 2.: SOCHY NA VELIKONOČNÍM OSTROVĚ MAJÍ CELÁ TĚLA POD ZEMÍ. VÍ SE VÍC O TOMTO VÝZKUMU?

Vědci prostudovali kamenné hlavy rozptýlené na vnější straně kráteru Rano Raraku a museli učinit překvapivý, ale očekávaný závěr. Vykopávky u obřích soch totiž ukázaly, že mnohé z tajemných hlav mají svá pokračování v podobě kamenných těl ukrytá pod zemí.

U mnoha soch je před zraky lidí v zemi ukryto pokračování těla s krkem, pažemi, anebo dokonce celým obřím tělem. Ale stále nevíme proč. Stalo se tak přirozenou cestou, nebo se jedná o záměr záhadných stavitelů těchto unikátních soch?

Jaký byl záměr stavitelů těchto tajemných soch? Foto: Pixabay

OTÁZKA 3.: KDO BYL VLK FENRIR?

Vlk Fenrir, nebo také Fenrisulfr je bájný živočich, kterého najdeme v severské mytologii. Pochází ze spojení boha Lokiho a ledové obryně Angrbody. V mládí tohoto vzpurného vlka prý severští bohové spoutali, neboť se báli jeho rostoucí síly a s tím spojeného vlivu.

Jeho údělem pak bylo růst tak dlouho, než pouta povolila. To se také stalo a Fenrir se později začal mstít, a dokonce prý pozřel boha Ódina. Za to měl být později zabit Ódinovým synem Vídarem. Ať tak či tak, Fenrir se později dostal do mnoha populárních knih a komiksů se severskou a čarodějnickou tematikou. Jeho legenda proto žije dál.

Fenrir neboli Fenrisulfr (také Fenri) je vlk, nejstarší syn Lokiho a obryně Angrbody. Foto: Pixabay

OTÁZKA 4.: V AMERICE PRÝ BYL SKUTEČNÁ AVENGER, MASKOVANÝ OCHRÁNCE ZÁKONA,  JE TO PRAVDA?

Spojené státy americké skutečně několikrát zvedl ze židlí tajemný maskovaný superhrdina. Podivínský Phoenix Jones, jak si muž s občanským jménem Benjamin John Francis Fodor nechává říkat, nosí černou masku se zlatými prvky a převlek, který imituje obří svaly.

Časem se stal jednou z nejznámějších figur samozvaných hrdinů, kteří v amerických ulicích „zabraňují“ násilí a trestají nespravedlnost. Jeho domovem je město Seatlle na západním pobřeží USA. Poslední výstřelek si připsal, když trestal násilníky pepřovým sprejem a jeho samozvaná domobrana byla později ohodnocena dočasnou policejní vazbou.

Často operuje také ve dvojici s pomocníkem, který si nechává říkat The Ghost (Duch) či s vlastní manželkou. Bohužel se zdá, že superhrdinství již nadobro pověsil na hřebík.

Skutečný superhrdina Phoenix Jones Foto: Torrin Maynard from Seattle / Creative Commons – CC BY 2.0
Foto: Pixabay, Creative Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 377
U zrodu náboženského směru mormonismu stál nejen zakladatel Joseph Smith, ale i anděl Moroni. Kdo byla záhadná bytost, která se v roce 1823 zjevila Josephovi Smithovi? V současné době je významná trojice mormonských společenství. Jedná se o Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, Kristovu komunitu a Fundamentalistickou Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Ačkoli je mormonismus historicky […]
od Mirek Brát 25.5.2022 1.2tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 1.5tis
Na Jesenicku, jež tehdy spadá do Niského knížectví s hlavním městem Nisou (dnešní Polsko) dojde roku 1622 k prvnímu obvinění z čarodějnictví, které strhne lavinu dalších obvinění, mučení a poprav.     Jesenický pastýř Kryštof Schmied obviní svou manželku Barboru z toho, že očarovala jejich dobytek i jeho, způsobila jim nemoc a údajně měla mít […]
od Adriana Vojtíšková 24.5.2022 2.1tis
Šumperk, označovaný za „bránu Jeseníků“, má svou oběť honu na čarodějnice. Je jí Marina Schuchová (†1678), obviněná roku 1678 z čarodějnictví za to, že ukradla v kostele hostii.     Stará babská pověra totiž říká, že když přidáte krávě do krmení hostii, bude dojit víc mléka. Pověrčivá žebračka Schuchová z Vernířovic jde tedy na Květnou […]
od Eva Soukupová 23.5.2022 2.4tis
Podle některých svědectví italské světec Pio z Pietrelciny levitoval a měl také schopnosti jasnozřivosti a bilokace, která mu umožňovala být na dvou místech zároveň. Nejvíce kněze proslavila jeho stigmata. Krvácení z ran Kristových se u něj objevuje dlouhých 40 let a vysvětlit ho nedokáží ani zarytí skeptikové. Italský kněz svatý Pio z Pietrelciny (1887–1968), vlastním […]