18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Náboženství a okultismus
Australský dům zázraků: Dává v něm o sobě vědět zesnulý syn?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 29.6.2022
3.1tis
Dějí se občas reálné zázraky? FOTO: Unsplash
316
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Všechno to začíná roku 2006 v třípokojovém domku na předměstí australského Sydney. George a Lina Tannousovi tu vedou poklidný život spolu se svým sedmnáctiletým synem Mikem. V září ale rodinu zasáhne strašlivá zpráva – Mikea srazilo auto a zemřel. Pak se začnou dít nevysvětlitelné věci…

Dějí se občas reálné zázraky? FOTO: Unsplash Žena po návštěvě domu zázračně otěhotní. FOTO: Pixabay Dostáváme někdy znamení shůry? FOTO: Unsplash

Rodiče jsou zdrceni ztrátou jediného dítěte a při svém zoufalství nacházejí, coby silně věřící, útěchu pouze v modlitbách. Přesně 40 dní po nehodě se ale u nich doma začnou dít zvláštní věci. Lina sedí v Mikeově pokoji, milovaný syn jí chybí tak moc, že cítí skoro až fyzickou bolest.

Najednou si na zdi nad postelí všímá něčeho, co připomíná malý třpytivý diamant. Když k tomu přijde blíž, zjišťuje, že to je spíš jakýsi gel nebo olej. Netuší, odkud se tam vzdal. V dalších dnech si této hmoty všímá i jinde po bytě, hlavně kolem náboženských ikon, Mikeových zarámovaných fotek a míst, které měl v domě nejraději.

To už ale nejde jen o kapky, nasáklé jsou tím celé stěny, částečně také strop. Od stavařů rodina nedostává žádné racionální vysvětlení, nikdo neví, proč se to děje. A tak se manželům na mysl vkrádá otázka: Komunikuje snad s námi syn z onoho světa?

Žena po návštěvě domu zázračně otěhotní. FOTO: Pixabay

Zvláštní sen

George Tannous si vzpomíná, že asi dva týdny před tragédií Mike vyprávěl o snu, který se mu zdál. Prý se v něm zjevila Panna Marie, prováděla ho nebem a říkala, že „tam na něj čekají úžasné věci.“ To, že jejich syn nezmizel ve věčné nicotě manželům Tannousovým napovídají i nápisy či náčrty, které se na zdech samy od sebe objevují – Mikeovo datum narození, jeho jméno, náboženské motivy.

Tannousovi dospívají k přesvědčení, že dostávají boží znamení, Mike žije v místě, kam za ním prozatím nemohou. Informace se rozkřikne po okolí i v médiích, „Dům zázraků“, jak se domku Tannousových přezdívá, chce vidět spoustu lidí v nouzi, doufajících ve spatření božího znamení.

Jedna žena tvrdí, že podle lékařů nikdy nemohla mít děti. Krátce po návštěvě zde se jí ale konečně povede otěhotnět! Další dáma si onu podivnou gelovitou hmotu ze stěn namaže na pokožku a prý jí to vyléčí rakovinu.

Podobných případů se vyrojí desítky. Jde tady snad o davovou psychózu, či podivný placebo efekt, kdy se návštěvníci uzdravují čistě proto, že tomu tak pevně věří?

Dostáváme někdy znamení shůry? FOTO: Unsplash

Nemáme tušení

Mikeův otec má o vysvětlení událostí jasno. „Můj syn je prostředníkem mezi Bohem a námi. Vyléčil tady tolik lidí, jeho duše zůstává s námi. Vždy miloval Ježíše i Boha, nemám pochyb o tom, že tohle je zázrak,“ zalyká se dojatý Tannous starší.

Skeptici samozřejmě dům i záhadnou hmotu podrobují detailnímu zkoumání. Co zjistí? Nejde o podvod ani o prosakující strop! Jsou si nakonec jistí jen složením neznámé substance – obsahuje vodu, zlato a „bezpečné množství uranu“ (radioaktivní prvek – pozn.

red.). Ale proč by něco takového teklo někomu ze zdí? Nemožnost vysvětlit původ této husté kapaliny jen posilnila celou božskou auru kolem domu. Tannousovi dál vítají návštěvníky, neberou za to od nich žádné peníze ani jiné příspěvky, nehledají slávu v médiích.

Upřímně věří, že jde o zázrak a chtějí po církvi, aby zvážila, jestli by jejich syn neměl být kanonizován, tedy prohlášen za svatého. Prokáže se někdy, že za neuvěřitelnými vyléčeními stál skutečně on?

Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 17.8.2022 657
Japonsko není spojováno jen s karatem. Na jeho území se rozvíjejí i jiná bojová umění. Jejich podoba je přitom velmi rozmanitá.     Specifický výraz má především aikidó a džiu-džitsu. Jde totiž o sporty, které staví na jemných a neagresivních technikách zápolení. Aikidó je založeno na bojové technice, která využívá soupeřova pohybu. Obrana tak přechází […]
od Mirek Brát 16.8.2022 2.5tis
Jako derviš je nejčastěji označován stoupenec mystického islámského řádu. Pro derviše byl základním imperativem život v chudobě. Když to však bylo nutné, derviši uměli i čarovat a konat zázraky! Derviš se snažil přiblížit Bohu především prostřednictvím individuálních ctností. Tradiční formou božské cesty byla též askeze. S derviši je spojován i zvláštní vířivý tanec, během kterého se dostávají […]
od Dalibor Vrána 13.8.2022 1.8tis
Jedna z nejpodivnějších her všech dob je spíše virtuálním simulátorem výkladu tarotových karet. Na začátku o sobě napíšete několik základních údajů, poté položíte otázku, na kterou chcete odpověď a pak už jen čekáte a sledujete, jak se digitální karty míchají a jak vám jsou postupně předkládány a čteny. A prý to může být i dost […]
od Mirek Brát 11.8.2022 2.7tis
Pokud by Evliya Celebi nežil v sedmnáctém století, ale v moderní současnosti, byl by jistě virální hvězdou sociálních sítí. Přinejmenším o jím zaznamenanou bitvu čarodějnic by byl enormní zájem! Evliya Celebi (1611-1682) strávil na cestách po Osmanské říši i sousedících regionech plných čtyřicet let. Rodák z Konstantinopole se rozhodl, že chce v životě co nejvíce poznat. Byl to zbožný […]
od Adriana Vojtíšková 8.8.2022 2.7tis
Hájem plným stromů a květin se prochází dívka. Z nenadání se ozve hlas. Promlouvá přímo k ní. Ve chvíli, kdy pohlédne do koruny stromu, pochopí. Jde o hada.     Svádí ji k ochutnání zakázaného ovoce ze stromu uprostřed zahrady. Děvče se jeho nabídkám brání. Má obavy ze smrti, která je se sladkými plody spojována. […]