24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Paranormální jevy
Čínská brána do podsvětí: Ve Městě duchů na mrtvé údajně čekají tři zkoušky!
Filip Appl
od Filip Appl 29.1.2019
6.0tis
487
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Fengdu. Přes 2000 let starý komplex majestátních i drobných chrámů, kamenných oltářů, bran a křivolakých ulic nacházející se asi 170 kilometrů od řeky Jang-ce v provincii Sečuán. Přímo v Číně této lokalitě neřekne nikdo jinak než Město duchů.

Právě sem totiž podle víry místních míří přízraky zemřelých. Nachází se zde skutečná brána do podsvětí?

Mýtus o Městu duchů je v Číně velmi rozšířený. Na vše zde prý dohlíží duchové (ztvárnění jako sochy) Diyu a Naraka. Zatímco první je symbolem pekla a utrpení, druhý znamená právě podsvětí a svět mrtvých.

Kromě nich navíc město chrání řada démonických soch, a především král pekla Yinwang. „Říká se, že Fengdu bylo ještě předtím, než se stalo městem duchů, taoistickým hřbitovem. Mnozí věří, že především v noci je toto místo plné duchů,“ říká americká záhadoložka Jessica Penot s tím, že Fengdu je podle ní jedno z nejstrašidelnějších míst, které kdy navštívila. Co se podle legend děje s duchy mrtvých poté, co do města vstoupí?

Tajemné Fengdu je prý místem, kam se stahují duchové mrtvých.

CO ČEKÁ NA DUCHY?

Mnoho Číňanů věří, že mrtví musí před svým vstupem do posmrtného života podstoupit tři zkoušky, které souvisí s Městem mrtvých. Nejprve mají za úkol přejít slavný Most bezmocnosti, který se nachází v hlavní části zástavby.

Ačkoliv dnes z mostu udělaly zástupy turistů zábavní atrakci, pro mnoho lidí jde stále o velmi tajemné místo. Traduje se totiž, že ho hlídají démoni, kteří mohou proklít každého, kdo je zlý či nehodný a pokusí se most přejít.

Druhou zkouškou je průchod Branou pekla, kde je duše souzena samotným králem pekla. V té poslední je pak uchazeč o průchod do světa mrtvých předveden ke vchodu do paláce Tianzi, kde musí stát určitou dobu na jedné noze.

Zatímco dobrý člověk zkoušku splní, špatný selže a místo světa duchů bude poslán do pekla, kde ho budou týrat démoni. Jsou toto všechno jen legendy a turistická lákadla? Proč ale mnozí návštěvníci tvrdí, že ve městě cítili silnou duchovní energii nebo že byli svědky paranormálních jevů?

Most bezmocnosti

RUŠÍ KLID MRTVÝCH?

V současnosti je prakticky nemožné provádět ve městě nějaký podrobnější paranormální průzkum. Naprostá většina zážitků týkající se nadpřirozena tak přichází od turistů, mezi kterými ovšem občas – podobně jako v případě Jessicy Penot – nechybí ani lovci duchů či nejrůznější psychotronici.

A ačkoliv všichni věří, že to hlavní se ve městě odehrává v noci, i přes den může atmosféra města zapůsobit. Jsou známy případy, kdy se kvůli temné energii kamenných zdí a démonických soch někteří návštěvníci zhroutili a bylo nutné je odvést pryč.

Mnozí dokonce tvrdí, že turistický ruch je znesvěcením tohoto místa, které je klíčové pro zastánce několika náboženství. Podle těchto teorií brzy dojde králi pekla trpělivost. Co ale toto výhružné tvrzení znamená, už nikdo neříká. Schyluje se snad ve Městě duchů k nějaké katastrofě?

Město hlídá velké množství bizarních soch.
Foto: www.ancientpages.com, media-cdn.tripadvisor.com, www.chinadiscovery.com, www.shaunchng.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 444
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 1.8tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 3.2tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]