Zdánlivě to vypadá jako romantické místo předurčené k pravidelným relaxačním procházkám. To však nemůže být vzdálenější realitě.
Ve skutečnosti si japonský les Aokigahara vysloužil přezdívku „les sebevrahů“, protože se v něm připravily o životy stovky lidí a jejich počet se nadále zvyšuje!
Les se nachází na severozápadním úpatí hory Fudži. Místní o něm tvrdí, že je propojen s démony a i proto ho vyhledávají sebevrazi, pro které je pohled na krásnou hustou zeleň tím posledním, co v životě spatří.
Se statistikou čítající zhruba 100 mrtvých ročně je Aokigahara hned po mostu Golden Gate Bridge v Kalifornii na druhém místě co do počtu sebevražd.
O tom, jak děsivě běžnou záležitostí se odklízení těl v oblasti stalo vypovídá i skutečnost, že je sem od roku 1970 pravidelně vysílána skupina lidí vyhledávající a pohřbívající těla.
Že je situace skutečně vážná dokazují také cedule okolo lesa, na kterých stojí texty typu: „Vzpomeňte si na svoje děti a na svoji rodinu“, nebo „Život je drahocenný dar, který vám dali vaši rodiče.“ Podle všeho se tak podaří alespoň některé příchozí odradit od úmyslu se v lese zabít.
Navíc bylo okolí vybaveno bezpečnostními kamerami a pravidelně to tu navštěvují policejní hlídky.
Neblahá pověst lesa sem pochopitelně táhne početné davy turistů a bohužel také zlodějů, kteří se snaží nalézt těla dříve než úřady a obrat je o zbylé cennosti. Aokigahara se dokonce opakovaně stala inspirací filmařům i dalším umělcům.
Jedná se například o japonský snímek Aokigahara (2012), americké drama The Sea of Trees (2015) a americký horor Les sebevrahů z roku 2016. Jako inspiraci použil les i velšský hudební skladatel John Cale při tvorbě písně „Nookie Wood“ ze svého alba Shifty Adventures in Nookie Wood.