Nad hladinou jezera Loch Ness se objeví dlouhý a mohutný krk, zakončený malou hlavou. Rybář, který se nachází asi 50 metrů od záhadné nestvůry, málem úlekem spadne do vody!
Spatřil reálného živočicha, který přežil z dávných dob, nebo přízrak z paralelních světů?
Slavnou skotskou nestvůru a její příběh byl již popsán tolikrát, že se k němu není třeba dlouze vracet.
Většina badatelů předpokládá, že pokud by podobný tvor vskutku ve skotském jezeře žil, tak by se zřejmě jednalo o přeživšího plesiosaura, nebo jinou unikátní „živoucí fosilii“.
Jak však objasnit – pokud nejde o mýtus – že je údajný netvor v tomto jezeře spatřen velmi nepravidelně? Navíc by se v něm populace takto velkých živočichů, nutná pro jejich dlouhodobé přežití a rozmnožování, zřejmě dlouho neuživila!
První variantu nabízí hypotéza, že tito záhadní tvorové umí nějakým způsobem proplout ven z jezera do blízkého Severního moře, a poté zase zpět (v tomto případě by to vysvětlovalo spatření podobných tvorů „typ plesiosaurus“ v oceánech – pozn. redakce). Existuje však prý i jiné řešení…
Co když vůbec nejde o hmotné bytosti, ale o jakési fantomy, či přízraky z jiných světů?!
Nad touto alternativou uvažuje i proslulý český záhadolog a spisovatel Ivan Mackerle (1942 – 2013), který se ke skotskému jezeru kdysi vypravil se svou expedicí.
„Prastaré severoskotské ságy mluví o tom, že krajina kolem Loch Ness byla obývána ďábly, démony a duchy vyvražděných skotských klanů…To, že i Nessie se v těchto místech nejčastěji objevuje, je pro ně potvrzením jejich představ o nadpřirozeném původu nestvůry, “ napsal Mackerle.
Může na této fantastické myšlence cosi být? Je snad Lochneska pouhým zjevením z paralelních realit, nebo jakýmsi fantomem „odjinud“?