Skip to content

Anglický hrad Warwick. Krásná, avšak strašidelná, historická památka

Více než tisíciletou historii má za sebou anglický hrad Warwick ležící v panství Warwickshire. Kromě toho, že patří mezi nejvýznamnější britské památky, se hrad také řadí mezi nejstrašidelnější místa ve Velké Británii.

Lidé se v něm často setkávají například s duchy zvířat.

Mnoho návštěvníků už v hradu zahlédlo třeba proslulého černého psa, který se za nimi plížil chodbami. Pes měl kdysi patřit ženě jménem Moll Bloxham, která byla veřejně potrestána za krádeže. Duch psa však nepatří mezi ty nejzajímavější.

Z nejasných důvodů lidé na hradě Warwick vídají také zjevení nejrůznějších exotických zvířat, které zde kdysi místní páni chovali. Patří mezi ně mravenečník, slůně nebo pštros emu, jehož duch podle oblíbené legendy naháněl po chodbách vyděšeného kněze.

STRAŠÍ TU ZVÍŘATA I LIDÉ

Hrad ale neobývají pouze zjevení zvířat. Setkat se zde můžete také s duchem Sira Fulka Grevilla, který straší v jedné z věží hradu, ve které ho zabil jeho sluha poté, co se dozvěděl, že ho šlechtic nezačlenil do své závěti. Zděšený sluha se poté rozhodl skoncovat i se svým životem. Lidé, kteří věž navštíví, tak dodnes slýchají hádku dvou mužů, která jakoby vycházela ze zdí. Obrys postavy Fulka Grevilla zase lidé vídají v chodbě vedoucí k hradní kapli.

V hradním sklepení mělo dokonce dojít k několika přímým kontaktům lidí s nadpřirozenými entitami. Mnoho návštěvníků tvrdí, že zde cítili, jakoby do nich někdo strkal nebo je chytal za ruku. Další zase měli neodbytný pocit, že jsou pozorováni, nebo naopak sami spatřili podivné světélkující koule nebo stínové figury.

Foto: viz galerie
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články