Skip to content

Cestovatel v čase Billy Meier: Lze jeho svědectví věřit?

Rozluštíme někdy spletenec důkazů a podvodů, kterými již po desítky let obohacuje celý svět slavný švýcarský kontaktér Eduard „Billy“ Meier? Stýká se skutečně s mimozemšťany, cestuje do paralelních vesmírů a časoprostorů, nebo nás jen vodí za nos?

Billy Meier, občanským jménem EDUARD ALBERT MEIER (*1937), je Švýcar – stejně jako třeba kontroverzní ERICH VON DÄNIKEN (*1935), který se proslavil svými teoriemi o dávných návštěvách mimozemšťanů na naší planetě.

Meier je ovšem mnohem odvážnější a hranice objektivní vědy překračuje svými neověřitelnými tvrzeními. Komunikuje prý a cestuje s mimozemšťany, především ze souhvězdí Plejád, a někdy se dokonce podívá do paralelního vesmíru nebo jiného času.

Vše údajně začíná 2. června 1942, kdy má společně se svým otcem pozorovat UFO. Ten samý rok prý naváže i první telepatický kontakt s mimozemšťanem a podniká výpravu mezihvězdnou lodí s bytostí pojmenovanou SFATH, která jej údajně zasvětí do vyššího učení.

Od té doby vede zájmové sdružení, které široká veřejnost považuje za sektu, a propaguje radikální a neobvyklé názory na ekologii a vývoj lidské civilizace. Jen v letech 1975 – 1996 přitom údajně absolvuje více než 250 návštěv mimozemšťanů!

29. 3. 1976, Hasenböl a 18. 3. 1975, HintereSädelegg. Meierovy fotografie, nad kterými se pozastavují i ufologové.

ÚDAJNÉ BILLYHO DŮKAZY

Billy Meier se svá neověřitelná tvrzení o telepatických a skrytých kontaktech snaží podpořit již částečně ověřitelnými hmotnými důkazy. Mezi ty nejčastější patří fotografie, kterých jsou celé stovky. Pokud bychom je měli brát za pravé, byly by to ty nejostřejší fotografie údajných mimozemšťanů, jejich kosmických lodí a také nejostřejší fotografie v kategorii neidentifikovaných létajících objektů.

Meier přináší i údajné stopy po přistání mimozemských lodí, zvukovou nahrávku, vzorek jakýchsi mimozemských krystalů nebo úlomek kovové slitiny, vykazující prý nepozemské charakteristiky, to vše podložené vědeckými expertízami.

Proč ale neukáže více a proč se nějaký kontakt neodehraje například před televizními kamerami? Obstojí vysvětlení, že to tak mimozemšťané nechtějí? Na druhé straně se objevují neméně přesvědčivé analýzy Meierových snímků a nepřímé důkazy o tom, že je pořídil on sám, zde na Zemi a bez přítomnosti jakýchkoli nepozemšťanů.

Jeho mimozemské koráby tak mají překvapivý vzor v poklicích ze zemědělských kontejnerů na jeho vlastní farmě a badatelé nacházejí i další podivné nesrovnalosti a náznaky možných podvodů. Dodnes však zůstává celý spor nevyřešený a je naprostou záhadou, že se ještě nepodařilo Meierova tvrzení vyvrátit nebo potvrdit.

Je mnoho těch, kteří se snaží Meiera usvědčit z podvodu nebo potvrdit jeho pravdomluvnost, ale to vyžaduje do případu se hluboce ponořit. Celá záhada i oboustranná vášnivost se tak jen prohlubuje.

Další z údajných důkazů zkoumaných vědci v USA – vzorek mimozemského kovu

PODEZŘELÁ CESTA DO PRAVĚKU

Jedním z alespoň zdánlivě dosud neověřitelných tvrzení Billyho Meiera je i jeho údajná cesta do pravěku. Toto putování v čase má podniknout někdy v 70. letech 20. století, tedy v době, kdy se horečnatá touha po setkáních s mimozemšťany stupňuje a kdy jsou někteří lidé více než kdy předtím a potom nakloněni tomuto fenoménu uvěřit.

A tak mnozí tehdy údajně komunikují například s Venušany či Marťany… Podniká tuto cestu Meier doopravdy, nebo jen ve své představivosti? Nebo spíše v představivosti těch, kteří mu uvěřili? Co když i on využívá vhodné doby, kdy jsou lidé ochotní podobné teorie přijmout?

Doufá snad, že se jedno smyšlené tvrzení ztratí mezi množstvím jiných? A co na to lidé můžou říci, když s sebou ze svého výletu přináší i údajný důkaz? Pravda, jen stěží ověřitelný, přesto však jím svou vyprávěnku podporuje.

Tím důkazem mají být dvě fotografie dinosaurů!

AUTOREM JE ČESKÝ ILUSTRÁTOR!

Tyto údajně Meierem pořízené snímky se nedávno zcela paradoxně stávají usvědčujícím materiálem proti němu. „Našel jsem definitivní důkaz toho, že jedna z fotografií zachycuje namalovaného dinosaura,“ píše koncem roku 2007 autor internetového serveru Spacetimenews.

com pod přezdívkou RAZIMUS. „Ta malba pteranodona se přesně shoduje s Meierovou fotografií. Druhý obrázek bude nepochybně také ofocenou malbou. Meier není cestovatel v čase, ale má tvůrčí představivost,“ konstatuje a rozhodne se ke konfrontaci.

A jak na to reaguje Meier? Je evidentní, že se s Razimem setkat nechce, a tak za sebe nechává hovořit svého oficiálního mluvčího. Ten prý prohlašuje, že se nikomu nikdy nepodaří najít důkaz podvodu, a pokud přece, tak ta malba byla namalována až poté, co Meier fotografii pořídil.

Jenže důkazy se najdou během pouhých pár hodin. Zdrojem malby je původně česká Kniha o pravěku, vytvořená za spolupráce českého paleontologa ZDEŇKA ŠPINARA a známého ilustrátora ZDEŇKA BURIANA, která vyšla roku 1972 i v Anglii či Japonsku!

Foto je jen zhoršeným výřezem z Burianovy ilustrace a v ničem jiném se neliší! Stačí zmíněný objev na to, abychom prohlásili, že podvod byl odhalen?

Údajný snímek pteradona měl Meierovi sloužit jako důkaz cesty v čase; může snad být podoba se známou Burianovou ilustrací pouze náhodná?

PODVODY VS. ZÁHADNÉ PŘEDPOVĚDI

Lze z uvedeného případu usuzovat, že jsou i ostatní Meierovy fotografie nepravé? Zdálo by se, že je vše jasné – Billy Meier je podvodník. Jak si ale potom vysvětlit, že má stovky svědků, z nichž někteří nafotili velmi podobné fotografie?

Jak si vysvětlit, že údajně správně a ve správném sledu předpověděl společenské události konce 20. a začátku 21. století? A jak si hlavně vysvětlit, že již v roce 1978 přesně věděl, že Jupiterův satelit Io je nejaktivnějším vulkanickým tělesem v našem slunečním systému, popsal jeho hladký povrch, prstence a měsíce, a jakýmsi způsobem dokonce i chemické složení povrchu planety Jupiter, zbarvení jejích měsíců a skutečnost, že i další Jupiterův satelit Europa je pokrytý ledem?

Napadá vás řešení tohoto rébusu? Vesmírná sonda Voyager, která tyto údaje začne potvrzovat, vysílá svá zjištění na Zemi až následující rok! Popisy složení a zdroj prstenců samotného Jupitera pak jsou potvrzeny až roku 1998 vědci z Cornellovy univerzity v USA.

„Pokud to řekl 3 – 5 měsíců předem, pak vše, co mohu říci, je, že měl pravdu,“ konstatuje roku 2003 DR. JOSEPH VEVERKA, předseda oddělení astronomie na této univerzitě. Ale odkud to Meier mohl vědět, pokud si své Plejáďany vymyslel?

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Patek Philippe představuje nový věčný kalendář
iluxus.cz

Patek Philippe představuje nový...

Manufaktura Patek Philippe je známá širokou nabídkou...
Katakomby Klatovy: Historie v tajemném balení
epochanacestach.cz

Katakomby Klatovy: Historie v...

Zahoďte ostych a...
Posilují léčivé účinky zárodečných buněk
21stoleti.cz

Posilují léčivé účinky...

O krevních destičkách je toho známo mnoho, avšak...
Střevní mikroflóra překvapuje
21stoleti.cz

Střevní mikroflóra překvapuje

V lidském trávicím traktu byl identifikován...
Rozchod se Zajícem se nekoná
nasehvezdy.cz

Rozchod se Zajícem se nekoná

Už téměř patnáct let tvoří...
Mauritánská železnice: Extrémní jízda napříč Saharou
epochalnisvet.cz

Mauritánská železnice: Extrémní...

Mauritánie v Africe se pyšní velkým bohatstvím v podobě...
Krása i funkčnost koupelnových baterií
rezidenceonline.cz

Krása i funkčnost...

Pohledově atraktivní,...
Jedineční a reální: Čím se tito lidé odlišují?
epochaplus.cz

Jedineční a reální: Čím se...

Dalo by se říci, že všichni lidé na světě...
Pramen Křešice: Za léčivou vodou i obrazem Panny Marie
epochanacestach.cz

Pramen Křešice: Za léčivou...

Neprávem opomíjená...
Milostný skandál vyřešila útěkem?
nasehvezdy.cz

Milostný skandál vyřešila...

Bohatý milostný život má...
3 věci, které dali nacisté světu
epochaplus.cz

3 věci, které dali nacisté...

Během každého vojenského konfliktu pracují...
Co si psal do deníčku strůjce holocaustu Heinrich Himmler?
epochalnisvet.cz

Co si psal do deníčku...

Nenápadný úřednický vzhled druhého...