Domů     Neobjasněné události
Cestování v čase – pro někoho sci-fi, pro jiného realita!
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 22.6.2021
6.3tis
Cestování v čase – pro někoho sci-fi, pro jiného realita!
Jde cestovat v čase? Někteří už to prožili na vlastní kůži. Foto: Pixabay
190
SDÍLENÍ
6.3tis
ZOBRAZENÍ

Cestování v čase je vděčným námětem sci-fi filmů i knih. I teoretičtí fyzici Stephen Hawking nebo Michio Kaku připouští, že cestování v čase je možné, jen na to bohužel lidstvo (zatím) nemá dost vyspělé technologie.

Anglická akademička Charlotte Moberlyová přísahá, že potkala Marii Antoinettu. Foto: Pixabay UFO nad Anglií neřídili mimozemšťané, ale lidé z daleké budoucnosti. Foto: Pixabay Patnáctiletý Jake se během pozorování polárních září ocitne na skok v budoucnosti. Foto: Pixabay

Návraty do minulosti s sebou samozřejmě přináší určité riziko. V povídce Burácení hromu od Raye Bradburyho totiž stačí zašlápnout jediného motýla a cestovatel v čase se vrátí do úplně jiné přítomnosti, než jakou zná.

Avšak existují svědectví lidí, kteří takové cestovatele v čase už potkali – a svědectví dalších, kteří se sami vydali do minulosti či budoucnosti a zase se vrátili.

Anglická akademička Charlotte Moberlyová přísahá, že potkala Marii Antoinettu. Foto: Pixabay

Setkání s Marií Antoinettou

Anglická spisovatelka a akademička Eleanor Jourdainová a její přítelkyně, akademička Charlotte Anne Moberlyová, v srpnu 1901 navštíví palác Versailles, někdejší sídlo francouzských králů.

Když se ale vydají k nedalekému zámečku Petit Trianon, kde žila francouzská královna Marie Antoinette, začne se dít něco podivného.

Během návštěvy zámečku obě ženy přemůže podivný neklid. Najednou všechno kolem působí tak nějak nepřirozeně, „dokonce i stromy se zdály ploché a bez života, jako něco na tapisérii,“ vzpomíná Moberlyová.

Pak si všimnou lidí, kteří na sobě mají staromódní oblečení z 18. století.

Přímo u zámečku Moberlyová spatří ženu, která sedí na zemi a něco si kreslí. Akademička přísahá, že to musela být samotná Marie Antoinetta. Jakmile ale ženy vstoupí do zámku, ocitnou se zpátky v přítomnosti.

UFO nad Anglií neřídili mimozemšťané, ale lidé z daleké budoucnosti. Foto: Pixabay

Návštěva z budoucnosti

V prosinci 1980 se nebe nad Rendleshamským lesem v anglickém Suffolku rozzáří podivnými světly. Vojáci na místní americké vojenské základně tu spatří UFO a jeden z nich, seržant Jim Penniston dokonce tvrdí, že našel havarovanou mimozemskou loď. Prý se jí dotkl a pouhým dotykem se mu do hlavy nahrál vzkaz.

Později v hypnóze vypoví, že to ve skutečnosti nebyli mimozemšťané, ale lidé z budoucnosti, kde člověk už zcela zničil životní prostředí, což způsobilo neplodnost. Návštěvníci z budoucnosti se proto vydávají do minulosti, aby si opatřili zdravou DNA a vzorky spermií a vajíček.

Patnáctiletý Jake se během pozorování polárních září ocitne na skok v budoucnosti. Foto: Pixabay

Na skok do roku 2008

V roce 2004 ozáří polární záře, jinak viditelné jen v arktických oblastech, nebe až na americkém středozápadě. Pozoruje je i patnáctiletý Jake ve státě Missouri. Najednou se na nebi objeví bílé světlo, které se po nebi pohybuje přímo jako světlo v kopírce. A Jake najednou zjistí, že je paralyzovaný.

Než se probere, uplyne hodina. Vrátí se do domu rodičů a celou noc je přesvědčuje o tom, že kalendář na zdi je špatně, protože je přece rok 2008. Během vysvětlování se obrátí na matku a zeptá se, jestli se prezidentem USA opravdu stal černoch – naráží tím na bývalého amerického prezidenta Barracka Obamu, který je skutečně zvolen v roce 2008.

reklama
Související články
od Jan Šedivý 22.10.2021 1.1tis
Přemýšleli jste někdy, na co byste se zeptali boha, kdybyste měli šanci se s ním setkat? Že v boha nevěříte? Umělec Mellen-Thomas Benedict v něj také nevěřil. A přesto s ním v okamžiku vlastní smrti vedl pozoruhodný rozhovor, který se rozhodl vyprávět. Umělecká duše umí mnohdy vnímat věci, kolem nichž jiní lidé procházejí bez povšimnutí. Snad i proto se jeden z nejvýjimečnějších […]
od Adriana Vojtíšková 20.10.2021 2.4tis
Podle pověstí se má v jeskynním systému ve střední části Moravského krasu často ozývat kvílení a naříkání. V útrobách skalisek se mají zjevovat tajemné postavy, podivné průvody nebo ohniví koně.     Nechybí ani historky o mladících, kteří za přenocování v jeskyni zaplatili životem. Skutečné události spojené s Býčí skálou jsou ale mnohem zajímavější a […]
od Adriana Vojtíšková 19.10.2021 6.1tis
Vilcacora nebo také Uňa de Gato, tedy kočičí dráp, je popínavá rostlina, která si v posledních letech získala mimořádnou oblibu. Stojí za tím její příznivý vliv na lidský zažívací trakt a také její účinek v boji proti depresím.     Rostlina má vynikající výsledky při léčbě žaludečních vředů, zánětů, oparů nebo astmatu. Nejdůležitější ovšem je, […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 5.1tis
Od roku 2007 mají obyvatelé Vancouveru na západním pobřeží Kanady poměrně obavu z místních pláží. Už několikrát na ně totiž moře vyvrhlo vskutku hrůzné nálezy – lidské nohy. Od onoho roku se ve Vancouveru událo už pět takových případů. Moře přitom nevyvrhlo žádné jiné lidské ostatky – žádná těla ani jejich části, stejně tak žádné […]
od Mirek Brát 17.10.2021 5.4tis
Tomojuki Jamašita byl generál a vysoký vojenský hodnostář císařské japonské armády za druhé světové války. Po skončení bojů byl Jamašita obviněn z válečných zločinů a v roce 1946 ve filipínské Manile popraven. S Jamašitovým jménem je spojován legendární zlatý poklad, s jehož shromažďováním mu prý pomohla i tradiční japonská zločinecká organizace Jakuza.   Jako Jamašitův poklad je označován souhrn […]