3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Cestování v čase – pro někoho sci-fi, pro jiného realita!
Cestování v čase – pro někoho sci-fi, pro jiného realita!
od 22.6.2021
6.3tis
Jde cestovat v čase? Někteří už to prožili na vlastní kůži. Foto: Pixabay
190
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Cestování v čase je vděčným námětem sci-fi filmů i knih. I teoretičtí fyzici Stephen Hawking nebo Michio Kaku připouští, že cestování v čase je možné, jen na to bohužel lidstvo (zatím) nemá dost vyspělé technologie.

Anglická akademička Charlotte Moberlyová přísahá, že potkala Marii Antoinettu. Foto: Pixabay UFO nad Anglií neřídili mimozemšťané, ale lidé z daleké budoucnosti. Foto: Pixabay Patnáctiletý Jake se během pozorování polárních září ocitne na skok v budoucnosti. Foto: Pixabay

Návraty do minulosti s sebou samozřejmě přináší určité riziko. V povídce Burácení hromu od Raye Bradburyho totiž stačí zašlápnout jediného motýla a cestovatel v čase se vrátí do úplně jiné přítomnosti, než jakou zná.

reklama

Avšak existují svědectví lidí, kteří takové cestovatele v čase už potkali – a svědectví dalších, kteří se sami vydali do minulosti či budoucnosti a zase se vrátili.

Anglická akademička Charlotte Moberlyová přísahá, že potkala Marii Antoinettu. Foto: Pixabay
Anglická akademička Charlotte Moberlyová přísahá, že potkala Marii Antoinettu. Foto: Pixabay

Setkání s Marií Antoinettou

Anglická spisovatelka a akademička Eleanor Jourdainová a její přítelkyně, akademička Charlotte Anne Moberlyová, v srpnu 1901 navštíví palác Versailles, někdejší sídlo francouzských králů.

reklama

Když se ale vydají k nedalekému zámečku Petit Trianon, kde žila francouzská královna Marie Antoinette, začne se dít něco podivného.

Během návštěvy zámečku obě ženy přemůže podivný neklid. Najednou všechno kolem působí tak nějak nepřirozeně, „dokonce i stromy se zdály ploché a bez života, jako něco na tapisérii,“ vzpomíná Moberlyová. Pak si všimnou lidí, kteří na sobě mají staromódní oblečení z 18. století.

Přímo u zámečku Moberlyová spatří ženu, která sedí na zemi a něco si kreslí. Akademička přísahá, že to musela být samotná Marie Antoinetta. Jakmile ale ženy vstoupí do zámku, ocitnou se zpátky v přítomnosti.

UFO nad Anglií neřídili mimozemšťané, ale lidé z daleké budoucnosti. Foto: Pixabay
UFO nad Anglií neřídili mimozemšťané, ale lidé z daleké budoucnosti. Foto: Pixabay

Návštěva z budoucnosti

V prosinci 1980 se nebe nad Rendleshamským lesem v anglickém Suffolku rozzáří podivnými světly.

Vojáci na místní americké vojenské základně tu spatří UFO a jeden z nich, seržant Jim Penniston dokonce tvrdí, že našel havarovanou mimozemskou loď. Prý se jí dotkl a pouhým dotykem se mu do hlavy nahrál vzkaz.

reklama

Později v hypnóze vypoví, že to ve skutečnosti nebyli mimozemšťané, ale lidé z budoucnosti, kde člověk už zcela zničil životní prostředí, což způsobilo neplodnost.

Návštěvníci z budoucnosti se proto vydávají do minulosti, aby si opatřili zdravou DNA a vzorky spermií a vajíček.

Patnáctiletý Jake se během pozorování polárních září ocitne na skok v budoucnosti. Foto: Pixabay
Patnáctiletý Jake se během pozorování polárních září ocitne na skok v budoucnosti. Foto: Pixabay

Na skok do roku 2008

V roce 2004 ozáří polární záře, jinak viditelné jen v arktických oblastech, nebe až na americkém středozápadě. Pozoruje je i patnáctiletý Jake ve státě Missouri. Najednou se na nebi objeví bílé světlo, které se po nebi pohybuje přímo jako světlo v kopírce. A Jake najednou zjistí, že je paralyzovaný.

Než se probere, uplyne hodina.

Vrátí se do domu rodičů a celou noc je přesvědčuje o tom, že kalendář na zdi je špatně, protože je přece rok 2008. Během vysvětlování se obrátí na matku a zeptá se, jestli se prezidentem USA opravdu stal černoch – naráží tím na bývalého amerického prezidenta Barracka Obamu, který je skutečně zvolen v roce 2008.

Foto: vše Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.1tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz