Československá republika je pevně svírána totalitou, jedinou útěchu lidem dává Bůh a víra v něj. Ta ještě posílí, když se v malé vísce Číhošť stane zázrak a kříž na oltáři se při bohoslužbě několikrát samovolně pohne.
Jenže zázraky StB neuznává a rozhodne se věc prošetřit. Výsledek je od začátku stanoven – podvod. Četné výpovědi a pozdější nezaujaté šetření ale hovoří jinak…
Je prosincové dopoledne a poválečné Československo netrápí jen kruté mrazy, ale také totalita, která právě nabírá na síle. Církev, kněžstvo i samotní věřící bývají častými terči politických procesů.
V této pochmurné době se i ti téměř nevěřící obracejí k Bohu jako ke své jediné naději. Kostel v Číhošť na Havlíčkobrodsku je před dopolední mší téměř zaplněn. Sešlo se mnoho obyvatel také z okolních obcí.
Do kazatelny přichází místní farář Josef Toufar (1902–1950). „Zde ve svatostánku je náš Spasitel,“ prohlásí ke konci kázání a rukou pokyne k oltáři. A kříž na něm se přímo před očima věřících několikrát nakloní do strany!
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.