4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Australský dům zázraků: Dává v něm o sobě vědět zesnulý syn?
Australský dům zázraků: Dává v něm o sobě vědět zesnulý syn?
od 29.6.2022
3.1tis
Dějí se občas reálné zázraky? FOTO: Unsplash
316
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Všechno to začíná roku 2006 v třípokojovém domku na předměstí australského Sydney. George a Lina Tannousovi tu vedou poklidný život spolu se svým sedmnáctiletým synem Mikem. V září ale rodinu zasáhne strašlivá zpráva – Mikea srazilo auto a zemřel. Pak se začnou dít nevysvětlitelné věci…

Dějí se občas reálné zázraky? FOTO: Unsplash Žena po návštěvě domu zázračně otěhotní. FOTO: Pixabay Dostáváme někdy znamení shůry? FOTO: Unsplash

Rodiče jsou zdrceni ztrátou jediného dítěte a při svém zoufalství nacházejí, coby silně věřící, útěchu pouze v modlitbách. Přesně 40 dní po nehodě se ale u nich doma začnou dít zvláštní věci.

reklama

Lina sedí v Mikeově pokoji, milovaný syn jí chybí tak moc, že cítí skoro až fyzickou bolest. Najednou si na zdi nad postelí všímá něčeho, co připomíná malý třpytivý diamant. Když k tomu přijde blíž, zjišťuje, že to je spíš jakýsi gel nebo olej.

Netuší, odkud se tam vzdal. V dalších dnech si této hmoty všímá i jinde po bytě, hlavně kolem náboženských ikon, Mikeových zarámovaných fotek a míst, které měl v domě nejraději. To už ale nejde jen o kapky, nasáklé jsou tím celé stěny, částečně také strop.

Od stavařů rodina nedostává žádné racionální vysvětlení, nikdo neví, proč se to děje. A tak se manželům na mysl vkrádá otázka: Komunikuje snad s námi syn z onoho světa?

Žena po návštěvě domu zázračně otěhotní. FOTO: Pixabay
Žena po návštěvě domu zázračně otěhotní. FOTO: Pixabay

Zvláštní sen

George Tannous si vzpomíná, že asi dva týdny před tragédií Mike vyprávěl o snu, který se mu zdál.

Prý se v něm zjevila Panna Marie, prováděla ho nebem a říkala, že „tam na něj čekají úžasné věci.“ To, že jejich syn nezmizel ve věčné nicotě manželům Tannousovým napovídají i nápisy či náčrty, které se na zdech samy od sebe objevují – Mikeovo datum narození, jeho jméno, náboženské motivy.

Tannousovi dospívají k přesvědčení, že dostávají boží znamení, Mike žije v místě, kam za ním prozatím nemohou.

Informace se rozkřikne po okolí i v médiích, „Dům zázraků“, jak se domku Tannousových přezdívá, chce vidět spoustu lidí v nouzi, doufajících ve spatření božího znamení. Jedna žena tvrdí, že podle lékařů nikdy nemohla mít děti.

reklama

Krátce po návštěvě zde se jí ale konečně povede otěhotnět! Další dáma si onu podivnou gelovitou hmotu ze stěn namaže na pokožku a prý jí to vyléčí rakovinu. Podobných případů se vyrojí desítky.

Jde tady snad o davovou psychózu, či podivný placebo efekt, kdy se návštěvníci uzdravují čistě proto, že tomu tak pevně věří?

Dostáváme někdy znamení shůry? FOTO: Unsplash
Dostáváme někdy znamení shůry? FOTO: Unsplash

Nemáme tušení

Mikeův otec má o vysvětlení událostí jasno. „Můj syn je prostředníkem mezi Bohem a námi. Vyléčil tady tolik lidí, jeho duše zůstává s námi. Vždy miloval Ježíše i Boha, nemám pochyb o tom, že tohle je zázrak,“ zalyká se dojatý Tannous starší.

reklama

Skeptici samozřejmě dům i záhadnou hmotu podrobují detailnímu zkoumání. Co zjistí? Nejde o podvod ani o prosakující strop! Jsou si nakonec jistí jen složením neznámé substance – obsahuje vodu, zlato a „bezpečné množství uranu“ (radioaktivní prvek – pozn. red.).

Ale proč by něco takového teklo někomu ze zdí? Nemožnost vysvětlit původ této husté kapaliny jen posilnila celou božskou auru kolem domu. Tannousovi dál vítají návštěvníky, neberou za to od nich žádné peníze ani jiné příspěvky, nehledají slávu v médiích.

Upřímně věří, že jde o zázrak a chtějí po církvi, aby zvážila, jestli by jejich syn neměl být kanonizován, tedy prohlášen za svatého. Prokáže se někdy, že za neuvěřitelnými vyléčeními stál skutečně on?

Lokalita:
reklama
Související články
od 1.12.2022 1.4tis
Pentagram je notoricky známý symbol, v minulosti měl ale několik jiných významů než s jakými si ho spojujeme dnes. Máme si na něj dávat pozor nebo nás může chránit?   Pravěký člověk kreslí na stěnu jeskyně mamuta. Na té představě není nic zvláštního. Někoho by ale mohlo překvapit, kdyby stejný zarostlý předchůdce dnešních lidí ohořelým klackem nam
od 1.12.2022 2.7tis
I antické Řecko má své tajné společnosti, zasvěcení a kulty. Nejznámější z nich jsou eleusinská mystéria, která zahrnovala vyčerpávající celonoční rituály spojené s pitím omamných nápojů. Najdeme ale i kulty mnohem temnější, které vyžadovaly od účastníků o poznání větší oběti – například vlastnoruční kastraci! Když se řekne náboženství starého Řeck
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112
od 29.11.2022 3.1tis
 Ačkoliv by ji na vlastní oči měl spatřit každý věřící, za dveře svatyně se téměř nikdo nedostane. Posvátnou stavbu s nejistou minulostí obklopuje řada tajemství. Není známo, kdo ji vybudoval či k jakému účelu a mnoho otázek obestírá také záhadný černý kámen zasazený ve zdi svatyně. Když se muslim modlí, otáčí se vždy čelem k Mekce, posvátnému městu islá
od 25.11.2022 3.1tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční