Přírodní katastrofy mohou způsobit obrovské škody a ztráty na životech. Co když ale dojde ke katastrofě cíleně. Je to možné?
Zemětřesení v Indickém oceánu v roce 2004 patřilo mezi ty nejsilnější vůbec. Dne 26. prosince 2004 zasáhlo oblast západního pobřeží ostrova Sumatra, po kterém následovala vlna tsunami.
Ničivá vlna se dostala na většinu pobřeží pevniny, sousedící s Indickým oceánem. Jednalo se o třetí nejsilnější a zároveň nejdelší zemětřesení zaznamenané seismografem, které trvalo až 10 minut.
Došlo při něm dokonce k rozvibrování celé planety Země, která se posunula o 1 centimetr a vyvolala zemětřesení až na Aljašce.
ZEMĚTŘESENÍ ZVEDLO VODU
Epicentrum hlavního zemětřesení se nacházelo přibližně 160 km od západního pobřeží severní Sumatry v hloubce 30 km pod úrovní moře. Na pobřeží klesla hladina moře nejprve neobvykle nízko, poté následovaly vlny, které narostly do výšky až 35 metrů.
Nejvíce postiženou zemí se stala Indonésie, kde se počet obětí vyšplhal k 170 000. Nejvzdálenější známá oběť vlny se nacházela v Jihoafrické republice, 8000 kilometrů od epicentra.
TSUNAMI BOMBA
Záhadou zůstává, proč nepřišlo varování před touto událostí, když jsou v dnešní době moderní seismografické přístroje schopny zemětřesení včas rozpoznat.
To vedlo konspirátory k závěru, že v Indickém oceánu nedošlo k přírodní katastrofě, ale výbuchu nové zbraně. Na tzv. tsunami bombě prý měla pracovat novozélandská armáda už od 2. světové války.
O tento výzkum se pak zajímaly zejména Spojené státy a Velká Británie. Velmi zajímavé je, že měsíc před osudným dnem začalo docházet k hromadnému úhynu delfínu a velryb.
MŮŽE ZA TO ZBRAŇ NA ALJAŠCE?
Další teorie hovoří o známém zařízení HAARP, které mohlo způsobit zemětřesení pomocí elektromagnetického vysílání. Důvodem měla být kontrola zásob ropy v provincii Aceh, kterou měl nařídit americký prezident Bush.
Podle některých záchranářů, kteří jako první zasahovali na místě, přišla do provincie Aceh armáda amerického námořnictva s rozkazem usnadnit autonomii oblasti s bohatými zásobami nafty a nezávislost na indonéské vládě. Následně také došlo k jednání o výhodném ropném obchodu se Spojenými státy.