8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Bývalý agent KGB odhalil šokující výsledky ruských studií UFO!
Bývalý agent KGB odhalil šokující výsledky ruských studií UFO!
od 27.9.2023
3.1tis
Měla či má některá ze světových armád k dispozici mimozemské technologie? Nebo jde jen o výmysly konspiračních teoretiků?
302
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Odpadlík bývalé sovětské tajné služby odhalil tajemství donedávna ukryté v jejích archivech. Dle jeho tvrzení se sovětská armáda nejen aktivně účastnila výzkumu a sledování UFO, ale dokonce se s objekty naučila komunikovat a přivolávat je!

Kolik je na takovém tvrzení pravdy? Má současné Rusko skutečně víc informací o mimozemšťanech než kdokoli jiný?

Měla či má některá ze světových armád k dispozici mimozemské technologie? Nebo jde jen o výmysly konspiračních teoretiků? Spolupracovali Sověti někdy s mimozemšťany? Má díky tomu dnešní Rusko nějakou výhodu? Je možné, že Sověti nebyli jediní, kdo UFO studoval? Jsou svědectví Jeremenka pravdivá? Opravdu dokázali UFO nalákat?

V roce 2013 vystupuje ruský premiér a bývalý prezident Dmitrij Medveděv (*1965) před televizní kamery a odpovídá na řadu otázek. Jedna z nich je pro politické debaty velmi neobvyklá.

Dopisovatele dané stanice totiž zajímá, zda jako hlava státu měl Medveděv vedle jaderného kufříku přístup také k utajeným složkám tajné služby, které obsahují materiály o UFO. Na to politik s vážnou tváří odpovídá, že je to pravda!

Další otázku, jestli mezi námi na Zemi žijí cizinci z jiných planet, už ale odmítne zodpovědět, „aby nevznikla panika.“ Posléze se rozhoří vášnivé debaty o tom, zda ruský premiér jen žertoval, či nikoli.

Existují však odborníci, kteří se dříve těšili vysokému postavení a nyní jsou již v důchodu, a tak se nemusejí obávat ztráty vyhřátého křesla. A právě ti se rozhodli promluvit.

Z vyjádření bývalých agentů KGB je patrné, že Medveděvův žert v sobě skrývá víc než jen pověstné zrnko pravdy. Co se v archivech ruské tajné služby ukrývá?

Spolupracovali Sověti někdy s mimozemšťany? Má díky tomu dnešní Rusko nějakou výhodu?
Spolupracovali Sověti někdy s mimozemšťany? Má díky tomu dnešní Rusko nějakou výhodu?

Začalo to v Petrozavodsku

Sovětská vláda prý dlouho ignorovala mnohá hlášení o výskytu neznámých objektů na obloze.

Pak ale přichází rok 1978 a s ním událost, kdy stovky, ne-li tisíce lidí po dobu několika hodin sledují zvláštní světelný objekt nad Petrozavodskem (město, ležící na severozápadě dnešního Ruska – pozn. red.).

Tísňové linky jsou přetíženy a úřady v následujících dnech zaplaveny dopisy vyděšených občanů, kteří chtějí vědět, co se to na sovětském nebi odehrálo. A nejsou jediní. Podobné otázky kladou dokonce i zástupci okolních zemí.

Teprve když sovětská vláda obdrží dopis, jehož autorem je vážený akademik a otec sovětských jaderných elektráren Anatolij Aleksandrov (1903–1994), který varuje, že by bylo chybou záležitost ignorovat, je zřízen výzkumný tým.

V jeho čele stojí Vasilij Jeremenko, šéf divize KGB, která má dohlížet na letectvo a vzdušné síly a výrobu letadel, pod jehož pravomoci problém UFO spadá. A právě Jeremenko po letech mlčení promlouvá!Co jeho tým zjistil?

Je možné, že Sověti nebyli jediní, kdo UFO studoval?
Je možné, že Sověti nebyli jediní, kdo UFO studoval?

Kde je armáda, tam je UFO

Tým odborníků začíná shromažďovat informace a letectvo dostává pokyn, jak v případě setkání s UFO postupovat. Hlavní prý je chovat se tak, aby UFO nebylo vyprovokováno k odvetné agresi. Netrvá dlouho, než si Jeremenko všimne zvláštní souvislosti.

Výskyt neidentifikovatelných létajících objektů je hlášen zejména z oblastí „zvýšeného napětí“, což například znamená během zkoušek jaderných zbraní nebo v oblastech s vyšší koncentrací vojenské techniky. Jako by UFO bylo vojenskou technikou přitahováno!

Samozřejmě se okamžitě nabízí otázka, zda nešlo o špionážní letouny Spojených států, neboť studená válka mezi oběma velmocemi je v oné době stále žhavé téma. To ale mohou odborníci s přibývajícími informacemi o těchto objektech téměř bezpečně vyloučit. Co jsou tedy neznámé objekty zač?

Jsou svědectví Jeremenka pravdivá? Opravdu dokázali UFO nalákat?
Jsou svědectví Jeremenka pravdivá? Opravdu dokázali UFO nalákat?

Kontakt navázán!

Výsledkem předchozího zjištění je odvážný experiment, který je uspořádán počátkem 80. let minulého století ve vojenském prostoru v Astrachaňské oblasti na jihozápadě současné Ruské federace.

Jeho účelem je snaha o přivolání UFO. Do neobydlené oblasti se stahujevelké množství vojenských vozidel a přístrojů. „Dalo by se říci, že během tohoto experimentu jsme se naučili, jak UFO přivolat.

Abychom toho dosáhli, došlo k prudkému nárůstu počtu letů bojových letounů nad oblastí a využili jsme také čilého ruchu pozemní techniky,“ popisuje Jeremenko, jehož šokující prohlášení zaznělo na konferenci ufologů.

„Poté se UFO objevilo s pravděpodobností téměř 100 procent,“ dodává někdejší šéf výzkumu. Podle něj většina objektů vypadala jako svítící koule. Proč by je tak zajímaly sovětské zbraně? Je toto svědectví vůbec pravdivé?

Foto: Pxfuel
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2023 1.7tis
Na pomezí afrických států Sierra Leone a Libérie vykopali archeo­logové v 60. letech 20. století záhadné sošky. Zobrazovaly podivné postavy pololidí i zvláštních tvorů, které bylo těžké identifikovat. Některé figurky vypadaly na první pohled jako tajemné bytosti z hvězd. Co mají vlastně představovat? Figurky nazvané podle archeo­logického na
od 6.12.2023 2.0tis
Prakticky každý nadšenec do záhad a tajemných koutů přírody zná kounovské řady nebo čertovu brázdu. Jenže i u našich východních sousedů lze najít pozoruhodná místa, ke kterým se váže nějaké tajemství. Kamenolom u Vyšných Megoněk na česko-slovenské hranici je jedním z nich. Kde se vzaly tamní kamenné koule? V kamenolomu Padyšák na severozápa
od 3.12.2023 3.4tis
Správně popsat nějaký bizarní předmět, bývá často obtížné. Lidský mozek totiž automaticky vyhledává alespoň podobné známé tvary. Tak tomu bylo i při pozorování UFO nad portugalským městem Alfena. Svědkové se vzácně shodli na tom, že neznámý objekt vypadal jako letící želva! UFO se nad městem Alfena objevilo 10. září 1990, přibližně o půl deváté rán
od 1.12.2023 3.4tis
Na oběžné dráze Země je v posledních letech dost rušno. Pohybuje se po ní totiž již několik tisíc satelitů. Podle záhadologů má být jedním z nich také Black Knight, tedy Černý rytíř. Na nebi byl údajně detekovaný už v roce 1954, tedy tři roky předtím, než lidstvo vyslalo na orbitu první družici. Jak je to možné? Jde o stroj patřící cizí rase?
od 29.11.2023 3.4tis
Internetoví badatelé a konspirační teoretici tvrdí, že v Antarktidě byla objevena nová pyramida. Zachycovat ji mají nedávno pořízené satelitní snímky, na kterých je skutečně patrná poměrně pravidelná struktura připomínající pyramidu. Podle vědců jde o přírodní geologický útvar, alternativní teorie ale hovoří o neznámé starověké civilizaci, která kdysi Antarktidu obývala. [gallery ids="134362,13
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Svátečně rozzářené okno
panidomu.cz
Svátečně rozzářené okno
Plný parapet drobných vánočních dekorací, bezpečné svícny, umělý sníh, světýlka, samolepky, spreje a šablony… Okno zkrátka o Vánocích nemůže zůstat prázdné! Tu kouzelnou a neopakovatelnou atmosféru milují především ženy. Však se na to všelijaké zdobení těší celý rok a nedají se odradit, ani když je partner zapřísáhlý nepřítel vánočních svátků a bručoun, který by nejraději
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
21stoleti.cz
První zákrok proběhl před 15 lety v IKEM. Od té doby metoda TAVI pomáhá 1700 lidem ročně
Dnes je to přesně 15 let od chvíle, kdy v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) proběhl první zákrok náhrady aortální chlopně metodou TAVI. Zákrok pomocí TAVI zvyšuje kvalitu ži
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
epochaplus.cz
Smrt: Nečisté věci se musejí spálit a bez výbavy na onen svět nepůjdeš
Lidé se do chalupy přicházejí rozloučit se svým sousedem hospodářem. Chvíli postojí, pokřižují se a tiše odejdou. Smrti se nebojí, považují ji za součást života… V Legendě o Ostojovi, sedlákovi žijícím u nás ve 12. století, líčí současný historik Zdeněk Smetánka jeho smrt. Tělo mrtvého sedláka leží na slaměné podestýlce uprostřed jizby v chalupě. „Důkaz, proč neležel
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten