Skip to content

Starý Plzenec: Tajuplné městečko na západě Čech!

Tajuplné městečko na západě Čech, které se může chlubit v naší zemi zcela unikátní esoterickou naučnou stezkou (zabývající se mimosmyslovými jevy). Provede vás po několika energetických místech tohoto kraje.

Podle místních je Starý Plzenec, ležící asi 9 kilometrů na jihovýchod od Plzně, nejkrásnější právě na jaře. Zdejší blahodárná energie prýštící ze země je prý ještě posilována probouzející se přírodou.

Mystický kraj, vyhledávaný mnoha psychotroniky a léčiteli, vás zavede do zcela jiného světa.

KDE NAČERPAT SÍLU?

Na kopci nad městečkem se tyčí rotunda svatého Petra a Pavla. V Česku nejstarší dochovaná celistvá rotunda z 10. století je nejvyhledávanějším místem ve městě. Zde má totiž být vyzařující blahodárná energie nejsilnější.

Psychotronici tvrdí, že nejvíce ovlivňuje centrální nervový systém. Člověk se zde prý může nádherně zklidnit, pozitivně se vyladit a navodit si stav vnitřního harmonického sjednocení. Výsledky jsou pak údajně viditelné především v mezilidském soužití a kvalitnější komunikaci.

Léčivá energie v okolí rotundy se ovšem prý může využívat i jako doprovodná léčba při dalších nejrůznějších onemocněních. Chodí sem lidé s psychickými problémy, ale třeba i ti, kteří mají potíže s pohybovým aparátem.

Věří, že tady je možné načerpat zcela novou sílu. Místo má údajně blahodárné účinky pro lidi trpící dlouhodobým stresem nebo únavou. Nejsilněji podle měření psychotroniků působí údajná energie přímo v centru románské rotundy, okolo níž senzitivní lidé často pořádají různé seance.

VÝLET DO VLASTNÍHO NITRA

Jak co nejlépe poznat skutečnou podstatu sebe sama? Ideální cestou k sebepoznání a také k seberealizaci je podle místní rodačky EVY SUTTNEROVÉ automatická kresba (intuitivní kresba ve stavu psychického uvolnění), které se intenzivně věnuje již delší dobu.

Je to podle ní harmonizační a tvůrčí prostředek. Pomáhá, léčí a usnadňuje komunikaci mezi lidmi. „Kroky mnoha lidí směřují právě k rotundě sv. Petra a Pavla, neboť léčivé síly jsou zde nejvíce patrné.

Právě zde jsme v minulosti pořádali nejvíce akcí, které měly za cíl podpořit v člověku vše dobré, pomoci mu rozvinout jeho talent a plně prožít relaxaci,“ říká Eva Suttnerová. Zdejší prostředí údajně napomáhá docílit potřebné relaxace a uvolnění před začátkem kreslení.

Mysl se zde prý může oprostit od všech problémů, které ji zatěžkávají, a lidské nitro pak vychází na povrch právě prostřednictvím kresby.

SETKÁNÍ S DÁVNÝMI PŘEDKY?

Kostel svatého Kříže, nebo to, co z něj zůstalo, má být centrem vyzařování přírodních energií. Nemusíte prý být ani psychotronikem, abyste tuto silnou energii, abyste tuto silnou energii ucítili. Celý rok sem lidé chodí objímat stromy, aby se od nich snažili načerpat alespoň trochu z jejich síly.

Strom má důležitou roli také na místě zvaném U Kalvárie. Mohutný kaštan je údajně bohatou zásobárnou energie. K pozůstatkům kaple svatého Vavřince se zase lidé chodí očišťovat od starých negací. Je zde ale prý také možné zakusit prazvláštní zážitek.

Opravdu se zde ve stavu vysokého uvolnění setkávají někteří meditující jedinci s dávnými předky? Pak by zde zvláštním způsobem probíhala komunikace mezi dvěma světy…

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Brněnští archeologové si připsali další úspěch
epochalnisvet.cz

Brněnští archeologové si...

Brněnská archeologická skupina ze společnosti Archaia...
Medici se necítí připraveni na péči o pacienty
21stoleti.cz

Medici se necítí připraveni...

Drtivá většina dotázaných studentů lékařských...
Argentinské speciality v Gran Fierro
iluxus.cz

Argentinské speciality v...

Argentinská restaurace Gran Fierro, která se...
Co sluší kuchyním
rezidenceonline.cz

Co sluší kuchyním

Každý má o kuchyni svou vlastní představu, a...
Muzeum techniky a řemesel v Kolovči
epochanacestach.cz

Muzeum techniky a řemesel v...

Zajímají vás řemesla?...
Vyrobte si mýdlo
nasehvezdy.cz

Vyrobte si mýdlo

Mýdla na ruce obvykle bývají parfémovaná a plná škodlivých...
Nenáviděl Ludvík XIV. od dětství Paříž?
epochalnisvet.cz

Nenáviděl Ludvík XIV. od...

Odmalička mu všichni říkají, že je...
Nová série Medikomiksů vysvětluje dětem, co to jsou vážné nemoci
21stoleti.cz

Nová série Medikomiksů...

Po kreslených příbězích o hemofilii a lymfomu vznikl ve...
Nebezpečné bércové vředy
nasehvezdy.cz

Nebezpečné bércové vředy

Příčinou špatně se hojících otevřených ran, které se...
Luxusní věznice světa: Internet a vlastní oblečení
epochaplus.cz

Luxusní věznice světa:...

Dnes nahlédneme do míst, kam se běžní...
Majestátný hrad ve Velharticích
epochanacestach.cz

Majestátný hrad ve...

Prostřednictvím čtyř...
Proč si šestiletý Jan Kalvín nemohl přečíst Bibli?
epochaplus.cz

Proč si šestiletý Jan Kalvín...

Teolog francouzského původu Jan Kalvín (1509–1564) se narodil...