Skip to content

Starý Plzenec: Tajuplné městečko na západě Čech!

Tajuplné městečko na západě Čech, které se může chlubit v naší zemi zcela unikátní esoterickou naučnou stezkou (zabývající se mimosmyslovými jevy). Provede vás po několika energetických místech tohoto kraje.

Podle místních je Starý Plzenec, ležící asi 9 kilometrů na jihovýchod od Plzně, nejkrásnější právě na jaře. Zdejší blahodárná energie prýštící ze země je prý ještě posilována probouzející se přírodou.

Mystický kraj, vyhledávaný mnoha psychotroniky a léčiteli, vás zavede do zcela jiného světa.

KDE NAČERPAT SÍLU?

Na kopci nad městečkem se tyčí rotunda svatého Petra a Pavla. V Česku nejstarší dochovaná celistvá rotunda z 10. století je nejvyhledávanějším místem ve městě. Zde má totiž být vyzařující blahodárná energie nejsilnější.

Psychotronici tvrdí, že nejvíce ovlivňuje centrální nervový systém. Člověk se zde prý může nádherně zklidnit, pozitivně se vyladit a navodit si stav vnitřního harmonického sjednocení. Výsledky jsou pak údajně viditelné především v mezilidském soužití a kvalitnější komunikaci.

Léčivá energie v okolí rotundy se ovšem prý může využívat i jako doprovodná léčba při dalších nejrůznějších onemocněních. Chodí sem lidé s psychickými problémy, ale třeba i ti, kteří mají potíže s pohybovým aparátem.

Věří, že tady je možné načerpat zcela novou sílu. Místo má údajně blahodárné účinky pro lidi trpící dlouhodobým stresem nebo únavou. Nejsilněji podle měření psychotroniků působí údajná energie přímo v centru románské rotundy, okolo níž senzitivní lidé často pořádají různé seance.

VÝLET DO VLASTNÍHO NITRA

Jak co nejlépe poznat skutečnou podstatu sebe sama? Ideální cestou k sebepoznání a také k seberealizaci je podle místní rodačky EVY SUTTNEROVÉ automatická kresba (intuitivní kresba ve stavu psychického uvolnění), které se intenzivně věnuje již delší dobu.

Je to podle ní harmonizační a tvůrčí prostředek. Pomáhá, léčí a usnadňuje komunikaci mezi lidmi. „Kroky mnoha lidí směřují právě k rotundě sv. Petra a Pavla, neboť léčivé síly jsou zde nejvíce patrné.

Právě zde jsme v minulosti pořádali nejvíce akcí, které měly za cíl podpořit v člověku vše dobré, pomoci mu rozvinout jeho talent a plně prožít relaxaci,“ říká Eva Suttnerová. Zdejší prostředí údajně napomáhá docílit potřebné relaxace a uvolnění před začátkem kreslení.

Mysl se zde prý může oprostit od všech problémů, které ji zatěžkávají, a lidské nitro pak vychází na povrch právě prostřednictvím kresby.

SETKÁNÍ S DÁVNÝMI PŘEDKY?

Kostel svatého Kříže, nebo to, co z něj zůstalo, má být centrem vyzařování přírodních energií. Nemusíte prý být ani psychotronikem, abyste tuto silnou energii, abyste tuto silnou energii ucítili. Celý rok sem lidé chodí objímat stromy, aby se od nich snažili načerpat alespoň trochu z jejich síly.

Strom má důležitou roli také na místě zvaném U Kalvárie. Mohutný kaštan je údajně bohatou zásobárnou energie. K pozůstatkům kaple svatého Vavřince se zase lidé chodí očišťovat od starých negací. Je zde ale prý také možné zakusit prazvláštní zážitek.

Opravdu se zde ve stavu vysokého uvolnění setkávají někteří meditující jedinci s dávnými předky? Pak by zde zvláštním způsobem probíhala komunikace mezi dvěma světy…

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …
reklama

Nenechte si ujít další zajímavé články

Stane se z ní svobodná matka?
nasehvezdy.cz

Stane se z ní svobodná matka?

Do nového roku vkročila...
Čokoláda, která roste na stromě
epochalnisvet.cz

Čokoláda, která roste na...

Také jste někdy snili o tom, že máte...
AQ M25 přichází se skvělou konektivitou a vylepšeným zvukem
iluxus.cz

AQ M25 přichází se skvělou...

Společnost AQ představila nové multimediální...
Festival vína VOC Znojmo místo května v září
epochanacestach.cz

Festival vína VOC Znojmo místo...

Festival vína VOC Znojmo...
Vztahy v době pandemie
21stoleti.cz

Vztahy v době pandemie

Více než rok trvající pandemie prověřila kvalitu...
Janské lázně nabízejí postcovidovou léčbu
epochanacestach.cz

Janské lázně nabízejí...

Janské lázně, 5. května...
Sídlo, jehož zdmi procházely dějiny
rezidenceonline.cz

Sídlo, jehož zdmi procházely...

Historické stavby bývají pro svůj nezaměnitelný...
Kdo jsou Noční čarodějnice, postrach nacistů?
epochaplus.cz

Kdo jsou Noční čarodějnice,...

Marina Raskova nejspíš nikdy netušila,...
Palác Alhambra: úchvatné sídlo maurských králů
epochalnisvet.cz

Palác Alhambra: úchvatné sídlo...

Středověký komplex paláců a pevností maurských panovníků, nacházející...
Pozor na mozkovou mrtvici
21stoleti.cz

Pozor na mozkovou mrtvici

Náhle vzniklý pokles koutku úst, porucha řeči,...
Hmyzí nindžové: Jejich superschopnosti vyrážejí dech!
epochaplus.cz

Hmyzí nindžové: Jejich...

Nezničí je radioaktivita, vydrží rok bez jídla,...
Přišla o dalšího životního partnera?
nasehvezdy.cz

Přišla o dalšího životního...

Představitelka potvory...