3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Bestie z Port Chatham. Co se toulá kolem města?
Bestie z Port Chatham. Co se toulá kolem města?
od 27.10.2023
3.2tis
342
SDÍLENÍ
3.2tis
ZOBRAZENÍ

Z kdysi prosperujícího a životem kypícího přístavního městečka Portlock v zátoce Port Chatham na Aljašce je dnes město duchů. Někdy kolem roku 1921 se kolem něj údajně začne potulovat podivná bestie.

O deset let později je pak prý nalezena i jedna její oběť, dřevorubec Andrew Kamluck. Co se v Port Chathamu dělo? Vraždilo zde monstrum, nebo člověk?

Po stopách záhadné bestie se vypraví i filmaři televize Discovery Channel. Rozzuří ji svým chováním? Podivná bestie zanechala několik stop. Portlock - kdysi čilé městěčko je dnes místem duchů. Keelut - černý pes bez srsti. Hromový pták je údajně jednou z nejsilnějších nadpřirozených bytostí.

Aljašský přístav Portlock je dlouhé roky krásným místem k životu, přesto je z něj dnes město duchů.

Za vše údajně může neznámá příšera, která se objevuje v okolí zhruba od roku 1921. Tehdy si místní poprvé začnou šeptat o děsivých stínech míhajících se v lese a číhající na nevinné kolemjdoucí.

Někteří z nich věří, že jde o legendárního tvora jménem Nanti­naaq, připomínajícího bigfoota s tmavou srstí a dlouhými drápy. Jiní se domnívají, že za vším stojí jen jejich fantazie. Pak se ale objeví mrtvola, která život v městečku převrátí vzhůru nohama…

Po stopách záhadné bestie se vypraví i filmaři televize Discovery Channel. Rozzuří ji svým chováním?
Po stopách záhadné bestie se vypraví i filmaři televize Discovery Channel. Rozzuří ji svým chováním?

Kdo vraždil?

Mladý dřevorubec Andrew Kamluck se jednoho podzimního dne roku 1931 vypraví pro dřevo do lesa. Do setmění ale nepřijde zpět a ani během noci se neobjeví. Jeho kolegové se ho proto vypraví hledat, jenže prý přijdou pozdě.

Kamluckovo mrtvé tělo najdou na místě, kde běžně těží dřevo a zdá se, že jej někdo zabil extrémně silným úderem do hlavy. Komunita je zděšená, neví, zda vinit někoho z vlastních řad či onu bestii, která má v lesích žít.

Jen krátce po Kamluckově smrti prý ale řádění tvora nabere na obrátkách. Z lesů se začnou pravidelně ozývat děsivé skřeky a lidé čím dál častěji pozorují jakési postavy, odpovídající popisu bigfoota. Zabil tento tvor či tvorové nebohého dřevorubce?

Portlock - kdysi čilé městěčko je dnes místem duchů.
Portlock – kdysi čilé městěčko je dnes místem duchů.

Obyvatelé prchají z města

Kamluk je údajně jen první z mnoha obětí, které si řádění záhadné bestie vyžádá. V lesích prý beze stopy mizí lovci či dřevorubci a obvykle se nevrátí ani ti, kteří se je vydají hledat.

Občas ale nějaký šťastlivec přežije a poté vypráví o obřím chlupatém stvoření, napadajícím a vraždícím vše živé. Jedním z nich je i Tom Larsen, který bestii jednoho dne spatří kousek od svého domu.

Nejprve je pevně rozhodnutý ji zastřelit svou puškou, později ale uvede, že jej cosi zastavilo: „Každá buňka mého těla křičela, že by se stalo něco strašlivého.“ Stejně jako mnoho jiných lidí se tak Larsen raději rozhodne městečko opustit.

Během několika let se oblast kompletně vylidní, přičemž oficiální příčinou je skutečně strach z bestie. Co se to kolem města toulalo?

Keelut - černý pes bez srsti.
Keelut – černý pes bez srsti.

Duch, nebo kryptid?

Dnes je tak Portlock úplně opuštěný a navštěvují ho v podstatě jen turisté či lovci, doufající ve střet s příšerou nebo alespoň v její spatření. V roce 2021 je o ní natočený celý dokument s názvem Alaskan Killer Bigfoot.

Původním obyvatelům, kteří tvora označují pojmem Nanti­naaq, se ale tato honba za senzací příliš nezdá. Věří totiž, že řádící bestie je ve své podstatě duchem, nabývajícím různých podob, a proto ji nelze jen tak zachytit. Mají pravdu?

Obchází zátoku Port Chatham stále nějaké zlo, které může být pro neopatrné zvědavce i velmi nebezpečné?

Hromový pták je údajně jednou z nejsilnějších nadpřirozených bytostí.
Hromový pták je údajně jednou z nejsilnějších nadpřirozených bytostí.

Mystičtí tvorové Aljašky

Kushatka: V údajné „vydří muže“ schopné měnit podobu věří zejména indiáni kmene Tlingit. Dávají si na ně velký pozor, neboť se domnívají, že tito tvorové záměrně lákají lidi do vody, kde je topí.

Qalupalik: Mořský humanoid se zelenou kůží a dlouhými nehty prý žije v těch nejstudenějších vodách Aljašky a loví děti, které se zatoulají moc blízko k vodě.

Keelut: Černý pes bez srsti se zářícíma červenýma očima je zejména Inuity brán jako znamení smrti či blízkosti zlé duše.

Adlet: Kříženci psa a člověka podle Inuitů tvoří celý samostatný kmen, jenž je známý svými neuvěřitelnými loveckými schopnostmi.

Hromový pták: V obřího ptáka se schopností rozpoutat údery křídel bouři věří většina indiánů. Má jít o jednu z nejsilnějších nadpřirozených bytostí vůbec.

Foto: wikimedia.org, facebook.com, youtube.com, flickr.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2023 1.4tis
První si toho povšimli badatelé z projektu Záře. Kromě zpráv o setkání s neznámými létajícími objekty (UFO), jim lidé popisovali setkání s podivnou průsvitnou, stříbřitě lesklou bytostí. Nejde o blízká setkání 3. druhu, protože při tom nejsou pozorovány žádná UFO. Obecně se takovým setkáním říká zjevení. Někdy jsou tyto jevy považovány za duchy, jindy za návštěvy z jiných vesmírů, patří sem i znám
od 2.12.2023 1.5tis
Roku 1888 došlo v továrně na náboje a střelné zápalky ležící na vrchu Svatého kříže nad pražským Žižkovem k výbuchu, při němž zahynuli dva dělníci. Na tomto kopci se však neumíralo zdaleka poprvé. Kdysi se tu totiž tyčila šibenice. Souvisí temná minulost s tajemnými jevy, které se prý v místě tu a tam odehrávají? Nad pražskou čtv
od 1.12.2023 1.9tis
Po osamělé silnici projíždí vůz, řízený Laverne Marshallovou. Je noc a Longdendalské údolí v Anglii tone ve tmě. Náhle ale Laverne spatří několik světel. „Vezmi tomu dítěti baterku,“ křikne dozadu, kde sedí dcera s malým vnoučátkem. Ti v tom ovšem nemají prsty. Před vozem totiž planou podivné koule. „Co to sakra je?“ bleskne Marshallové hlavou.  
od 30.11.2023 2.5tis
Paranormální jev, ve kterém se v lidských příbytcích zdánlivě samovolně pohybují, rozbíjejí se či dokonce vybuchují předměty. Selhává elektronika, svědci slyší zvláštní neidentifikovatelné zvuky, jako je například klepání, bouchání a v některých případech dokonce zvláštní šepot či dokonce hlasy. To všechno lze zahrnout pod slovo poltergeist (v překladu hlučný duch – pozn. red.). Co za ním ale je?
od 30.11.2023 3.2tis
Na jaře 1897 se má těsně nad náměstím Aurory řítit skrz oblohu mimozemský stroj, jehož vesmírná odysea skončí nárazem do větrného mlýna. V troskách se najde i malé tělo humanoidní bytosti, která zřejmě není člověkem… Jaké důkazy a svědectví nasvědčují, že se tento případ skutečně stal?    Mezi lety 1896–1897 se Amerikou šíří zvěsti, které děsí její obyvatele a zároveň plní přední stránk
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Utajený románek s kolegou?
nasehvezdy.cz
Utajený románek s kolegou?
Herečka Hana Holišová (43) je velká tajnůstkářka. Je však přece jen možné, že někoho má. Může být jejím tajným partnerem sympatický kolega ze seriálu Jiří Hána (47), jak se spekuluje? Je až s podivem
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
epochalnisvet.cz
Obíhá Zemi mimozemský satelit?
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajn
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
panidomu.cz
Lukáš Langmajer: Někdy přemýšlím až moc…
Přemýšlivý čtyřicátník. Introvert. Mluví potichu, váží každé slovo. Miluje svou rodinu. Má rád rychlá auta. A má rád divadlo. „Měl jsem sen dělat kumšt a ten sen se mi plní…“ Lukáš Langmajer je Plzeňák. Vyrůstal jako nejmladší v rodině plzeňského muzikanta, sbormistra a operního a operetního zpěváka Jiřího Langmajera a jeho paní. Má o čtrnáct
VÁNOČNÍ JARMARK.
epochanacestach.cz
VÁNOČNÍ JARMARK.
Tradiční vánoční jarmark v Mnichově Hradišti s bohatou nabídkou vánočních dárků a pochutin ve stáncích se uskuteční 9. prosince na Masarykově náměstí. Můžete očekávat pestrý kulturní program místních škol, spolků a kapel na pódiu před budovou radnice. http://mnhradiste.cz
V zajetí tajemných bytostí!
skutecnepribehy.cz
V zajetí tajemných bytostí!
Ještě dnes mívám záchvaty strachu, když si na to vzpomenu. Když se ke mně začaly ty postavy blížit, loučila jsem se se životem. V současnosti bydlím v poměrně velikém městě, ale dětství a dospívání jsem strávila v menší vesnici. Odstěhovala jsem se až v době, kdy jsem se dostala na vysokou školu, a pak jsem
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
21stoleti.cz
Modrá krev ostrorepa: Drahocenná surovina biomedicíny v ohrožení?
„Každý muž, žena, dítě a domácí zvíře na této planetě, které užívá lékařské služby, je spojeno s ostrorepem,“ připomíná profesor zoologie Win Watson z UNH. Zatímco poptávka po modré, antibakteriální k
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
epochaplus.cz
Sezóna rýmiček je tu: Jaká jsou dvě nejlepší přírodní antibiotika?
Vynález antibiotik je jedním z nejzásadnějších objevů medicíny, který denně zachraňuje mnoho životů. V současnosti ale skloňujeme dva problémy: antibiotickou rezistenci a pravidelný nedostatek předepsaných léků v lékárně. Při méně závažných problémech mohou ale antibiotika částečně zastoupit i volně dostupné potraviny s prokazatelnými antibakteriálními účinky. Které to jsou?   Na léčbu ran a kožních problémů
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
21stoleti.cz
Dočkají se psi medikamentů pro svou dlouhověkost?
Sedm, deset, v lepších případě dvanáct nebo šestnáct let. Tak dlouho se zpravidla dožívají naši psí společníci. A nejen chovatelé, ale i vědci se ptají: Šla by tato doba prodloužit? Při vší úct
Malárie a stavba Panamského průplavu
epochaplus.cz
Malárie a stavba Panamského průplavu
Jedna z nejvýznamnějších infekčních nemocí, která i dnes zabíjí až půl milionu lidí ročně, malárie ovlivnila i stavbu Panamského průplavu, jenž spojuje Atlantský a Tichý oceán. Jeho budování však neprobíhalo bez komplikací.   Kanál je dlouhý téměř 82 km, lodím jeho proplutí trvá 8 až 10 hodin. Jeho otevření významně zkrátilo lodní dopravu. Dříve musela loď
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
iluxus.cz
GOLDBERGH GO BIG OR GO HOME: nová kolekce snow couture
Lyžařský ráj David Sport představuje snow couture kolekci luxusní značky GOLDBERGH, kterou si díky jedinečnému stylu, špičkové kvalitě a dokonale funkčnímu zpracování oblíbila i řada módních osobností