Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

8 nejstrašidelnějších hřbitovů světa

V lepším případě odsud lidé prchají k smrti vyděšení. V tom horším mohou dokonce přijít k úrazu. Na vině jsou prý útoční duchové! Těmto nejděsivějším hřbitovům je lepší se vyhnout…

HŘBITOV NANEBEVZETÍ: PŘÍZRAČNÁ STOPAŘKA MIZÍ Z AUT

Chicago, USA

Právě zde se odehrává a stále opakuje světoznámý příběh přízračné stopařky. Blonďatá kráska v bílých tanečních šatech v noci stopuje u silnice a těm, kteří ji nabídnou svezení, v blízkosti hřbitova za jízdy mizí z auta!

Po jednom z takových incidentů dalšího dne jsou mříže u vstupní brány hřbitova pokroucené a jsou do nich záhadným způsobem vypáleny otisky lidských dlaní. Roztáhnout tlustou mříž by přitom vyžadovalo nadlidskou sílu.

Jde o dílo ducha? Mnozí věří, že ano. Podle legendy jde o ducha jisté Mary, která se vracela v noci z tančírny, ale zemřela poté, co ji neznámý řidič srazil a z místa nehody ujel.

Odpočívá zde tajemná stopařka?
HŘBITOV HIGHGATE: SATANISTÉ OŽIVILI UPÍRA

Londýn, Anglie

Odpočívá zde na 170 000 mrtvých. A je tu také celá řada přízraků, které klid údajně ještě nenašly. Mnoho z nich jen smutně hledí k branám hřbitova, jako by tesknily po životě, který už nikdy nebudou žít.

Černá vdova, které nelze vidět do tváře, tu pyká zde za vraždu svého manžela. Mezi náhrobními kameny se prohání duch šílené staré ženy a za žalostného nářku hledá děti, které zavraždila. Vůbec nejděsivější je ale postava více než dvoumetrového muže ve staromódním oděvu.

Má jít o místního upíra, neznámého šlechtice, který byl na hřbitov převezen z Rumunska počátkem 18. století. V 70. letech 20. století ho prý probudili místní satanisté. Od té doby se na hřbitově opakovaně objevují těla mrtvých lišek bez zjevné příčiny smrti či otevřené hroby, které vypadají, jako by z nich někdo vylezl!

Je to dílo záhadného upíra?

Duchové smutně hledí k branám hřbitova.
GREYFRIARS KIRKYARD: DUCH PRÁVNÍKA NAPADÁ KOLEMJDOUCÍ

Edinburg, Skotsko

Za přezdívkou „Krvavý Mackenzie“ se skrývá skotský právník George Mackenzie (1636–1691) a tvůrce prvního evropského koncentračního tábora, který nechal uvěznit asi 1200 presbyteriánů, z nichž mnoho pochopitelně zemřelo.

Jeho duch byl zřejmě probuzen v roce 1998, kdy se do hrobky právníka vloupal bezdomovec hledající přístřeší. Od tohoto dne jsou však v blízkosti hrobky zaznamenány stovky podivných událostí. Mezi nimi figurují fyzické útoky neviditelných sil na toho, kdo se k hrobce jen přiblíží.

Od narušení hrobky do současnosti bylo zdokumentováno více než 500 případů napadení neznámou silou. Návštěvnici si nejvíc stěžují na modřiny, škrábance či otisky zubů. Mnoho z nich začaly neviditelné ruce brutálně škrtit.

V okolních domech začne dokonce docházet k silným projevům poltergeista. Hrobku před lety navštívil i exorcista, ale vymítání v obavách o život přeruší!

Mauzoleum Goerge Mackenzieho
WADI-US-SALAAM: Z HROBŮ SE OZÝVAJÍ ZVUKY

Nadžaf, Irák

V šíitském svatém městě se na ploše osmi kilometrů čtverečních rozprostírá největší hřbitov světa. V současnosti tu odpočívá asi pět milionů těl, z nichž některá tu leží už 1400 let. Přes den je tu poměrně rušno, ale po setmění se za jeho brány téměř nikdo neodváží.

Živí, kteří nestačili odejít včas, tu prý slýchají kroky, hlasy a někdy dokonce zaslechnou i pohyb ve velkých hrobkách! Jsou to duše mrtvých, kteří ani na posvátném hřbitově nedošli klidu? Tomu místní nevěří.

Wadi-Us-Salaam je totiž muslimský hřbitov a podle jejich učení na zemi po smrti nezůstane jediná bloudivá duše, všechny jsou bez výjimky odvedeny do posmrtného života. Tajemné jevy tedy připisují džinům, neviditelným entitám, které na planetě žijí společně s lidmi.

Na hřbitově Wadi-Us-Salaam leží miliony těl.
BACHELOR’S GROVE: ZA ÚPLŇKU VYCHÁZÍ BÍLÁ PANÍ Bremen, USA

Pohřebiště vzniklo zřejmě v první polovině 19. století a sloužilo evropským imigrantům, kteří do Ameriky přišli hledat štěstí. Dnes je častým cílem paranormálních vyšetřovatelů, protože se tu odehrává řada podivných úkazů.

Nejčastější jsou světelné koule vznášející se nad náhrobky a přízračný vůz, se kterým se řidiči na přilehlé silnici vždy málem srazí. Přízračná žena v bílém s dítětem v náruči se zjevuje za úplňku a po celém hřbitově jsou vídány postavy v mnišském rouchu.

V roce 1991 jeden z vyšetřovatelů našel na snímcích pořízených na hřbitově, viditelnou ženskou postavu sedící na jednom z hrobů. Když fotka vznikla, nikoho na místě neviděl. Spekuluje se, že mohlo jít právě o zdejší bílou paní.

Hřbitov Bachelor’s Grove na předměstí Chicaga.
GREAT HILL: DUCH BEZRUKÉHO SPRÁVCE ŠKRÁBE AUTA

Seymour, USA

Někdejší správce hřbitova, který měl místo ruky hák, dobrovolně ukončil svůj život, když se oběsil na stromě hned vedle hřbitova. Brzy poté si začali návštěvníci všímat, že když zastaví svoje auto právě pod tímto stromem, zhasne mu motor a začnou se ozývat strašidelné zvuky, jako by hákem kdosi škrábal po střeše vozu.

Na fotografiích hřbitova se hojně objevují orby či záhadné mlžné útvary a často tu lze zaslechnout tajemné zvuky či hlasy.

„Po setmění vstup zakázán,“ hlásí cedule na hřbitově.
GOODLEBURG: PŘÍZRAK MLADÉHO MUŽE VYHÁNÍ NÁVŠTĚVNÍKY

Wales, USA

Na hřbitov v Jižním Walesu v americkém státě New York se přestalo pohřbívat v roce 1927. Od té doby se vynořilo množství příběhů o tom, co lidé na hřbitově zažili. Některé mluví o pozorování ženy v bílém, která se zjevuje na silnici u hřbitova.

Dalším se zjeví normálně vypadající asi dvacetiletý mladík s kudrnatými vlasy, který dělá vše proto, aby z místa okamžitě odešli. Ovšem zmizí v okamžiku, kdy se ho někdo pokusí dotknout. Mezi další často popisované jevy patří závan silného větru, který je následován dětským pláčem, a světelné koule, které se objevují na nočních fotografiích.

Co se děje na hřbitově Goodleburg?
NOUTONICKÝ HŘBITOV: MRTVÍ ZDE ŠEPTAJÍ I NAŘÍKAJÍ

Noutonice, Česko

Jen pár kilometrů za Prahou leží nejstrašidelnější český hřbitov. Na něm lze po setmění pozorovat celou škálu paranormálních jevů. Temné stíny se míhají mezi náhrobky nebo se dokonce náhrobní kameny samy pohybují.

Od hrobu se sousoším muže a ženy i některých dalších hrobů se ozývá šepot. Zaznamenány byly i zvuky kroků a zlověstný křik či nářek připomínající raněné zvíře. Vzácností nejsou ani záhadná světla. Světelné koule se prý v noci vznášejí mezi hroby a někdy prý hřbitov pokrývá podivná světélkující mlha.

Sousoší na noutonickém hřbitově

Foto: Wikimedia Commons, highgatecemetery.org, mapy.cz (Jirka Aquila), Youtube (geobeats)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Lupénka se vyléčit nedá, ale…
panidomu.cz

Lupénka se vyléčit nedá, ale…

Pokud máte s touto nepříjemnou nemocí...
Raz, dva, tři, čtyři… The Wave!
rezidenceonline.cz

Raz, dva, tři, čtyři…...

Při pohledu z ulice Mornigside ve Venice,...
LEPŠÍ.TV? Televize pro opravdové gurmány!
tisicereceptu.cz

LEPŠÍ.TV? Televize pro...

Recepty i televizní hvězdy na jednom talíři! Jako by se...
Proč komunisté přejmenovali město Zlín na Gottwaldov?
epochaplus.cz

Proč komunisté přejmenovali...

Zatímco v Sovětském svazu se v době...
Zlín: Baťa všude, kam se podíváš
epochanacestach.cz

Zlín: Baťa všude, kam se...

Východomoravská metropole...
Věří i nadále svému novému partnerovi?
nasehvezdy.cz

Věří i nadále svému novému...

Ačkoli se zdá, že někdejší...
Než prozřela, léta si lhala do kapsy
nasehvezdy.cz

Než prozřela, léta si lhala...

Traumatické dětství,...
První vodíkový vrtulník dostává obrysy
iluxus.cz

První vodíkový vrtulník...

Za duchovního otce letectví je právem...
Pomluva všechno zničila
skutecnepribehy.cz

Pomluva všechno zničila

Nechápu, jak mohou být lidé...
Lidé s epilepsií přestávají kvůli nemoci sportovat: Ale zbytečně
epochaplus.cz

Lidé s epilepsií přestávají...

Máte epilepsii, raději nesportujte, je to nebezpečné...
Suché ponoření: Francouzi zkoumají vliv vesmíru na ženské tělo
21stoleti.cz

Suché ponoření: Francouzi...

Ruku v ruce s vývojem vesmírných technologií...
Nejslavnější filmové automobily. Znáte je všechny?
epochalnisvet.cz

Nejslavnější filmové...

Hrdinové akčních filmů jsou sekáči...