reklama
24. června 1947: Americký pilot Kenneth Arnold (1915–1984) ze svého letounu v blízkosti pohoří Mount Rainier ve Washingtonu pozoruje neidentifikované létající objekty. Jeho svědectví dává vzniknout označení „létající talíře“.
Domů     Neobjasněné události
Co byl zač brutální Goliáš z Kandaháru?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 20.12.2021
2.7tis
Poražený biblický Goliáš zachycený na obrazu od Charlese Errarda. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
269
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Z plejády nadpřirozených stvoření patří obři k těm nejvíce podezřelým. Vždyť jak by mohli v dnešní technické době dokázat unikat všem kamerám i dronům, kde by se skryli? Na světě však pořád existuje dostatek míst, kam moderní svět ještě ani nenahlédl. K takovým patří i odlehlé oblasti ztracené hluboko v afghánských horách.

Poražený biblický Goliáš zachycený na obrazu od Charlese Errarda. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Skrývá se v kopcích Kandaháru obří bytost? FOTO: Afgbeast / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Právě zde se podle spisovatele a vyšetřovatele paranormálních jevů L. A. Marzulliho (*1950) odehrává v roce 2002 krvavý střet mezi jednotkou zelených baretů a tvorem, který z popisů působí dojmem opravdového obra.

Jednotka zelených baretů se ve spěchu vydává do afghánských hor pátrat po zmizelém týmu, se kterým nečekaně přišla o rádiové spojení. Podél cesty si vojáci všímají poházených kostí, ale nemají čas zkoumat, jestli jsou lidské.

Pak uvidí součástky z rozbitého telekomunikačního zařízení. To už zastavují. Vylézají z vozu a zaujmou je podivné balvany, které působí, jako kdyby dohromady vytvářely nějaký obrazec. Mohl je tam někdo poskládat?

Skrývá se v kopcích Kandaháru obří bytost? FOTO: Afgbeast / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

Zelené barety si dává k snídani

V tu chvíli proráží hruď jednoho z mužů kopí. Obrovská ruka ho vytrhává zpět, vojáci zvedají oči a hledí na asi čtyřmetrovou postavu, chystající se k dalšímu útoku. Dokonale vycvičená jednotka se probírá z šoku, instinkty jdou do akce, okamžitě spouští otevřenou palbu.

Gigantický útočník klesá mrtev k zemi. Celé to netrvá déle než 30 vteřin, po ohlušujícím rachotu je ticho. Ze zbraní stoupá kouř a za ním se rýsuje masivní ležící tělo s dlouhými vlasy a zcuchanými vousy.

„Byl pro nás moc velký, nemohli jsme s ním ani hnout. Páchl hůř než skunk, spíš jako rozkládající se mrtvola,“ vzpomíná později jeden ze šťastlivců, kteří střet přežili. Obra z Kandaháru, jak se tvoru začne přezdívat, údajně převáží na americkou základnu v Ohiu.

Veškeré záznamy jsou však údajně zametené pod koberec. O rase obřích lidí se zmiňuje již Bible, geografické umístění by také zhruba odpovídalo. Mohou zde obři přežívat dodnes?

Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 23.6.2022 965
Obří pavouci jsou odedávna oblíbeným tématem spisovatelů či režisérů. Zkazky z některých zemí však naznačují, že za vším je víc než jen populární téma. Asi nejslavnějším zástupcem obřích pavouků ve světě kryptozoologie je děsivý africký Jba Fofi. Po jeho stopách se v minulých desetiletích vydává především britský kryptozoolog William Gibbons (*1958). Ten v africké divočině původně pátrá po […]
od Dalibor Vrána 22.6.2022 1.8tis
Tzv. Tulliho papyrus je považován za možná největší důkaz o přítomnosti mimozemšťanů ve starém Egyptě vůbec. Má to ale jeden háček. Nikdo ho nemůže najít! Byl cíleně zničen? Svítek, který se údajně datuje do éry faraona Thutmose III. (vládl 1486–1425 př. n. l.), obsahuje svědectví o tom, jak z nebe sestoupil ohnivý disk. Patřit měl […]
od Dalibor Vrána 21.6.2022 2.6tis
Sebevražedný, vlastnoručně napsaný dopis amerického zpěváka Kurta Cobaina (1967–1994), se stává podezřelou okolností jeho smrti. Že tu něco nehraje, si jako první všímá soukromý detektiv Tom Grant, kterého si najala vdova po zesnulém, herečka a zpěvačka Courtney Love (*1964). Celý dopis po drtivou většinu rozsahu vůbec nepůsobí jako rozloučení se světem. Cobain zde píše o […]
od Eva Soukupová 20.6.2022 1.7tis
V průlivu Long Island Sound u amerického pobřeží leží malý ostrov zvaný Charles island. Na něm je prý ukryté aztécké zlato a k tomu ještě poklad obávaného piráta kapitána Kidda. Jenže ostrov i cennosti jsou prokleté a ten, kdo se jich pokusí zmocnit, si podepisuje rozsudek smrti.     Malý ostrov patřící k americkému státu […]
od Mirek Brát 18.6.2022 1.4tis
Blízká setkání prvního druhu se v minulosti nevyhnuly ani slavným osobnostem. Patřil k nim i německý básník Goethe. Záhadná událost se stala v době, kdy byl pozdější známý literát teprve šestnáctiletým studentem. Co vlastně Goethe pozoroval? V roce 1765 cestoval Goethe do Lipska. Putování mu znepříjemňoval nejen vytrvalý déšť, ale i špatný stav komunikací. V lokalitě mezi městy […]