Před několika lety je v Anglii nalezeno několik desítek koster mužů, pocházejících z raných století našeho letopočtu. Jejich ostatky hovoří o sériích brutálních masakrů, kterými si museli projít, a způsob pohřbu naznačuje, že se těšili nemalé úctě.
Archeologové si mnou ruce, ale zároveň vášnivě debatují: čí kostry jsme vlastně objevili? Můžeme prohlásit, že bylo odkryto zatím nejzachovalejší pohřebiště gladiátorů?
Celkem 80 koster z období mezi 1.–4. stoletím našeho letopočtu bylo objeveno na nalezišti Driffield Terrace u města York na severu Anglie.
Jedná se o zachovalé pozůstatky mužů ve věku mezi 18–30 lety, kteří mají jeden společný rys – jejich těla jsou poseta četnými zraněními. Pokousání šelmou, rozdrcené lebky, rány sečné nebo způsobené tupými předměty a uťaté hlavy.
Tak vypadají těla desítek neznámých mužů, jejichž identita je dosud neznámá. Přestože nález pochází již z roku 2003, veřejnosti ho badatelé odhalují až letos v červnu. Zdá se totiž, že konečně přišli na uspokojivou teorii vysvětlující původ záhadných koster.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.