Psal se rok 1988, když se britská cestovatelka Julie Wardová vydala na vytoužený výlet do africké Keni, kde chtěla především fotografovat divoká zvířata. Jednalo se o její poslední cestu v životě…
Cestu si schválně načasovala tak, aby se mohla stát svědkem působivého migračního období v oblasti rezervace Maasi Mara. Cena za nádherné snímky však byla až příliš vysoká.
Na začátku září se k jejím rodičům dostala zpráva, že Julie zmizela neznámo kam, což jejího otce donutilo nasednout do nejbližšího letadla a vyrazit do Keni, kde o několik dní nalezl její znetvořené ostatky.
Podle oficiálního tvrzení Wardovou nejspíše napadli a sežrali lvi, jinak se však keňská vláda neměla k detailnějšímu vyšetřování, což vedlo k řadě různých teorií a drbů o jejím skonu.
Jenže její otec to tak nenechal a investoval mnoho času i peněz, aby případ řádně dořešil. A jak se ukázalo, lvi v tom byli pravděpodobně nevinně.
Nalezené části těla byly totiž ohořelé a nalezená noha byla podle britského patologa odseknuta mačetou. A tak bylo čím dál tím pravděpodobnější, že se jednalo o vraždu.
Otec Julie John Ward ovšem nepolevoval, nadále jezdil do Keni a investoval ohromné částky do vyšetřování, aby dohnal pachatele před soud. Prvními podezřelými se stali dva strážci parku, které však soud shledal nevinnými.
Jako další skončil před soudem šéf správy parku Simon Makallah, který byl ovšem též prohlášen za nevinného.
Zlom v celém případu mohla učinit výpověď důstojníka keňské tajné služby z roku 2004, podle kterého ženu znásilnili a zabili tři muži, načež on nepomohl ze strachu o život…
Případ je v současnosti znovu otevřen s tím, že se britská policie snaží využít nejmodernějších technologií, aby dokázala po čase odhalit skutečného pachatele tohoto hrůzného činu.