Obrazy prastarých dob se v naší mysli utvářejí podle vědeckých teorií, vytvořených na základě archeologických nálezů nebo záznamů ve starých knihách. Jenže co s objevy a zápisy, které vybočují z naučených představ?
Možnost, že část oficiálně prezentované lidské historie může být jen virtuální realitou, nalezneme i v Knize knih!
V 19. kapitole Genesis (první kniha Bible) nalezneme popis zničení měst Sodomy a Gomory, která měla údajně ležet u pobřeží Mrtvého moře (dnešní Izrael): „A Hospodin dštil na Sodomu a na Gomoru sirou a ohněm od Hospodina s nebe.
A podvrátil ta města i všecku tu rovinu, všecky také obyvatele těch měst, i všecko, což roste z země.“ (Gen 19:24, 19:25). Jedná se o vymyšlenou událost, nebo o skutečnost? Bůh se prý rozhodne města zničit, neboť jejich obyvatelé jsou velcí hříšníci.
Zachráněn má být pouze spravedlivý Lot a jeho rodina. Podle Bible jsou do Sodomy vysláni dva andělé (někdy uváděni také jako poslové), aby Lota i s rodinou odvedli pryč.
Jsou tito „poslové“ lidmi z neznámé technicky vyspělé civilizace, kteří přicházejí zachránit Lota? Možná disponují zbraněmi, které použijí proti bezbožné, agresivní „chásce“ ze Sodomy a Gomory:
„A ty muže, kteříž byli přede dveřmi domu, ranili slepotou velikou…“ (Gen 19:11). Popisuje Bible účinky nějakých vyspělých zbraní, které dokážou oslepit útočníky?
Podobné oslepující světelné zbraně – laserové emitory – používala v 80.letech minulého století i britská armáda! Podivný je také samotný popis zničení obou biblických měst. V Genesis se píše, že zkáza přichází z nebe. Co mohlo být příčinou?
Možná šlo o dopad meteoritu (či meteoritů), který způsobil požáry a zápach vzdáleně podobný štiplavému puchu síry.
ATOMOVKA NAD SODOMOU?
Mohly být Sodoma a Gomora zničeny atomovými zbraněmi, jak se domnívají někteří badatelé? Zmiňovaná síra je totiž běžnou součástí výbušnin, mezi něž patří střelný prach – a navíc některé typy bomb způsobují rozsáhlé požáry!
Pokud jsou Sodoma a Gomora vyvráceny a téměř všichni jejich obyvatelé umírají, vypovídá to o velké katastrofě. O silném požáru by mohla svědčit i tragická smrt Lotovy ženy, která je při odchodu ze Sodomy městu nejblíže.
„I ohlédla se žena jeho, jduc za ním, a obrácena jest v sloup solný,“ (Gen 19:26). Má zmínka o solném sloupu odkazovat na oblast Mrtvého moře, která je známa svými solnými ložisky?
Anebo je označení „solný sloup“ neumělým vyjádřením pro zuhelnatělé, ztuhlé a popraskané tělo, spálené při explozi jaderné, nebo jiné ničivé bomby? Disponovaly snad starověké civilizace mnohem pokročilejší technikou, než si myslíme?
Petr Koutský